Editörler :
21 Eylül 2018 16:08   

Zeytinburnu Belediyesi Avukat Alım İlanı

Evet arkadaslar z.burnu belediyesi aciktan alim icin ilan vermis ne dusunuyorsunuz ne yapilabilir sizce ortada hukuka aykiri bir durum varsa buna itiraz etmeliyiz yoksa danistayin kararina ragmen kurumlar bildiklerini okumaya bir baslarlaro zaman durum kotu olur

https://ilan.memurlar.net/ilan/43200/zeytinburnu-belediyesi-avukat-alim-ilani.html

21 Eylül 2018 16:10

Çılgın bediş25
Aday Memur

belediye kanununda bu hak verilmiş galiba ama umarım dıger kurumlar yapamaz böyle birşey

21 Eylül 2018 16:28

hkukcu11
Aday Memur

Şartlardan biri kpss b grubunda 80 puan ve ustu almak olmasaydi anlardim bu durumu ama sartlartdan biri de bu bu durum da danistayin belirttigi kapsama giriyor

21 Eylül 2018 16:35

Matu14
Aday Memur

Hocam ben danıştay kararını ekleyerek mail attım da dikkate almazlar muhtemelen en azından gönderdim

21 Eylül 2018 16:36

Çılgın bediş25
Aday Memur

Hocam ben danıştay kararını ekleyerek mail attım da dikkate almazlar muhtemelen en azından gönderdim

Matu14, 3 ay önce - Alıntıya git

belediyeye mi gönderdiniz

21 Eylül 2018 16:37

Çılgın bediş25
Aday Memur

Şartlardan biri kpss b grubunda 80 puan ve ustu almak olmasaydi anlardim bu durumu ama sartlartdan biri de bu bu durum da danistayin belirttigi kapsama giriyor

hkukcu11, 3 ay önce - Alıntıya git

belki onu eleme yapmak için koymuslardır bılemıyorm beledıyeyı merkezı atamalarda hıc gormedım ben cunku belediyeler sınavlı ve sınavsız alabılıyolar umarım kamu kurumları acıktan alım yapmaz yoksa merkezı atama puanları 92 93de bıle kalabılır

21 Eylül 2018 16:49

hkukcu11
Aday Memur

belki onu eleme yapmak için koymuslardır bılemıyorm beledıyeyı merkezı atamalarda hıc gormedım ben cunku belediyeler sınavlı ve sınavsız alabılıyolar umarım kamu kurumları acıktan alım yapmaz yoksa merkezı atama puanları 92 93de bıle kalabılır

Çılgın bediş25, 3 ay önce - Alıntıya git

Zaten aciktan alimlarda kpss sarti getirilmesinin nedeni eleme yapmak ornegin 10 avukat alinacak 5 kati cagrilacak diyelim bu 50 avukat neye gore belirlenecek iste kpss burda devreye giriyor. Dikkat ettiyseniz danistay kurumlarin ne sekilde personel aldigindan bahsetmiyor sadece kpssnin ardindan ikinci bir sinavin yapilmasini esitlik ilkesine aykiri buluyor

21 Eylül 2018 16:52

hkukcu11
Aday Memur

Matu14, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam bi sekilde tepki ortaya koymak lazim belediyeymis iki kisiymis uc kisiymis deyip gecistirmek olmaz sonuna kadar takipcisi olmak lazim gerekirse iptal davasi acilmali ki diger kurumlarda durumun farkina varsin

21 Eylül 2018 17:07

Matu14
Aday Memur

belediyeye mi gönderdiniz

Çılgın bediş25, 3 ay önce - Alıntıya git

Evet hocam

21 Eylül 2018 17:08

Çılgın bediş25
Aday Memur

Hocam bi sekilde tepki ortaya koymak lazim belediyeymis iki kisiymis uc kisiymis deyip gecistirmek olmaz sonuna kadar takipcisi olmak lazim gerekirse iptal davasi acilmali ki diger kurumlarda durumun farkina varsin

evet haklısınız zaten atama yaptıkları sayı 30 kısı 200 kısı degıl kı 2 kısı onemlı degıl dıyelım acaba cimere şikayet yazısı yazabılır mıyız

21 Eylül 2018 17:08

Matu14
Aday Memur

Haklısınız da gerçekten hukukçular olarak biz bile güvenemiyorken insanları adalete

nasıl inandıracağız durum gerçekten kötü

21 Eylül 2018 17:10

mrs.msd
Aday Memur
sözleşmeli avukat ilanı değil ki bu. bildiğin danıştay kararını hiçe saymışlar ya da karardan haberleri yok.
21 Eylül 2018 18:42

hkukcu11
Aday Memur

Evet arkadaslar onerisi olan varsa birlikte hareket edelim bi adım atalım en azından

21 Eylül 2018 19:00

mrs.msd
Aday Memur
en iyi ihtimalle belediyenin karardan haberi yoktur. eğer haberi var da buna rağmen ilana çıkıyorsa diğer kurumlar da aynısını yapacak demektir.
21 Eylül 2018 21:58

Adamin dibi
Şef
sözleşmeli avukat ilanı değil ki bu. bildiğin danıştay kararını hiçe saymışlar ya da karardan haberleri yok.
mrs.msd, 3 ay önce - Alıntıya git

İlan DPB'nin internet sitesinde yayınlanmamış. Belediye kafasına göre alım yapıyor büyük ihtimal.

DPB geçmişte maillerime dönüş yapmadı. Bu yüzden DPByi pazartesi arayacağım.

İstanbul barosuna da konuyla alakalı mail göndereceğim.

21 Eylül 2018 22:04

Adamin dibi
Şef

Arkadaşlar büyük ihtimal belediye alımı bu yönetmeliğe göre yapıyor :(

Madde 5ten 8e kadar okuyun. Tüm meslekler için mülakatı uygun görmüş yönetmelik.

Bu da demek oluyor ki il özel idareleri ve belediyeler mülakatı alıma devam edecek.

Yine konuyla ilgili İstanbul barosuna bilgi vereceğim.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/11/20171114-3.htm

21 Eylül 2018 22:08

trust.111
Şef

Bence bırakın. Bugüne kadar belediyelerin hiç ilan verdiklerine şahit olmadım. Şansa bakın ki bir belediye ilan veriyor sözleşmeli sınavsız sorgusuz sualsiz alabilecekken; o da Danıştay kararına takılıyor. Siz bu ilanı iptal ettirtseniz bu kez de torpille sözleşmeli alım yoluna gidecekler.

21 Eylül 2018 22:15

trust.111
Şef

Arkadaşlar büyük ihtimal belediye alımı bu yönetmeliğe göre yapıyor :(

Madde 5ten 8e kadar okuyun. Tüm meslekler için mülakatı uygun görmüş yönetmelik.

Bu da demek oluyor ki il özel idareleri ve belediyeler mülakatı alıma devam edecek.

Yine konuyla ilgili İstanbul barosuna bilgi vereceğim.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/11/20171114-3.htm

Adamin dibi, 3 ay önce - Alıntıya git

Danıştay kararı; Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümlerine dair bir karar. Bu attığınız MAHALLİ İDARELERE İLK DEFA ATANACAKLARA DAİR SINAV VE ATAMA YÖNETMELİK'in 3. maddesi de aşağıdaki gibi:

Dayanak

MADDE 3 ? (1) Bu Yönetmelik, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

Yani bu yönetmelik; bir alt yönetmelik. Dolayısıyla çerçeve yönetmeliğe aykırı olamaz. O nedenle Danıştay'ın kararı bu ilan yahut diğer mahalli idareler bakımından da geçerli.

21 Eylül 2018 22:37

Adamin dibi
Şef

Danıştay kararı; Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümlerine dair bir karar. Bu attığınız MAHALLİ İDARELERE İLK DEFA ATANACAKLARA DAİR SINAV VE ATAMA YÖNETMELİK'in 3. maddesi de aşağıdaki gibi:

Dayanak

MADDE 3 ? (1) Bu Yönetmelik, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

Yani bu yönetmelik; bir alt yönetmelik. Dolayısıyla çerçeve yönetmeliğe aykırı olamaz. O nedenle Danıştay'ın kararı bu ilan yahut diğer mahalli idareler bakımından da geçerli.

trust.111, 3 ay önce - Alıntıya git

Ben bu kadar detaylı incelememiştim :) Sağolun.

21 Eylül 2018 22:37

kadil küdat
Şef

aslında başvuranlardan en yüksek puanı olan 10 kişi mülakata girecek. özellikle 94-95 puanlı 10 arkadaş buraya başvursa ve bu arkadaşlardan da bu kadroyu gerçekten isteyenler mülakata katılsa mecburen torpilsiz birilerini almak zorunda kalacaklar.

21 Eylül 2018 22:42

kadil küdat
Şef

ilanın tamamını şu an okudum da isterlerse tüm adaylara mülakat puanını düşük verip hiçbirini amayabilirlermiş.

Toplam 25 mesaj

ANKET
Sizce aşı kanunen zorunlu olmalı mı?
Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri