Editörler :
24 Eylül 2018 13:53

ggrkn
Aday Memur

Kızların bitmeyen istekleri. Gelinlik satıyor herkes letgo'da. Alıyor 5 10 binlira para verip. Sonra sat para lazım. Yazık. Avize al 2 binlira perde al 3 bin onu al bunu al. Bekarım isim var Allah a şükür. Ama birini bulsam nasıl düğün yaparım diye korkuyorum. Çünkü yok. Para birikmiyor. Bisey istemiyorum demiyor çoğu kız. Herşeyi tam olsun. Nede olsa bi kere evleniyor. Kusura bakmayın. Dünyanın parası harcanıp ev kurulursa o evden hayır gelmez. İnstagram evliliği dediğimiz şey var hani. Olay bundan ibaret. Hava atmak derdinde herkes. :) = nolcak bu halimiz bilmiyorum. Allah yardımcısı olsun erkeklerin.

25 Eylül 2018 13:53

Baysevgilicanavar
Aday Memur

Allah kibirli olmayan dürüst insanlarla gönlü zengin insanlarla karşılaştırsın. Karaktersiz insan çok günümüzde maddiyat malesef çok önemli .

25 Eylül 2018 16:24

xxlarge-
Şef

Çiçek ve çikolota 700:TL

Tektaş :2000.TL

Alyans :600.TL

Gelinlik 4.000.TL

Damatlık. :1600

Nişan masrafları 5000.TL

Geline takılan altınlar :15.000.TL

25 Eylül 2018 16:51

xxlarge-
Şef

Düğün salonu :5.000.TL

Beyaz eşya :10.000.TL

Koltuk takımı :8.000.TL

Yatak odası :7.000.TL

Çeyiz :15.000.TL

Diğer ev eşyası giderleri :10.000.TL

Balayı gideri :2.000.TL

Dış çekim foto :1.500.TL

25 Eylül 2018 21:29

haraçmezat
Kapalı

Düğün salonuna para verecek kadar s. .. k insanlar ömür boyu niye yaptık ki ya o kadar para verdik diye hayiflanirlar

26 Eylül 2018 08:31

06asım
Başbakan Müsteşarı

Artık maddiyat çok önemli hale geldi. Etrafımdaki insanlar evlenmemi isterken peygamberin ümmetine davrandığı gibi davranıyor. Yardım et de evleneyim, yuvamı kurayım deyince şeytanın insana davranışı gibi davranıyorlar.

Onlar öyle yapınca anlıyorum ki onların istediği benim mutlu olmam değil, sadece düğün eğlence olsun da izleyelim stres atalım anlayışı.

Evlensek de Kemal sunal'ın 'gülen adam' filmi gibi evimizi yanımızda taşırız herhalde.

- Eskiden kızlar nazlanırdı, erkekler peşinde koşardı. herkeste edep haya vardı. insan sevilsin yetiyordu, gerisi kendiliğinden geliyordu. Para önemli değil yeter ki mutlu olun deniliyordu. Herkes yanınızdaydı. Şimdi paran yoksa ne eşin ne de mutluluğun oluyor. Sizi insan yerine de koymuyorlar.

03 Ekim 2018 21:58

hus1988
Aday Memur

İyi aile kızı bulmak imkansıza yakın. Para çok önemli. İşin iyi değilse yada işsizsen sana burun kıvıran çok. Sevmek ve güven sıfır. Karşılıklı çıkara dayalı evliliktir şimdiki evlilikler ...

Baysevgilicanavar, 10 ay önce - Alıntıya git
güzel açıkladınız hocam bu zamanda kimseye güvenilmiyor insanlar çıkarcı olmuş
03 Kasım 2018 21:10

hayallerrparis
Aday Memur

bi yastıkta kocama devri bittiği için evlenmioz maddiyat ustune dayali evlilik mi olur

03 Kasım 2018 22:37

buzdan.hayaller
Aday Memur
Evet arkadaslar haklisiniz maddiyat onemli etken fakat guven, samimiyet, ask olmadan da bir sey olmuyor.Benim dusuncem severek evlenince iyi gunde kotu gunde ayni olursunuz ama maddiyat icin evlenildiginde maddiyat bitince evlilik de bitiyor cunku sevmiyorki kotu gunune katlansin.Bu iki taraf icin de gecerli.Tamamen kendi fikrim, fikrime karsi olanlara da saygi duyarim. Yaklasik dort senedir mucadelesini verdigim birisi vardi, sebepsiz sevdigim yani sevmek icin sebeplerim yok.Benim isim var, onun varla yok arasi ama hic sorun yapmadim.Evlenecek olursak oyle abartili isteklerimin olmayacagini da biliyordu.Bana huzur lazimdi.Her seyden once oturup saatlerce muhabbet edebiliyosam yeterdi bana.Ama ona yetmedi, capkinliklari bitmedi.Bir seyler degisebilir umidiyle elimden geldigince mucadele ettim.Ama degismiyormus arkadaslar.. Evet parasiz hic bir sey olmuyor ama bence sevgi ve guven olmadan da hicbir sey olmuyor.Benim kendi fikrim once guven ve sevgi.Neler gorduk, maddiyati cok cok iyi olup hicbir seyi kalmayan, maddiyati kotu olup basamak basamak yukselen. Ama ben yine de iyi dileklerimle bitirmek istiyorum yazimi.Umarim mutlu ve huzurlu evlilikleriniz olur..
16 Kasım 2018 20:46

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı

maddiyatı hiçbir zaman düşünmedim sadece çok sevmek sevilmek istedim ama çok sevdiğimde hep yanıldım ya da yanıltıldım sonuç olarak insanlara olan güven ve inanç bitti

28 Mayıs 2019 10:02

gul_87
Memur

maddiyatı hiçbir zaman düşünmedim sadece çok sevmek sevilmek istedim ama çok sevdiğimde hep yanıldım ya da yanıltıldım sonuç olarak insanlara olan güven ve inanç bitti

tarhici29, 8 ay önce - Alıntıya git
Ne yazık ki
30 Mayıs 2019 20:47

44Malatyam
Kapalı

Çünkü millet her haltı nikahsız yaşar oldu. Artık normal gelmeye başladı. Sevgilisi olmayan anormal oldu. Evliler bekarlara sarktı, bekarlar evlenmekten kaçtı baska sebebi yok Allah (c.c.) sonumuzu hayreylesin

03 Temmuz 2019 06:20

Gydm
Aday Memur
maddiyat
05 Temmuz 2019 00:55

akademikbaytar
Şube Müdürü
ahlaki dejenerasyon
09 Temmuz 2019 17:47

Memur.olsak
Kapalı

Kızların bitmeyen istekleri. Gelinlik satıyor herkes letgo'da. Alıyor 5 10 binlira para verip. Sonra sat para lazım. Yazık. Avize al 2 binlira perde al 3 bin onu al bunu al. Bekarım isim var Allah a şükür. Ama birini bulsam nasıl düğün yaparım diye korkuyorum. Çünkü yok. Para birikmiyor. Bisey istemiyorum demiyor çoğu kız. Herşeyi tam olsun. Nede olsa bi kere evleniyor. Kusura bakmayın. Dünyanın parası harcanıp ev kurulursa o evden hayır gelmez. İnstagram evliliği dediğimiz şey var hani. Olay bundan ibaret. Hava atmak derdinde herkes. :) = nolcak bu halimiz bilmiyorum. Allah yardımcısı olsun erkeklerin.

ggrkn, 10 ay önce - Alıntıya git

ben bir şey istemedim de noldu gelinlik bile kiralıktı doğru düzgün altın takmadılar taktıklarını geri aldılar benim ailemin taktıklarını vermeyince darp edildim bnm suçum neydi sonra kapının önüne kondum işimde olmayınca yüzüm soğuktu hep kızlara laf atmayın erkekler kadın parası yemekten çok hoşlanıyorlar bazıları çok gurursuz şimdi nasıl güvenilir de evlenilir bir baskasına güven maddiyattan da önce en byk problem

10 Temmuz 2019 12:25

100net
Aday Memur
88 90 92 tayfasi evlenemiyor Yeni nesili bilmem Sacma sapan bir hal oldu ortalik Su an bereket yok memlekette Anasi kizina sen prensessin nelere layiksin diyor Anasi ogluna benim aslan oglum butun kadinlar sana kole olsun diyor Bu iki varlik yan yana gelip evlendiriliyor Hayirli isler bol gunesler Aha bunlardan hayir bekle Buraya bir kadin yazsa evlenmek istiyorum diye Evli olanlar bile sarkiyor Durust adam net adamlar para haracar gibi harcaniyor Cekiliyorlar kenara Ortalik pezevenklere kaliyor Pezevenklerde biz erkekleri temsil ediyor iki kisi yan yana gelince para pul sunu isterim bunu isterim konusuyor Ama hic sormuyor birbirine allahtan korkarmisin senin amacin nedir Ben daha hic bir kadindan duymadim ben olecegim benim bu dunyada isim yok Gecinelim gonul bagi olsun yeter Kac paran var borcun ne kadar neyin var Tabiki bunlar da etkendir ama Bunlar ilk sira olamaz Adaletin asaletin saygin sevgin korkun varmi imanin takadin varmi Musluman degilsen inanmiyosan bana saygin varmi Bunlar konusulmuyor iki tarafta paraya tipe maddiyata bakiyor Maneviyat yok Hangi dine inanirsan inan tanrin filozof bile olsa ahlak ilk sirada olmalo Sonra dugun yapilacak en az 50 000 harcaniyor en az Adamin maasi 3000 zaten 2 yil yeme icme bunu ode Ama yeme icmede lazim oldumi sana 4 yil bu odeme Hastalik bayram seyran coluk cocuk derken bu borc bitmiyor iki kisi oturup diyemiyor ki biz yetiskiniz basimizi bi yere sokalim bir yatagimiz olsun mutlu olalim Sonra neyse yavas yavas aliriz Varsa aliriz yoksa yoktur Bunu diyemiyor O ne der bu ne der laf ederler tarzi sacma sapan iki kisi kendisini mutlu etmek yerine milleti mutlu etmek bise kanitlama pesinde Bana bir kadin deseydi ki bu dunya gecici birak dusunme sadece gunu yasayalim iste o kadinin basimin ustunde yeri vardi Simdi ben bir kadina kopek oldum bildigin kopek Seneler gecti evlenmedik neyi bekliyoruz bilmiyorum isim var karnim tok sirtim pek Cok sukur her aksam tarhana icebiliyorum Simdi ne oldu Bu kadin yuzunden bende sogudum Niye Kimbilir Su an ben bile suriyeli ya da rus bakiyorum insani bu hale getiriyor iste kadin Demem o ki Sonuc ozetlicek olursak Kila tuye yune bakarak cebini kontrol ederek yapilan butun iliskiler olmuyor Bu devirde is zor Kalpleriniz karsilikli titredimi hemen evlenin osu busu susu kim nederine bakmayin
Toplam 56 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?