Editörler : F16 Gökçen

Baysevgilicanavar
Aday Memur
21 Eylül 2018 10:04

Aynı olayın benzeri başıma geldi. Eski kız arkadaşım başkasıyla evlendi. Verdiğim eşyalarımı iade etmesini istediğim için mahkemede yargılandım. Ben beraat ettim, o ceza aldı. Ailenizin onaylamadığı bir kişiyle evlenmeyin.

21 Eylül 2018 14:25

neden eşine yardım ediyo da işleri ortak sırayla yapmak varken önce bu zıhnıyetınızı bırakın lutfen

onceadamolun, 6 yıl önce

eşitlik ne yahu, aynı şey değil bunlar biri kadın biri erkek, erkek merhamet sahibi olup eşine yardım ettikçe kadın da eşine sahip çıktıkça sorunlar kolay halledilir inşallah.

istediğin kadar eşit de bunlar iki ayrı cins, burada adalet, anlayış, sabır ve merhamet ön planda.

onceadamolun
Kapalı
21 Eylül 2018 14:57

ben zihniyetimden gayet memnunum kadın kadınlığını bilecek erkek de erkekliğini, ben şimdi de anneme bulaşık yıkarken falan yardım ediyorum kimseden eşitlik saçmalıkları öğrenmek niyetinde değilim, merhamet ve anlayış oldu mu işler güzelce yürüyor zaten olayı sıraya döküp resmileştirmek bana göre samimiyetsizliktir.

Çılgın bediş25, 6 yıl önce

neden eşine yardım ediyo da işleri ortak sırayla yapmak varken önce bu zıhnıyetınızı bırakın lutfen

21 Eylül 2018 15:00

.işinize gelmedi mi öyle olur fiziken erkekler kadınlardan daha güçlü zaten eşit degiliz eşit olmadıgımız için de bence sızın daha fazla iş yapmanız lazım eşit değiliz ya hani

onceadamolun, 6 yıl önce

ben zihniyetimden gayet memnunum kadın kadınlığını bilecek erkek de erkekliğini, ben şimdi de anneme bulaşık yıkarken falan yardım ediyorum kimseden eşitlik saçmalıkları öğrenmek niyetinde değilim, merhamet ve anlayış oldu mu işler güzelce yürüyor zaten olayı sıraya döküp resmileştirmek bana göre samimiyetsizliktir.

onceadamolun
Kapalı
21 Eylül 2018 15:02

erkeğim bu arada, belki aklı 5 karış havadan giden şimdiki zaman kızlarının çoğundan daha hamaratımdır ev işlerinde

ben sadece Peygamberimi sav örnek alırım, samimiyet önemli mesele.

onceadamolun
Kapalı
21 Eylül 2018 15:06

hanımefendi veya beyefendi, bu zamanki aile yapılarına veya tv'deki haberlere bakarak sizi anlayabiliyorum, söylediğim gibi samimiyet ve merhamet önemli bir mesele, umarım sözleşmeler yapmak zorunda kalmayacağınız kadar samimi biriyle yuva kurarsınız.

Çılgın bediş25, 6 yıl önce

.işinize gelmedi mi öyle olur fiziken erkekler kadınlardan daha güçlü zaten eşit degiliz eşit olmadıgımız için de bence sızın daha fazla iş yapmanız lazım eşit değiliz ya hani

21 Eylül 2018 15:09

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim aynı dıleklerı benden sızın ıcın diliyorm ve umarım sız de eşinizin fiziken sizden güçsüz oldugunu unutmazsınız ve işleri adil bi şekilde paylasırsınız.d

onceadamolun, 6 yıl önce

hanımefendi veya beyefendi, bu zamanki aile yapılarına veya tv'deki haberlere bakarak sizi anlayabiliyorum, söylediğim gibi samimiyet ve merhamet önemli bir mesele, umarım sözleşmeler yapmak zorunda kalmayacağınız kadar samimi biriyle yuva kurarsınız.

21 Eylül 2018 15:10

öyle olmanıza sizin adına sevındım

onceadamolun, 6 yıl önce

erkeğim bu arada, belki aklı 5 karış havadan giden şimdiki zaman kızlarının çoğundan daha hamaratımdır ev işlerinde

ben sadece Peygamberimi sav örnek alırım, samimiyet önemli mesele.

onceadamolun
Kapalı
21 Eylül 2018 15:19

siz veya ben diye olayı daraltmamak lazım, kaygılarınızı anlayabiliyorum, toplum olarak insan yetiştirme hususunda ciddi sıkıntılarımız var maalesef.

alirizaefe
Aday Memur
21 Eylül 2018 19:26

maddi sorunlar evlenmeye engel oluyor evlilikler kolaylasacagina zorlaşıyor

hayaldekim
Aday Memur
21 Eylül 2018 21:50

bu seçeneklerin hepsi sadece dünyalık düşündüğümüz için gözümüzde büyüyor. zaten manevi

yönü güçlü olan insanlar bu mevzulara bu kadar takılmazlar. içinde bulunduğumuz sistem de

evleneceğimiz insanı ararken sadece bunlarla meşgul olalım diye çanak tutuyor sağ olsun...

21 Eylül 2018 23:52

Sadece güvensizlik

ugur99
Aday Memur
22 Eylül 2018 17:03

Katil olmamak için

Ysn27
Memur
22 Eylül 2018 17:26

Hesapliyorum dugun yapsam abartisiz en az 100-120 bin masrafim oluyor(bu bolgeye geleneklere gore degisiyor)ee benim o kadar param yok daha dogrusu hic yok.anca ay sonunu getiriyorum.evlenmeye kalksam o kadar borcu odeyinceye kadar yillarim gider o zamana kadar da Allah nasip ederse cocuk olur bu defa onun masraflari olur ve altindan kalkamam.kendi adima konusuyorum essek yurusun diye boynuna yani onune ot konuyor ya essek de ona ulasmak icin ha bire yuruyor ama yetisemiyor iste ben de oyle olacagimi hissediyorum :)

bariax
Aday Memur
23 Eylül 2018 08:03

Nur 32: Sizden bekâr/dul olanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden (evlenmesi) uygun olanları evlendirin. (Evlenmeye niyeti olanlar) yoksul iseler, Allah onları lütfuyla destekleyecektir. Allah, lütfu ve ihsanı geniş olandır, O, (her şeyi) bilendir.)

Allah u tealanin kelamina itimat edip mutevazi bir sekilde haftaya evleniyoruz insallah :)

Svg-37
Kapalı
23 Eylül 2018 11:19

En başta çok gereksiz masraflardan kaynaklanıyor. Bir düğün için olmadık masraf. Yok elalem ne der kaygısı. Altın toplamak için düğün yapılır ancak altınlar sonrasında düğün masrafına gider. Yada evi eksik evlenemeyen insanlar. Yok sarımsak ezicisi de olsun. Perdeler şöyle bilmem ne. Bla bla bla. Sonra borç harç derken zaten huzursuzluk. Güzel samimi bir nikah ve yaşanılabilir bir ev yeterli. Tâbi kayınvalide ve kayınpeder faktörü ile aradaki mesafeyi iyi ayarlamak gerek. İki kişinin arasında 3. Olmamalı. En önemlisi de Allah iyi insanlarla karşılaştırsın. Zira insan var halden anlayan insan var hâli zora sokan.

23 Eylül 2018 16:38

Boşanmak evlenmekten daha masrafli ve yipatici

[email protected]
Aday Memur
23 Eylül 2018 18:56

Guvensizlik ,saglik ve para.para olmazsa mutluluk olmaz.ben evliyim.esimin sadakatsizligi yuzunden evliligimiz sadece evrak uzerinde.evde iki yabanci gibiyiz.paraniz ve sagliginiz olmazsa adam yerine konmuyorsunuz.v.s..evleneceginiz kisiyi iyi secin.sonu husranla bitmesin

Chefogretimgrvls
Aday Memur
23 Eylül 2018 20:48

Rızkı veren Rezzak olan Allah siz neyin dersindesiniz? Masraf çoksa imkanına göre davranır sahip olamayacağın bir hayat yaşmak da ısrar etmessin olur biter

Tanimsiz
Aday Memur
24 Eylül 2018 02:04

işsizlik. millet iş bulsun evlenir ..dogru dürüst iş olmayınca iki ay calis on ay otur evlenemez tabi.para işsizlik basi çekiyor
Toplam 93 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi