Editörler : swat3410E.Kayı Han
21 Eylül 2018 10:47

23.Dönem pomem tecil sorunu

Malum ön başvuru ilanı bekliyoruz hala ses yok bir taraftandan askerlik kapıya dayandı.Askerlik durum belgemde 30 Eylül 2018 tarihine kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur diyor Kasım celbinde askerim yani.subeye gidip polislik mülakatlarini bekliyorum dediğimde bir seferligine rapor alıp sonraki celp dönemine atarız seni dediler,şubata aticak belgemde 30 Aralık 2018 e kadar askerlik yönünden bir sakıncası yoktur yazar muhtemelen işte sorum burada başlıyor pomem için Şubat celbide kurtarmayacak 1 dönem daha ileriye atamam herhalde bu konuda deneyimliler bir yol gösterirse çok mutlu olurum kafam çorba oldu.Hic riske atmayıp biran önce Kasım'da askere gidip bir sonraki döneme girmekte başka bir yol.

AxarayLi09
Aday Memur
21 Eylül 2018 12:16

bedelli imkanın varsa bedelli yap

erdem1212
Aday Memur
21 Eylül 2018 13:52

bedelli yapınca tecilmi oluyor ?

AxarayLi09
Aday Memur
21 Eylül 2018 13:54

20 gün gider gelir ama ondada ne zaman gideceği belli değil
erdem1212, 6 yıl önce

bedelli yapınca tecilmi oluyor ?

erdem1212
Aday Memur
21 Eylül 2018 15:01

akademi sorun yapmazmı bu duruma ?

AxarayLi09, 6 yıl önce
20 gün gider gelir ama ondada ne zaman gideceği belli değil

Nicktenban
Şube Müdürü
21 Eylül 2018 19:47

Şubat celbi olmak neden kurtar mıyor anlamadım?

Daha tarihler belli değil ki...

emek61
Aday Memur
21 Eylül 2018 21:32

PAEM bile Ocak 2019 tarihine kadar tecilli istiyorlardi kılavuzda.Ona bakarak pomemde biraz daha geç açılacağı için başvurular ocaktan daha ileriye tecil isterler düşüncesi var kafamda.Şubat celbine atsalar belgede 30 Aralik'a kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazacak muhtemelen kurtarmaz gibime geliyor o yüzden danışmak istedim.Askerlik şubesini aradığımda tecil için sadece yüksek lisans yaparak uzatabilirsin dediler,rapor ile ileride celbe atsam belgede tecilli yazacakmi dediğimde terslediler bide 😀ben seni rapora almaya yönlendiremem dedi kısacası diyorki tıpış tıpış 6 ayını heba et diyorlar.

Nicktenban, 6 yıl önce

Şubat celbi olmak neden kurtar mıyor anlamadım?

Daha tarihler belli değil ki...

Nicktenban
Şube Müdürü
22 Eylül 2018 16:35

Arkadaşlar lütfen şu başvuru kılavuzunu düzgün okuyun. Kelimeleri değiştirmeyin.

İlk sayfada çıkan askerlikle ilgili metinde şöyle yzıyor;

"Eğitim-Öğretim dönemi başladığında (intibak eğitimi dahil) adayların askerlikle ilişiğinin bulunmaması ve silah altında olmamaları gerekmektedir. Bu nedenle; şahsen başvuru esnasında erkek adaylar 1111 sayılı Askerlik Kanunu gereğince askerlikle ilişiğinin bulunmadığına dair belge ibraz etmek zorundadırlar."

Başvuru kılavuzunun içinde de

" Erkek adaylar için şahsen başvuru

tarihi itibariyle 1111 sayılı Askerlik Kanunu çerçevesinde askerlik ile ilişiği

bulunmamak,(Ocak 2019 tarihine kadar askerliği ile ilişiği bulunmamak)"

TECİL DEMİYOR. Herkes bu şekilde algılamış ve sert konuşuyorum artık TECİL DEMİYOR kafanıza göre değiştirmeyin. Okuduğunuzu anlamyacaksınız bırakın bu işleri.

Akerlikle ilişiği bulunmamak demek intibak eğitimi başladığı zaman silah altında olmayacaksın.

Açıkça beyan edilmeyen şeyleri kafanıza göre yorumlamayın. Yada yorumladığınız gibi hareketedip hiç başvurmayın. Böylece başvuru sayısıda sayenizde azalır .

Yahut yine mi anlamıyorsunuz, Paemi arayıp sorun. İzah edin. Deyin ki benim celbim Şubat tır. Şubattan önce askere gitmiyorum. Askerlik durum belgemde 30 Kasım , 10 Ocak , 30 Eylül yazıyor ama o bitiş tarihi askerlikle ilişim yok deyin. Alın cevabı oturun aşağı artık.

(Memura net sorun, özet geçin, durumunuzu izah edin. Memur 30 Kasım da askere gideceksiniz diye anlarsa konuşmanızdan gelip burda olmuyor muş demeyin)

emek61, 6 yıl önce

PAEM bile Ocak 2019 tarihine kadar tecilli istiyorlardi kılavuzda.Ona bakarak pomemde biraz daha geç açılacağı için başvurular ocaktan daha ileriye tecil isterler düşüncesi var kafamda.Şubat celbine atsalar belgede 30 Aralik'a kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazacak muhtemelen kurtarmaz gibime geliyor o yüzden danışmak istedim.Askerlik şubesini aradığımda tecil için sadece yüksek lisans yaparak uzatabilirsin dediler,rapor ile ileride celbe atsam belgede tecilli yazacakmi dediğimde terslediler bide 😀ben seni rapora almaya yönlendiremem dedi kısacası diyorki tıpış tıpış 6 ayını heba et diyorlar.

Nicktenban
Şube Müdürü
22 Eylül 2018 16:37

Adama raporla ertetebilir miyim diye de sormayın. Yasal olmayan bir şeyde fikir beyan etmesini i istiyorsunuz. Terslemesi normal. Şunları bir çok konuya kaç kere yazdım. Hala aynı şeylerin komuşulması , anlaşılmaması çok acayip bir durum.

emek61
Aday Memur
22 Eylül 2018 18:15

Benim dediğimde o zaten verdikleri belgede askerlik yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor tecille ilgili birsey yazmıyor onu kastedende yok zaten, asıl mesele subatda askere alınacaksan 30 Aralik'a kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakincasi yoktur yazacak Şubat'ta alinacaz askere onu bizde biliyoruz pomem bunu kabul ederim başına böyle birşey gelen varmı onu merak ediyoruz.Ayrica rapor işini askeriyede kendileri rapor al uzatiriz dediler telefonda arayınca terslediler askeriye garip bir yer bir günü bir gününü tutmuyor.Diyelim 10 Kasım'da ilan verdiler on başvuru Şubat celpi kurtarıyormu mesela bu

Nicktenban, 6 yıl önce

Adama raporla ertetebilir miyim diye de sormayın. Yasal olmayan bir şeyde fikir beyan etmesini i istiyorsunuz. Terslemesi normal. Şunları bir çok konuya kaç kere yazdım. Hala aynı şeylerin komuşulması , anlaşılmaması çok acayip bir durum.

Nicktenban
Şube Müdürü
22 Eylül 2018 21:42

Onu bilmiyorum. Hele bi başvurular açıklansın. 10 Kasım da açıklansa sanmıyorum ki Şubat a kalsın. Arada olur.

Eğer öyle olursa paem de öyle uzar. Bilmiyorum bakalım.

primer28
Şube Müdürü
03 Haziran 2019 04:21

Konuyu açan arkadaş kendi sorununu çözdüğü için tekrar yazma tenezzülünde bulunmamış sanırım. Bensizi şöyle aydınlatmaya çalışayım mutlaka bu konudasorusu olan olacaktır. 22.dönem pomeme kadar askerlik şart maddesi 111 maddeli askerlik kanunu gereği askerlik ile ilişiği bulunmamak şeklindeydi. Ancak bu maddeyi 22.dönem pomem itibariyle intibak eğitimimin başladığı tarih itibariyle silah altında bulunmamak olarak değiştirdiler. Yani pomem ön kayıt tarihinde yoklama kaçağı veya bakaya olmamanız yeterli olacaktır. Fakat bu durumu yeni pomem ilanı gelince başvuru klavuzu içerisinde bulunan askerlik maddesine göre yeniden analiz etmemiz gerekecektir.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi