Editörler : Pangaea
17 Eylül 2018 15:23

Haydi mühendisler öğretmenlere 20 bin atama verildi sıra bizde !!!
Akşam saat 21:00 de twitter sesimizi duyuralım !!!! #insaatmuhendislerine2000kadro

kutlukhsn
Memur
17 Eylül 2018 16:41

#makinemühendisleriatamabekliyor bizde 2000 kadro istiyoruz

Zey006
Memur
17 Eylül 2018 16:55

Ülkede sanki sadece öğretmenler var bu ne arkadaş ya..

memur olsam yeter
Daire Başkanı
17 Eylül 2018 17:00

Bu twitter etkinliklerine her ne kadar katılmaya çalışsam da açıkçası hiçbir şeye yarayacağını sanmıyorum.

İnsanların talebine göre davranacaklarını mı sanıyorsunuz artık?

ayşegülbülbül
Aday Memur
18 Eylül 2018 00:50

kardeşim madem mühendissin mühendisin mühendisliği serbest piyasada özelde olur. Devlette Ne mühendisliği yapacaksın.Bune Özgüven eksikliği kenarımın mühendisleri işi bilen adam olsanız devlete kapak atacaz diye uğraşmazdınız.
kutlukhsn, 6 yıl önce
#makinemühendisleriatamabekliyor bizde 2000 kadro istiyoruz

kutlukhsn
Memur
18 Eylül 2018 03:39

siz çok biliyorsunuz kimseyi aşağılamaya hakkın yok. sanki Özel de çalışmak kolaydı o kadar akilliysan git girişimcilik kursuna devlet hibe versin kur işini
ayşegülbülbül, 6 yıl önce
kardeşim madem mühendissin mühendisin mühendisliği serbest piyasada özelde olur. Devlette Ne mühendisliği yapacaksın.Bune Özgüven eksikliği kenarımın mühendisleri işi bilen adam olsanız devlete kapak atacaz diye uğraşmazdınız.

aysnrseker
Memur
18 Eylül 2018 08:01

Şu devlette mühendis mi olur. Mühendis piyasada iş yapar diyen mühendisler Yok mu? Sanki dersiniz piyasada teknolojimize teknoloji katıyorlar her gün yeni bir buluş her gün teknoloji harikası işler görüyoruz.

mugxin
Memur
18 Eylül 2018 09:26

ilahi ayşegülbülbül sabah sabah hiç güleceğim yoktu. Mühendis misin bilmem ama özel sektörün mühendise çaycıya bile verdiği değeri vermediğini, sömürdüğünü, mobbinge maruz bıraktığını vs duymuş ol en azından buradan. Sen hangi ülkede yaşıyorsun bilmiyorum ama 7yıllık mühendisim birçok özel ve devlette arkadaşlarım var ki ben de 657li olarak bir kuruma başlayacağım sonunda yakında, özel sektörde sen insan değilsin sütü sağılan inekten, üstünden silindirle geçilen asfalttan farkın yok.

Tabi öğretmenlere verilen atama sayıların fazla olmasını, daha düzenli olmasının vs nedeni onların tek bir bakanlığa bağlı olması. Ya MEBde çalışacak ya özelde bitti. Atama sayısı falan hep MEB belirliyor. Biz bütün kurumlara dağılmışız ve her kurumda farklı konularda iş yapıyoruz. Bu açıdan bizde önemli olan meslek odası ama oda ortada.

Ha mühendis devlet olmazsa özelde çalışır aç kalmaz kendi ayakları üstünde durur ama neden bile bile sömürülsün arkadaş.

Velhasıl kelam hayırlı işler bol güneşler.

FE-SN-CU
Memur
18 Eylül 2018 10:49

Bu ülkede ya hemşire olacaksın ya öğretmen.Ülkenin mühendise ihtiyacı yok zaten.

ayşegülbülbül
Aday Memur
18 Eylül 2018 11:03

Kardeşim ozaman şunu yapın birlik olsun bak öğretmenlere MEB in başının etini yiyorlar atama atama diye.Adamlar birlik olmuş. Mühendisler de birbirine çamur atma peşinde. Bugün 300.000 sıralaması olan meslek liseliler Teknoloji Fakültesi ayağına sözde mühendislik diploması alacak ve TMMOB bu konuya dava açtı. Koskoca TMMOB kıçıkırıkbir davaya avukat çıkarıp davayı bile kazanamadı bu kadar vasıfsız bir kurum daha yok ülkede sizin Odanızda bir problem var ve devletin eğitim politikasında hata var buna sizin tepki göstermeniz gerekli 50.000 giremeyen adam mühendis olmasin teknikerlere mühendislik tamamlama programları verilmesin. Teknikerler Mühendis havası basmasin. herkes mesleğini yapsın siz 300.000 lik adamları mühendis yaparsanız mesleğini hakkıyla kazanmış okumuş adamlara haksızlık etmiş olursunuz vebolluktan dolayı hak etmediğiniz parayı kazanırsın. Bir şey ne kadae bolsa o kadar ucuzdur.300.000 e girip yarım fizik netiyle 3 5 matematik netiyle mühendisim demeyin kendinize diyenin kalbini kırarım. Devletin bu politikalarını acilen değiştirmesi gerekli bunuda siz yapabilirsiniz. Yapmazsanız cezasını çekersiniz.
mugxin, 6 yıl önce

ilahi ayşegülbülbül sabah sabah hiç güleceğim yoktu. Mühendis misin bilmem ama özel sektörün mühendise çaycıya bile verdiği değeri vermediğini, sömürdüğünü, mobbinge maruz bıraktığını vs duymuş ol en azından buradan. Sen hangi ülkede yaşıyorsun bilmiyorum ama 7yıllık mühendisim birçok özel ve devlette arkadaşlarım var ki ben de 657li olarak bir kuruma başlayacağım sonunda yakında, özel sektörde sen insan değilsin sütü sağılan inekten, üstünden silindirle geçilen asfalttan farkın yok.

Tabi öğretmenlere verilen atama sayıların fazla olmasını, daha düzenli olmasının vs nedeni onların tek bir bakanlığa bağlı olması. Ya MEBde çalışacak ya özelde bitti. Atama sayısı falan hep MEB belirliyor. Biz bütün kurumlara dağılmışız ve her kurumda farklı konularda iş yapıyoruz. Bu açıdan bizde önemli olan meslek odası ama oda ortada.

Ha mühendis devlet olmazsa özelde çalışır aç kalmaz kendi ayakları üstünde durur ama neden bile bile sömürülsün arkadaş.

Velhasıl kelam hayırlı işler bol güneşler.

ayşegülbülbül
Aday Memur
18 Eylül 2018 11:10

Neden birinizde sosyal medyadan çağrı yapıp 9 10 bin kişi toplanıp yürüyüş yapmıyorsunuz siz işi bıraksanız ülke ne hale gelecek ula farkında olun. hepiniz bırakin işi yapın eylem bakın bakalım ne oluyor.
Kardeşim ozaman şunu yapın birlik olsun bak öğretmenlere MEB in başının etini yiyorlar atama atama diye.Adamlar birlik olmuş. Mühendisler de birbirine çamur atma peşinde. Bugün 300.000 sıralaması olan meslek liseliler Teknoloji Fakültesi ayağına sözde mühendislik diploması alacak ve TMMOB bu konuya dava açtı. Koskoca TMMOB kıçıkırıkbir davaya avukat çıkarıp davayı bile kazanamadı bu kadar vasıfsız bir kurum daha yok ülkede sizin Odanızda bir problem var ve devletin eğitim politikasında hata var buna sizin tepki göstermeniz gerekli 50.000 giremeyen adam mühendis olmasin teknikerlere mühendislik tamamlama programları verilmesin. Teknikerler Mühendis havası basmasin. herkes mesleğini yapsın siz 300.000 lik adamları mühendis yaparsanız mesleğini hakkıyla kazanmış okumuş adamlara haksızlık etmiş olursunuz vebolluktan dolayı hak etmediğiniz parayı kazanırsın. Bir şey ne kadae bolsa o kadar ucuzdur.300.000 e girip yarım fizik netiyle 3 5 matematik netiyle mühendisim demeyin kendinize diyenin kalbini kırarım. Devletin bu politikalarını acilen değiştirmesi gerekli bunuda siz yapabilirsiniz. Yapmazsanız cezasını çekersiniz.

mugxin
Memur
18 Eylül 2018 14:03

Ben ne anlattım sen ne anlatıyorsun :))) özel sektör diye girdin mühendis tamamlamadan çıktın şimdi :))) sen bu ülkede yürüyüş yapılabileceğini mi sanıyorsun!! Cargill işçileri ve 3.havalimanı işçilerinden haberin yok herhalde. Şuan içerde büyük kısmı. Şeker fabrikası işçileri satışları neden protesto edemiyor. vs

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2018 10:06

Mühendisler örgütlenin atama isteyin tamam ama başka alanların atama sayısıyla kıyaslama ya da sadece öğretmenler var demek yanlış. Devlet başlıca üç alanda hizmet veriyor sağlık eğitim ve güvenlik. O nedenle bu alanlarda açık ve atama olması normal. MEBde 17.588 örgün eğitimde öğrenci var ve öğretmen açığı 100.000.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi