Editörler : Pangaea
20 Eylül 2018 13:43

Yargı Yayınevi 2019 KPSS Kitabı ( Aldatma mı ? )

"2019 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür MAESTRO Konu Anlatımlı Modüler Set Yargı Yayınları" adlı yeni basım kitaplarında 2018'de 120 de 95 Soru Tutturduk! ibaresi kullanıyor.

Resmi noter onaylı bir tarafı yok. Öğrencileri kandırıyorlar resmen

Dava etmek lazım bunları aslında

Pegem de 120 soruda 86 soru tutturduk hazırlığı yapıyormuş 2019 basım kitapları için

memur olsam yeter
Daire Başkanı
20 Eylül 2018 13:47

Alayı hikaye.

Örneğin sınavda rasyonel sayılar sorusu varsa bakın bizim kitaplarda da vardı deyip tutturduk diyorlar.

tamamsensin
Aday Memur
20 Eylül 2018 14:20

sallıyor

Mak.Muh35
Şef
20 Eylül 2018 14:29

Ben sana sadece 20 sayfalık kitap yazacağım 120 soruda 70ni en az bilmezsem ben bir şey demiyorum :D

Onların mantığı şöyle işliyor; Türkçe altı çizili cümleden ne anladın diye kitabında soru var. KPSSde altında çizili soru sorulunca. Bak bildik :)) veya Matematikte Rasyonel sayılar toplama çıkarma soruları var. KPSS'de benzer soru soruluyor. Bak sen yine bildiler :)))

Sadece 20 sayfada bu mantıkla en az 70 soru bilirim.

sdsss
Daire Başkanı
20 Eylül 2018 15:00

birebir aynı soru kitapta olsa ne olur bir tahmin etsene :)

dsn1
Kapalı
20 Eylül 2018 16:02

önemli olan kalan o diğer 30-40 soruyu bilmek zaten. Matematikte mod sorusu nasıl olacak, o şekilli acaip soru nasıl gelecek, coğrafya da hangi veriden soru soracaklar, tarihte hangi padişahla yada sadrazamla ilgili ve neyiyle ilgili soru gelecek. Asıl bunları tuttururlarsa zaten öğrenci öne geçer. Tutturdukları 70-80 soruyu zaten neredeyse herkes çözüyor

EmreOzan357
Kapalı
20 Eylül 2018 16:15

2018 kpss ye hazırlanmış biri olarak söylüyorum. Yargı dershanesine gittim. Yayınları tamamen gereksiz almanı önermem.

Melikşah2727
Aday Memur
20 Eylül 2018 16:28

yargı yayınlarından uzak dur kardeşim sorularının %10'unun ya cevap anahtarı yanlış ya sorunun kendi

EmreOzan357
Kapalı
20 Eylül 2018 22:35

Aynen arkadaş haklı tarih,coğrafya çok hatalı soru çıkmıştı. Bide çelişkili sorular..
Melikşah2727, 6 yıl önce

yargı yayınlarından uzak dur kardeşim sorularının %10'unun ya cevap anahtarı yanlış ya sorunun kendi

possible01
Kapalı
20 Eylül 2018 23:04

yargı Türkiye geneli deneme sınavları en zor yayındı bence. tartışmasız en zor diyebiliriz. ama sınavda ne işe yaradı ? hiçbir işe yaramadı.

sınavın zaten artık bir ölçücülüğü yok. yıllarını kpss'ye vermiş hocalar kanuni esasi sorusuna yalnız 1 diyor , davalar açılıyor ama cevap 1 ve 2 olmaya devam ediyor. aynı hocalar sınavdan sonra cevap eğirdir diyor ve sorunun cevabı van olarak değiştiriliyor.

Yani biz hocaların dediğini yapıyoruz ama soruları doğru yapamıyoruz. masif arazi sorusunda çizdiği yerlerden bazısı kıyıdan köşeden masif araziye ya giriyor ya girmiyor , sorular açık ve net değil. doğalgaz sorusu mu dersin avarız sorusu mu dersin yani alakaya maydanoz.

sınavdan çıktım, arkadaşlar arıyor sınav kolaymış diyorlar . sınava giren başka insanlar sınavın kolay olduğunu iddia etmiş. ben sınav zordu dedim. peki neden ?

çünkü bir sınavda 80 neti direkt yapabiliyorsun diye o sınavın kolay olduğu anlamına gelmiyor. ben eem mezunuyum bizde zaten 95 netin altında yaparsan atanamıyorsun. e şimdi 5-6 soru çok fazla fark ediyor.

sonuç olarak sınava kolay diyenler 75-80 aldı ben zor dememe rağmen 92 aldım. yalnız mutsuz olan da yine benim. 92 almamın tek nedeni 5-6 sorunun tartışmalı olması.

yani söylemeye çalıştığım şey sınav artık ölçücü falan değil. hiçbir dersahane de o saçma sapan gelen 5-6 soruyu tutturmadan soru tutturdum diyemez. onların zaten soru tutturma mantığı ortada.

twitterda görüyorum insanlar 96 almış paylaşmış , hemen duygusallaşmışlar.

"ben neler çektim son 7-8 aydır , hak ettim bu puanı"

sanıyor ki bir tek kendi çekti. halbuki ne insanlar zaten tg denemelerinde 110 net yapıyordu , bırak 7-8 i 10-12 ay çalışan insanlar var.

Ama aramızdaki fark o 5-6 SORUYU ATTI TUTTURDU , BİZ ATTIK TUTTURAMADIK. o da sandı ki Türkiyede gerçekten 124. oldu. sanıyor ki gerçekten de kendi önünde sadece 124 kişi var.

yani kardeşim 2020 veya 2019 a hazırlanıyorsan senin için tek dileyeceğim şey umarım senin sınavında saçma sorular olmaz. hak ettiğini alırsın.

possible01
Kapalı
20 Eylül 2018 23:05

sanıyor ki gerçekten de kendi önünde sadece 123 kişi var.

yazacaktım.

gkgkgkgkgk
Memur
21 Eylül 2018 08:35

Kesinlikle katılıyorum, 90a çok yaklaştım, eşim biraz daha çalışsaydın olacaktı diyor ama benim bilgisizlikten yapamadağım soru 2 tanedir. Bilmek bir şey ifade etmiyor ki! Amaç bilgiyi ölçmek değil amaç ne anlamadım
possible01, 6 yıl önce

yargı Türkiye geneli deneme sınavları en zor yayındı bence. tartışmasız en zor diyebiliriz. ama sınavda ne işe yaradı ? hiçbir işe yaramadı.

sınavın zaten artık bir ölçücülüğü yok. yıllarını kpss'ye vermiş hocalar kanuni esasi sorusuna yalnız 1 diyor , davalar açılıyor ama cevap 1 ve 2 olmaya devam ediyor. aynı hocalar sınavdan sonra cevap eğirdir diyor ve sorunun cevabı van olarak değiştiriliyor.

Yani biz hocaların dediğini yapıyoruz ama soruları doğru yapamıyoruz. masif arazi sorusunda çizdiği yerlerden bazısı kıyıdan köşeden masif araziye ya giriyor ya girmiyor , sorular açık ve net değil. doğalgaz sorusu mu dersin avarız sorusu mu dersin yani alakaya maydanoz.

sınavdan çıktım, arkadaşlar arıyor sınav kolaymış diyorlar . sınava giren başka insanlar sınavın kolay olduğunu iddia etmiş. ben sınav zordu dedim. peki neden ?

çünkü bir sınavda 80 neti direkt yapabiliyorsun diye o sınavın kolay olduğu anlamına gelmiyor. ben eem mezunuyum bizde zaten 95 netin altında yaparsan atanamıyorsun. e şimdi 5-6 soru çok fazla fark ediyor.

sonuç olarak sınava kolay diyenler 75-80 aldı ben zor dememe rağmen 92 aldım. yalnız mutsuz olan da yine benim. 92 almamın tek nedeni 5-6 sorunun tartışmalı olması.

yani söylemeye çalıştığım şey sınav artık ölçücü falan değil. hiçbir dersahane de o saçma sapan gelen 5-6 soruyu tutturmadan soru tutturdum diyemez. onların zaten soru tutturma mantığı ortada.

twitterda görüyorum insanlar 96 almış paylaşmış , hemen duygusallaşmışlar.

"ben neler çektim son 7-8 aydır , hak ettim bu puanı"

sanıyor ki bir tek kendi çekti. halbuki ne insanlar zaten tg denemelerinde 110 net yapıyordu , bırak 7-8 i 10-12 ay çalışan insanlar var.

Ama aramızdaki fark o 5-6 SORUYU ATTI TUTTURDU , BİZ ATTIK TUTTURAMADIK. o da sandı ki Türkiyede gerçekten 124. oldu. sanıyor ki gerçekten de kendi önünde sadece 124 kişi var.

yani kardeşim 2020 veya 2019 a hazırlanıyorsan senin için tek dileyeceğim şey umarım senin sınavında saçma sorular olmaz. hak ettiğini alırsın.

Melikşah2727
Aday Memur
21 Eylül 2018 16:01

bir sorun daha gitti kardeşim :P şaka maka doğru demişsin dediklerine sonuna kadar katılıyorum

possible01, 6 yıl önce

sanıyor ki gerçekten de kendi önünde sadece 123 kişi var.

yazacaktım.

Melikşah2727
Aday Memur
21 Eylül 2018 16:08

sen bide vatandaşlık kitabını göreceksin sanarsın cumhuriyet başsavcısı olacağız. biraz çözmeye çalıştım ki vatandaşlık konularını abartarak ezberleyerek çalışan bir adamdım ama o soruları görünce cinnete gelip tekme tokat daldım salağa hatta yüreğim soğumadı yazarlarından editörüne basım yayında ne kadar emeği geçen varsa isimlerini tek tek önsözden okuyup adrese teslim uzun soluklu bir anma gecesi yaptım

EmreOzan357, 6 yıl önce
Aynen arkadaş haklı tarih,coğrafya çok hatalı soru çıkmıştı. Bide çelişkili sorular..

possible01
Kapalı
21 Eylül 2018 17:36

işte böyle böyle sorularım gitti :D 1 soruyu doğru bildiğim halde sonra kodlarım dedim , 1 soruyu yanlış kodladım. van da değişti. sadece bu 3 ü bile doğru gelseydi 94 almıştım bugün.

sınavda dikkatli ol

Melikşah2727, 6 yıl önce

bir sorun daha gitti kardeşim :P şaka maka doğru demişsin dediklerine sonuna kadar katılıyorum

EmreOzan357
Kapalı
22 Eylül 2018 00:02

Ki vatandaşlık soruları en kolay bölümdü. Ayrıntıya girmeden çalışılacak bir ders ama yargı gereksiz ayrıntıya giriyor.Sinava yönelik değil
Melikşah2727, 6 yıl önce

sen bide vatandaşlık kitabını göreceksin sanarsın cumhuriyet başsavcısı olacağız. biraz çözmeye çalıştım ki vatandaşlık konularını abartarak ezberleyerek çalışan bir adamdım ama o soruları görünce cinnete gelip tekme tokat daldım salağa hatta yüreğim soğumadı yazarlarından editörüne basım yayında ne kadar emeği geçen varsa isimlerini tek tek önsözden okuyup adrese teslim uzun soluklu bir anma gecesi yaptım

orion07
Genel Müdür
22 Eylül 2018 07:34

düşün yani o yayının her zımbırtısını full yapacaksın ki onların tutturduğunu yapabilesin.

asıl mesele 120-95 = 25 soruyu yapan alıp götürüyor..............................

Melikşah2727
Aday Memur
22 Eylül 2018 17:02

hele o sayıştay sorusu var ya sayıştay kadar kafalarına soru bankası düşsün

EmreOzan357, 6 yıl önce
Ki vatandaşlık soruları en kolay bölümdü. Ayrıntıya girmeden çalışılacak bir ders ama yargı gereksiz ayrıntıya giriyor.Sinava yönelik değil

mustafa846
Aday Memur
28 Aralık 2018 13:36

YAYINEVİMİZİN TARAFINDAN HAZIRLANAN VE TÜRKİYE GENELİNE DAĞITILAN

------ EĞİTİM BİLİMLERİ 80 DE 80 SORU

------ GKY 120 DE 95 SORU

KİTAPÇIK ÖRNEĞİNİ facebook üzerinde YARGI EĞİTİM BİLİMLERİ SORU ÇÖZÜM PLATFORMUNDAN YARGI KÜLTÜR GENEL YETENEK SORU ÇÖZÜM PLATFORMUNDAN

indirip görebileceklerdir.

AYRICA [email protected] adresine boş mail atan arkadaşlarıma

pdf dosyası olarak göndermek isterim.

Değişimin Farkında Olmak için lütfen bizleri takip edin.

Editör

Mustafa ŞEKER

umudunordusu
Kapalı
28 Aralık 2018 13:42

:D tarih coğrafyada bin tane yanlış soru vardı. Muallaktaki sorular tutturduk demeye çalışıyorlar galiba. Asfaltit, göl sorusu vs gibi

varolleng
Memur
28 Aralık 2018 14:00

Uzman Kariyerden sonrası hikaye

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi