Editörler : crops35
21 Eylül 2018 09:49

Çok acınacak bir haldeyim

26 yaşındayım. Ve hala ailemle yaşıyorum ailemin sırtından geçiniyorum.. bakıyorum etrafıma benim yaşındakiler evlenmiş araba ev sahibi olmuşlar çocukları var ben ise hala KPSS çalışıp babamdan arada sırada para istiyorum :( şu an bir işe girdim işkurdan aöf okuyorum diye 1200 lira maaş alıyorum o da Türkiye şartlarında hiç bişey :( umarım atanırız da kendi hayatımı kurarım :(

onurbey23
Memur
21 Eylül 2018 10:46

Emin ol buradaki atanmayı bekleyenlerin çoğu senle aynı durumda. Ve belki daha beterleri vardır.

Cengiz abi
Genel Müdür
21 Eylül 2018 10:52

41 yaşındayım 5 yılın sonunda büyük ihtimal atanacağım bu zamana kadar büyük bedeller ödedim.Gerçekten acınacak(!) haldeymişsiniz.

Sızlanma, ayağa kalk ve dövüş.

ulgeribrahim
Memur
21 Eylül 2018 12:08

Herkes aynı durumda hocam.İnşaallah emek verenlerin hepsi emeğinin karşılığını alır.

Doga.4
Memur
22 Eylül 2018 15:26

Sakın pes etme ve umutsuzluğa kapılma. Herkes böyle kötü bir dönemden geciyor. Sınava iyi hazırlan başka hiç bir şey düşünme.

viyola
Aday Memur
22 Eylül 2018 16:08

41 yaşındamısınız. Ben 36yım ve pes etmiştim oysaki, taki yazdığınızı okuyana kadar. 2 çocuğuma doğum iznine çıkınca işten çıkarıldım. Kamuda taşeron olarak çalışıyordum. Gururuma yediremedim ama yapacak bir şey yoktu. 16 yıl sonra elime kitap alıp kpssye çalıştım. Sıfır mayematikle 82.45 aldım. Ama olmadı. Bu sene çalışmadım. Şayet işkur olmazsa şimdi sizin bu yazınızdan sonra tekrar hazırlanmaya karar verdim. Saolun cengiz abi
Cengiz abi, 6 yıl önce

41 yaşındayım 5 yılın sonunda büyük ihtimal atanacağım bu zamana kadar büyük bedeller ödedim.Gerçekten acınacak(!) haldeymişsiniz.

Sızlanma, ayağa kalk ve dövüş.

Mmhn cbn
Aday Memur
22 Eylül 2018 16:27

Ben 25 yaşında okumaya başladım 3 üniversite bitirdim ve daha bu haziranda atandım yaş 32 ve bütün bunları yaparken bir de çocuk büyütüyorum. Zaman zaman herkes boşlukta olduğunu hisseder ama vazgeçenler hep kaybeder. Hiçbir şey ayağınıza gelmez siz ona gideceksiniz bazıları anacına erken ulaşmış olabilir herkes ayni imkanlarla dünyaya gelmiyor Önemli olan çaba göstermek ve bunu kendiniz için yapmak daha iyisine layık olduğunuzu bilmek

ulgeribrahim
Memur
22 Eylül 2018 16:31

Hocam kaç net yaptınız ki digerlerinden
viyola, 6 yıl önce
41 yaşındamısınız. Ben 36yım ve pes etmiştim oysaki, taki yazdığınızı okuyana kadar. 2 çocuğuma doğum iznine çıkınca işten çıkarıldım. Kamuda taşeron olarak çalışıyordum. Gururuma yediremedim ama yapacak bir şey yoktu. 16 yıl sonra elime kitap alıp kpssye çalıştım. Sıfır mayematikle 82.45 aldım. Ama olmadı. Bu sene çalışmadım. Şayet işkur olmazsa şimdi sizin bu yazınızdan sonra tekrar hazırlanmaya karar verdim. Saolun cengiz abi

Asiijadii
Kapalı
22 Eylül 2018 17:10

Ben 20 yaşımdan beri uğraşıyorum. Yaş 27.tüm hayatımı memurluk üzerine kurdum.memur olmadığım sürece başka hiçbir hayalim yok.önce memur olayım ondan sonra hayatım başlar. Ondan sonra evlenirim vs

viyola
Aday Memur
22 Eylül 2018 17:50

62
ulgeribrahim, 6 yıl önce

viyola
Aday Memur
22 Eylül 2018 17:52

Anayasayı yapmayada vakit kalmadı, heyecandan vakti doğru kullanamadım
ulgeribrahim, 6 yıl önce

ulgeribrahim
Memur
22 Eylül 2018 18:10

Anladım teşekkür ederim
viyola, 6 yıl önce
Anayasayı yapmayada vakit kalmadı, heyecandan vakti doğru kullanamadım

nezivf
Şef
22 Eylül 2018 20:02

Ben 32 yaşındayım iki sene öncesine kadar senin durumundaydım hatta işkurdan 1000 liraya çalışıp 1000 lira kredi borcu ödüyordum abimden 15-20 lira harçlık alırdım 30 yaşında adam :) Şuan yarın memur olacakmış gibi hedef ve hayallerim, hiç memur olmayacakmış gibi çalışma azmim ve işime sahip çıkışım var.Hepimiz eziliyoruz, yoruluyoruz, psikolojik şiddete maruz kaldığımız da oluyor. Memur olamamak hiçkimse için hiçbirşeyin sonu değil, olmamalı da.Haksızlığa direnin, hayaller için emek sarfedin ama yaşamak durumunda kaldığınız hayat yüzünden asla suçluluk hissetmeyin.

ulgeribrahim
Memur
22 Eylül 2018 20:51

Ağzına sağlık abi
nezivf, 6 yıl önce
Ben 32 yaşındayım iki sene öncesine kadar senin durumundaydım hatta işkurdan 1000 liraya çalışıp 1000 lira kredi borcu ödüyordum abimden 15-20 lira harçlık alırdım 30 yaşında adam :) Şuan yarın memur olacakmış gibi hedef ve hayallerim, hiç memur olmayacakmış gibi çalışma azmim ve işime sahip çıkışım var.Hepimiz eziliyoruz, yoruluyoruz, psikolojik şiddete maruz kaldığımız da oluyor. Memur olamamak hiçkimse için hiçbirşeyin sonu değil, olmamalı da.Haksızlığa direnin, hayaller için emek sarfedin ama yaşamak durumunda kaldığınız hayat yüzünden asla suçluluk hissetmeyin.
23 Eylül 2018 16:26

Ya tam aradığım grup burda toplanmış. :) bende 29 yaşındayım be aynı senin gibiyim. Bi tek İŞKUR da çalışmıyrm ve maaşımda yok. 2016 ya da yoğun bi şekilde çalıştım 81.35 aldım ve son atamada 82,24?le kapattı moralim çok bozuldu. Temmuzun 15 in ne kadar zor olsa yeniden dersçalışmak aldım kitabı yeniden başladım. Bu arada bana ms teşhisi bile konmak üzere ama ben hala yaşam mücadeleme devam ediyorum. Sen savaş ne olacaksa o olacaktır, ama kader gayrete aşıktır, asla pes etme, bu bir kurtuluş savaşıdır, mülteci olmamak için sonuna kadar savaş kardeşim. Herkesin şartları farklı, herkes 30 yaşına kolay gelmiyor, bazılarının durumu çok iyidir, her şeyi erken yapar, bazıları en zor şartlardan gelir yapması gerekeni geç yapar. Hiç bir şey için geç değil. En azından hayattayız. Ölmediğimiz sürece umut vardır. Belki herkesten çok daha iyi bi konuma geleceksin. Sen savaş gerisini boşvet.

0021
Kapalı
23 Eylül 2018 19:15

Arkadaşlar bozmayin moralinizi kiminizin yaşı 29 kimisi 32 35 36 vs... Benim yaşım 45 2017/2 atamasında yerleştim yani 44 yaşındayken yaşınızı falan bahane etmeyin isteyince oluyor. Siz mücadelenizi verin Allah büyüktür

Niypar
Şube Müdürü
23 Eylül 2018 19:24

Liseyi askerden sonra okudum ailem okutmadı MYO dan mezun olduğumda 27 yaşndaydım 3 senelik işsizlikten sonra evlendim hemde işsizken şimdi bir işim var asgari ücretli ve maddi durumumu toplayıp bu sene DGS ye girip mühendislik kazandım durmuyoruz devam ediyoruz ayaklarımızın değil kafamızın götürdüğü yere gidiyoruz

Zagali
Aday Memur
24 Eylül 2018 00:47

Ben 35 yaşında fabrikada çalışırken ders çalıştım herkes yapamazsın olmaz ailem bile inanmadı ama ben çalıştım 87.86 aldım önce sözleşmeli atandım 2018/1 de kadrolu atandım soruşturmamı bekliyorum

Can0702
Aday Memur
24 Eylül 2018 15:56

Bundan birkac sene önce taseron bir firmada temizlik iscisi olarak işe girdim aklına gelebilecek her türlü temizlik isini yaptım.soguk yagmur demeden gecenin 2 sine 3 üne kadar calistim.Mecburdum kredi kartı borcum fazlaydı eve surekli ihtar mektupları geliyordu.1.5-2 ay sonra hicbirsey demeden cıkartıldım tek kurus para bile verilmedi.su tarihte verecez bu tarihte yatacak derken hala yatmadı.borcu ödemek icin oradan cikar cikmaz baska islere basladım.Komilik yaptım bulasikcilik yaptım oto yikamada calistim seyyar olarak börek bile sattım.tabi ben bunları yaparken arkadaslarimin hatta bizzat benim ders anlattigim ve benden puani cok dusuk olan arkadaslarimin memur oluslarini izledim.okudugu bölüm avantajıyla onlar memur olurken ben 87 ye yakın puanla Adalet okudugum icin acıktaydım.bu puanla merkezi imkansiz diye acıktan alimlara basvurdum.onlarca kez bircok farkli sehirde mülakatlara girdim.kimisi 30 saniyeden az surdu kimisi 15 dakikayi gecen cok iyi mülakatlarım oldu ama sonuc:Basarisiz...tabi mulakatlara gidip gelecegim icin duzenli calisamiyordum gunluk islerde calistim o da yol masraflarimi karsilamiyordu.Utana sıkıla babamdan aliyordum ama onlarında durumu yoktu biliyordum.Babam bir gün oglum daha sinava girme almiyorlar seni işte seni baska şehirlere gonderecek gucumuz kalmadı dedi.Pes etmedim.Düzenli bir isim olmadigi bir baltaya sap olamadigim icin 7 yıllık iliskim bitti.Pes etmedim.Mulakatlarda tüm soruları bilip benden cok dusuk puanliların kazandigini benim elendigimi gördüm pes etmedim. Çünkü ben hak ettigimi biliyordum ve bir sekilde kazanacaktım buna inancimi hicbir zaman kaybetmedim.Çevreme herkese her şeye kulagimi kapattım.O dönemde sürekli kendi kendime Paul Austerin sözünü söylerdim " Hayallerinizin peşinden koşun.Bir gün mutlaka yorulacaklardır. " Ve gercektende yoruldu.Hıc beklemedigim bir anda.Tam puanım yandı artık derken yeniden kpss baslayip o süreci sıfirdan yasamaya kendimi hazırlamışken.Çok sükür 3 ay önce atandım.Hem de acıktan olmasına rağmen kadrolu ve iyi bir kuruma.Ha atanamasaydım?Daha cok calisacaktım 93 94 alacaktım yine de istedigimi elde edene kadar pes etmeyecektim.Cunku gercekten cok istiyordum ve inaniyordum.Bende senin gibi 26 yasındayım ve bu sürecleri 26 yasıma kadar agır sekilde yasadim.Diger olamayan mülakatlar olsa şuan sözlesmeli ve daha kötü sartlarda olacaktım cevremdekileri dinleyip vazgecsem 3 kurusa sabahtan aksama kadar ozel sektörde calisacaktım.Ama ben hayallerimin pesinden gittim puanim yansa daha yükseğini alacak yine de memur olacaktım o derece inanmistim takıntı derecesinde. Sana da nacizhane tavsiyem durumunu yasini cevreni önemseme sadece inandigin yolda devam et.Sakın yorulan sen olma cunku sen kararlilikla devam edecegine inanirsan hayallerin pes ediyor mutlaka

Asiijadii
Kapalı
24 Eylül 2018 16:00

Tebrik ederim.

Can0702, 6 yıl önce
Bundan birkac sene önce taseron bir firmada temizlik iscisi olarak işe girdim aklına gelebilecek her türlü temizlik isini yaptım.soguk yagmur demeden gecenin 2 sine 3 üne kadar calistim.Mecburdum kredi kartı borcum fazlaydı eve surekli ihtar mektupları geliyordu.1.5-2 ay sonra hicbirsey demeden cıkartıldım tek kurus para bile verilmedi.su tarihte verecez bu tarihte yatacak derken hala yatmadı.borcu ödemek icin oradan cikar cikmaz baska islere basladım.Komilik yaptım bulasikcilik yaptım oto yikamada calistim seyyar olarak börek bile sattım.tabi ben bunları yaparken arkadaslarimin hatta bizzat benim ders anlattigim ve benden puani cok dusuk olan arkadaslarimin memur oluslarini izledim.okudugu bölüm avantajıyla onlar memur olurken ben 87 ye yakın puanla Adalet okudugum icin acıktaydım.bu puanla merkezi imkansiz diye acıktan alimlara basvurdum.onlarca kez bircok farkli sehirde mülakatlara girdim.kimisi 30 saniyeden az surdu kimisi 15 dakikayi gecen cok iyi mülakatlarım oldu ama sonuc:Basarisiz...tabi mulakatlara gidip gelecegim icin duzenli calisamiyordum gunluk islerde calistim o da yol masraflarimi karsilamiyordu.Utana sıkıla babamdan aliyordum ama onlarında durumu yoktu biliyordum.Babam bir gün oglum daha sinava girme almiyorlar seni işte seni baska şehirlere gonderecek gucumuz kalmadı dedi.Pes etmedim.Düzenli bir isim olmadigi bir baltaya sap olamadigim icin 7 yıllık iliskim bitti.Pes etmedim.Mulakatlarda tüm soruları bilip benden cok dusuk puanliların kazandigini benim elendigimi gördüm pes etmedim. Çünkü ben hak ettigimi biliyordum ve bir sekilde kazanacaktım buna inancimi hicbir zaman kaybetmedim.Çevreme herkese her şeye kulagimi kapattım.O dönemde sürekli kendi kendime Paul Austerin sözünü söylerdim " Hayallerinizin peşinden koşun.Bir gün mutlaka yorulacaklardır. " Ve gercektende yoruldu.Hıc beklemedigim bir anda.Tam puanım yandı artık derken yeniden kpss baslayip o süreci sıfirdan yasamaya kendimi hazırlamışken.Çok sükür 3 ay önce atandım.Hem de acıktan olmasına rağmen kadrolu ve iyi bir kuruma.Ha atanamasaydım?Daha cok calisacaktım 93 94 alacaktım yine de istedigimi elde edene kadar pes etmeyecektim.Cunku gercekten cok istiyordum ve inaniyordum.Bende senin gibi 26 yasındayım ve bu sürecleri 26 yasıma kadar agır sekilde yasadim.Diger olamayan mülakatlar olsa şuan sözlesmeli ve daha kötü sartlarda olacaktım cevremdekileri dinleyip vazgecsem 3 kurusa sabahtan aksama kadar ozel sektörde calisacaktım.Ama ben hayallerimin pesinden gittim puanim yansa daha yükseğini alacak yine de memur olacaktım o derece inanmistim takıntı derecesinde. Sana da nacizhane tavsiyem durumunu yasini cevreni önemseme sadece inandigin yolda devam et.Sakın yorulan sen olma cunku sen kararlilikla devam edecegine inanirsan hayallerin pes ediyor mutlaka

Grezzzman
Aday Memur
24 Eylül 2018 19:39

Bende adalette 88.6 ile acikta kaldim ama bu yil iibf mezunu olarak girdim 87 . Pttden de 92 aldim

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi