Editörler : E.Kayı Han
19 Eylül 2018 00:26

Sevilmeyen Müftüleri deşifre ediyoruz
-Protokolden daireye uğrayamaya fırsat bulamayanları, -Personelini mal gören, empati yapamayan vicdansızları, -zenginler, siyasiler, muhtarlar ve bayanlar karşısında yamışıp, personeline sırtlan kesilenleri, -personelini makamında ayakta bekletip karşısında ezilip büzülmesinden sadistçe zevk alanlarını -tribünlere oynayanları, -siyasete burnunu sokanları, -her fırsatta gazetecileri çağırıp poz poz fotoğraflarını yayınlatan gösteriş budalalarını, -liyakatli eğitimli kaliteli personelini kendisine rakip görüp köylerde süründürenleri, - şehir merkezini liyakatsiz personel ile dolduranları, Liste çooook uzun böyle niceleri siz anladınız .

gkhansparta
Memur
21 Eylül 2018 23:58

Şimdi bu düdük dinde üst yetkili dimi o zaman kafama şu soru gelir problem dinde mi yoksa ben Müslümanım diyen kesimin %90 ın da mı ?

emrah server
Aday Memur
22 Eylül 2018 10:54

imam müezzinsen konuşmaya hakkımız yok ezilmeye mahkumuz

pragmatik16
Memur
24 Eylül 2018 15:55

Abartmayın ve terbiyenizi takının...

Din gorevlisi olmus musunuz bilemiyorum ama adam olamamissiniz ..

Hata yapan birkac tane olabilir ama bütün bir camiaya laf soylemek hadsizlik ve sefilliktir..Bunu bir din gorevlisi olarak soyluyorum..Kotusune de denk geldim ama iyileri coktu..

Bu kotu yapanin insani yönüdür ve her grupta da vardir

poyrazli
Daire Başkanı
24 Eylül 2018 18:34

Evet bu mesajı yazanın da geçmişine gidiyoruz, bir de ne görelim, müftü olmaya çalışan bir vaiz.

Hatta bir vaiz olarak da bir şu soruları sormuş: https://forum.memurlar.net/konu/2205932/

Diyanetin en boş beleş adamları vaizler mi?

1.Vaizler neden kendini yenilemiyor..

2.Neden okumuyorlar,kendilerini geliştirmiyorlar.

3.Neden gençlere inemiyorlar,onları camiye kazandırma peşine düşmüyorlar

4.Neden cami dışı etkinlikler düzenlemiyor ve onlara katılmıyorlar.

5.Teknolojiden neden yararlanmıyorlar.

...

Bunların hiçbirisi sayın vaiz efendi. Siz alttan geldiğiniz imam ve müezzinlere hassasiyet gösterip onların sorununu çözmeye çalışacağınıza, sizin tepenizdeki müftülere özenip onların yerine gelerek tıpkı onlar gibi ceberrut bir yönetim tarzı oluşturmak istediğiniz ve bunu hayal ettiğiniz için adam olamıyor ve ne müftüler ne de diğer görevliler tarafından takdir edilmiyor, sevilmiyorsunuz, sayın pek terbiyeli vaiz, pragmatist efendi.

pragmatik16, 6 yıl önce

Abartmayın ve terbiyenizi takının...

Din gorevlisi olmus musunuz bilemiyorum ama adam olamamissiniz ..

Hata yapan birkac tane olabilir ama bütün bir camiaya laf soylemek hadsizlik ve sefilliktir..Bunu bir din gorevlisi olarak soyluyorum..Kotusune de denk geldim ama iyileri coktu..

Bu kotu yapanin insani yönüdür ve her grupta da vardir

pragmatik16
Memur
24 Eylül 2018 18:55

Ben vaiz degilim bay ukala..yazdiklarimi iyi oku...

4B KKÖ
Memur
25 Eylül 2018 06:31

İyiler baş tacımız elbette. Hem bütün camiayı kasdetmediğimiz ortada değil mi? Liyakatsiz zalim ceberutları cesurca eleştirmeliyiz. Zulmlerini yüzlerine haykırmalıyız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Müftü vaiz olmak HAZRET olmak değildir. Her personelin bir beyin formatına ihtiyacı var. Zaten başımıza ne geliyorsa bu ezik yamışık yalakalardan geliyor. Her müftünün şöyle bir adalet metre sorusu sorması lazım kendine; Acaba değer verdiğim çayımı sohbetimi paylaştığım insanlar bana hakkı doğruyu söyleyenler mi yoksa eğriyi hak gösterenler mi! Övülmek alkışlanmak mı ? Yoksa hak yolunda eleştirilebilmek mi? Personelim adaletimden mi yoksa şerrimden mi korkuyor? Personelimle parmağımın ucuyla mı yoksa elimin tamamıyla mı tokalaşıyorum :) ... Bence Devlet idareci personelini seçerken biraz daha duyarlı olmalı, her sınavı geçen ömür boyu müftü kalmamalı 3-4 yıl staj olsun mesela, hak eden devam etsin. Liyakat ahlak, güleryüz, samimiyet ve halka hizmetle ölçülsün. Müftü sokağa çıktığında pazarda markette sade vatandaş olsun. Her personeli ile samimi ortamda çay içebilsin. İnsanlar ilim irfanından her ortamda istifade etsin vesselam.

ipekyolu
Memur
30 Eylül 2018 15:08

Aynen değerli hocam, vaiz olamamış ama yurtdışını kazanmış. Bi şekilde düzeni yürüyen birisi müftülere laf söyleyebilir mi?
poyrazli, 6 yıl önce

Evet bu mesajı yazanın da geçmişine gidiyoruz, bir de ne görelim, müftü olmaya çalışan bir vaiz.

Hatta bir vaiz olarak da bir şu soruları sormuş: https://forum.memurlar.net/konu/2205932/

Diyanetin en boş beleş adamları vaizler mi?

1.Vaizler neden kendini yenilemiyor..

2.Neden okumuyorlar,kendilerini geliştirmiyorlar.

3.Neden gençlere inemiyorlar,onları camiye kazandırma peşine düşmüyorlar

4.Neden cami dışı etkinlikler düzenlemiyor ve onlara katılmıyorlar.

5.Teknolojiden neden yararlanmıyorlar.

...

Bunların hiçbirisi sayın vaiz efendi. Siz alttan geldiğiniz imam ve müezzinlere hassasiyet gösterip onların sorununu çözmeye çalışacağınıza, sizin tepenizdeki müftülere özenip onların yerine gelerek tıpkı onlar gibi ceberrut bir yönetim tarzı oluşturmak istediğiniz ve bunu hayal ettiğiniz için adam olamıyor ve ne müftüler ne de diğer görevliler tarafından takdir edilmiyor, sevilmiyorsunuz, sayın pek terbiyeli vaiz, pragmatist efendi.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi