Editörler : E.Kayı Han
22 Eylül 2018 21:58

Eş durumu acil yardım
Mazeret durumundan dolayı başvuru yapmıştım Red kararı geldi idare mahkemesine başvuru yapmayı düşünüyorum elinde emsal karar olan birisi örnek olarak bana gönderebilirmi şimdiden yardımlar için teşekkür ederim

Daktilograf54
Kapalı
22 Eylül 2018 23:44

Hiçbir ayrıntı vermemişsiniz, durumunuzu detaylandırırsanız daha faydalı bilgiler paylaşılabilir.

Ökmen
Aday Memur
23 Eylül 2018 00:49

Eşim Ankara b.b de çalışıyor yanıma gelmek için Malatya'da ki büyükşehir ve ilçe belediyelere başvuru yaptı. Maalesef red cevabı aldık. Yani eşimin çalıştığı kurum sen talep yapacak kurum bul biz muvafakat veririz diyor ama ne yazık ki biz bi talep edecek kurum bulamadık? En son dilekçe verdiğimiz ilçe belediye de red verdi? Mahkemeye taşısak Bunun için emsal karar varmı?

fatih2690
Aday Memur
23 Eylül 2018 08:30

Ben sözleşmeli şoförüm tekirdağda çalışıyorum eşim Eskişehir de özel sektörde çalışıyor onun yanına gitmek istiyorum her şart uymasına rağmen bana Red geldi Eşim 4 senedir aynı yerde çalışıyor benim ise 17 ay oldu 10 aydır evli ve ayrıyız
Daktilograf54, 6 yıl önce

Hiçbir ayrıntı vermemişsiniz, durumunuzu detaylandırırsanız daha faydalı bilgiler paylaşılabilir.

Daktilograf54
Kapalı
23 Eylül 2018 11:06

Sözleşmeli personelin özel sektörde çalışan eşine yönelik yönetmelikte hiçbir şekilde tayin hakkı yok. Yani bir şart yok doğal olarak hiçbir şartınız tutmuyor. Emsal karar bulmanız çok zor.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
23 Eylül 2018 13:04

Açık ve net senn tayin hakkın yok, esin özel sektörde kamuda clssa gene şansın olablrdi, gelicek Tekirdağda clsck yapıcak biseyinZ yok

fatih2690
Aday Memur
24 Eylül 2018 09:20

Hangi yönetmelikte yazıyor bu ben hiç böyle bir şeye denk gelmedim sözleşmeli olup da özel olmasına rağmen giden de gördüm

Sözleşmeli personelin özel sektörde çalışan eşine yönelik yönetmelikte hiçbir şekilde tayin hakkı yok. Yani bir şart yok doğal olarak hiçbir şartınız tutmuyor. Emsal karar bulmanız çok zor.

Daktilograf54
Kapalı
24 Eylül 2018 19:16

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair esaslar yazarak baştan sona dikkatlice okursanız bütün haklarınızı öğrenmiş olursunuz.

fatih2690
Aday Memur
24 Eylül 2018 20:52

Teşekkür ederim

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair esaslar yazarak baştan sona dikkatlice okursanız bütün haklarınızı öğrenmiş olursunuz.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
24 Eylül 2018 20:59

Biz niye 4bliye kadro gelsin istyrz, yoksa niye insanlar bukdr çırpınsn, ozel sektördeki esin yanına tayin yok, eğitim tayini yok, o bu şu hiçbisi yok, o gidenler emin ol torpilli kişilerdr onlarn hemen tayini olur, yoksa insanlar bukdr isyan etmezdi durum çok net

venceramos0101
Aday Memur
25 Eylül 2018 11:32

Cezaevinde çalışıyorum.sözleşmeli bir çok arkadaş özelde çalışan eşinin yanına gitti.tamam belli bir sınırlama var ama zorluk çıkarmıyorlar:Sözleşmeli yada kadrolu ayırt etmediler bizde..

Ama sözleşmeli personeli biraz daha kısıtlayabilir gideceğin yerde boş kadro yok falan diyip..

22Sercan22
Aday Memur
25 Eylül 2018 13:25

Atanma ve yerdeğiştirme yönetmeliği madde 14 özetle diyor ki memurun eşi özel sektörde çalışıyor ve

22Sercan22
Aday Memur
25 Eylül 2018 13:26

Öncelikle sözleşmeli veya kadrolu olmak fark etmiyor.Atanma ve yerdeğiştirme yönetmeliği madde 14 özetle diyor ki memurun eşi özel sektörde çalışıyor ve memur eş durumunda faydalanmak istiyorsa ve bu durum için başvuru yaptığında,özel sektörde çalışan eşin son 2 yılda 360 gün sigorta primi ödenmiş ve hizmet akdi ile çalışmaya '' devam'' ediyor olması gerek. Dediğim gibi yönetmeliğe açıp bakabilirsiniz

Ayrıca madde 2 de bu yönetmelik 657 ye tabi çalışan personeller için geçerlidir diyor.4/B sözleşmeli personelde 657 ye tabidir ve eş durumu tayininden eşi özel sektörde çalışsa da yararlanır.

oguzhan15
Aday Memur
25 Eylül 2018 15:05

MERHABA;

EŞ DURUMU TAYİNİNDE 2018 DE GÖREVE BAŞLAYAN BİRİSİ İÇİN EŞİNİN 2017 YILI SİGORTALILIK DİKKATE ALINIR MI?

1. YILI 2019/4. AYDA DOLACAK.

fatih2690
Aday Memur
25 Eylül 2018 15:13

Bende bu şekilde biliyorum ama yok dediler o yüzden şaşırdım bende teşekkür ederim içim rahatladı
22Sercan22, 6 yıl önce

Öncelikle sözleşmeli veya kadrolu olmak fark etmiyor.Atanma ve yerdeğiştirme yönetmeliği madde 14 özetle diyor ki memurun eşi özel sektörde çalışıyor ve memur eş durumunda faydalanmak istiyorsa ve bu durum için başvuru yaptığında,özel sektörde çalışan eşin son 2 yılda 360 gün sigorta primi ödenmiş ve hizmet akdi ile çalışmaya '' devam'' ediyor olması gerek. Dediğim gibi yönetmeliğe açıp bakabilirsiniz

Ayrıca madde 2 de bu yönetmelik 657 ye tabi çalışan personeller için geçerlidir diyor.4/B sözleşmeli personelde 657 ye tabidir ve eş durumu tayininden eşi özel sektörde çalışsa da yararlanır.

Daktilograf54
Kapalı
25 Eylül 2018 18:42

Yanlış anlamayın ama o yönetmelik genel itibariyle kadrolu personeller için, sözleşmeli personel için esas alınan yönetmelik Sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair usul ve esaslardır. Açıkça sözleşmeli personel ibaresi yer almıyorsa sadece kadrolu personele yönelik olarak yönetmelik değerlendirilir. Örneğin 657 sayılı yasadaki mazeret izni düzenlemesi son düzenlemeye kadar açıkça sözleşmeli personel yazmadığı için sözleşmelilere uygulanmıyordu. Ayrıca ölüm evlilik izinleri de son düzenlemeye kadar 3 gündü. Bunları göz önünde bulundurmak gerekiyor.

26 Eylül 2018 10:51

Son düzenlemede sözleşmeli memurun izin hakkı nedir?

Yanlış anlamayın ama o yönetmelik genel itibariyle kadrolu personeller için, sözleşmeli personel için esas alınan yönetmelik Sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair usul ve esaslardır. Açıkça sözleşmeli personel ibaresi yer almıyorsa sadece kadrolu personele yönelik olarak yönetmelik değerlendirilir. Örneğin 657 sayılı yasadaki mazeret izni düzenlemesi son düzenlemeye kadar açıkça sözleşmeli personel yazmadığı için sözleşmelilere uygulanmıyordu. Ayrıca ölüm evlilik izinleri de son düzenlemeye kadar 3 gündü. Bunları göz önünde bulundurmak gerekiyor.

KatibeHanım53
Aday Memur
26 Eylül 2018 11:58

Ben İstanbulda sözleşmeli 3 senelik zabıt katibiyim, eşim farklı bir ilde karayollarında sözleşmeli 1 yıllık makine mühendisi

Defalarca eş durumundan tayin dilekçesi vermemize rağmen ne bana ne de eşime tayin çıkıyor. 9 aydır ayrı şehirlerde yaşamaktayız

Allah yardımcımız olsun

fatih2690
Aday Memur
26 Eylül 2018 14:16

Amin çok zor inşallah kısa sürede ailelerimize kavuşuruz bende 10 aydır eşimle ayrı yaşıyorum
KatibeHanım53, 6 yıl önce

Ben İstanbulda sözleşmeli 3 senelik zabıt katibiyim, eşim farklı bir ilde karayollarında sözleşmeli 1 yıllık makine mühendisi

Defalarca eş durumundan tayin dilekçesi vermemize rağmen ne bana ne de eşime tayin çıkıyor. 9 aydır ayrı şehirlerde yaşamaktayız

Allah yardımcımız olsun

osman erkoç
Aday Memur
26 Eylül 2018 15:07

EŞ DURUMU TAYİNİ ADALET BAKANLIĞI 1978 YIILINDA ÇIKARILAN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞMA ESASINA GÖRE DEĞERLENDİRİLİR. BURDA DA SÖZLEŞMELİ PERSONELİN EŞİNİN SADECE DEVLET MEMURU VE KENDİSİNDEN ÜST DERECE SAYILAN BİR KADRODA ÇALIŞMASI DURUMUNDA TAYİN HAKKI VARDIR.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi