Editörler : Pangaea
23 Eylül 2018 12:26

Eğitim Bilimleri veSosyal ÖABT hakkında
İyi günler değerli hocalarım, ben bu sene mezun oldum. Girdiğim sınavda p121 puanım 75 te kaldı. Maalesef biraz ihmalkarlıktan biraz okul ve işten dolayı sınava çalışmadım. Şimdi sizden sınava hazırlanmam için Eğitim Bilimleri ve Sosyal ÖABT kaynak tavsiyesi istiyorum. Birde dersaneye gidecek imkanım olmayacak. İnternetten ders çalışabileceğim site, kanal ve hocaları söylerseniz çok sevinirim.

Akrep233
Daire Başkanı
23 Eylül 2018 12:53

Pegem yargı alanda yeterli eğitim Benim hocam pegem iyi, kesinlikle bol deneme matematik yoksa Türkçe agırlık ver .. alanla tüm yayınlarım denemesini al ... internetten sosyal savar yan bilimler video izle ...

Ssylben
Memur
23 Eylül 2018 12:57

Teşekkürler
Akrep233, 6 yıl önce
Pegem yargı alanda yeterli eğitim Benim hocam pegem iyi, kesinlikle bol deneme matematik yoksa Türkçe agırlık ver .. alanla tüm yayınlarım denemesini al ... internetten sosyal savar yan bilimler video izle ...

Rmznts
Şef
23 Eylül 2018 13:15

Merhaba ilk yılınız olmasına rağmen gayet iyi puan almışsınız. Çalışmalarınızı yüzde 65 öabt yüzde 35 gk gy şeklinde ilerletin. Alanı gerçekten iyi yapmak gerekiyor. Eğitim gk gy öabt de pegemden şaşmayın.

Ssylben
Memur
23 Eylül 2018 16:20

Hocam bende pegem ve yargı diye düşünüyorum. Tabi bu işin formülü bol soru çözmek. Tüm kaynakları taramak. ama dediğim gibi dersaneye gidemeyeceğim için zorlandığım konularda özellikle Eğitim Bilimlerinde İnternette yararlanacağım hocalar kimler acaba. Çünkü p10 puanım 73 te kaldı.
Rmznts, 6 yıl önce

Merhaba ilk yılınız olmasına rağmen gayet iyi puan almışsınız. Çalışmalarınızı yüzde 65 öabt yüzde 35 gk gy şeklinde ilerletin. Alanı gerçekten iyi yapmak gerekiyor. Eğitim gk gy öabt de pegemden şaşmayın.

Ssylben
Memur
24 Eylül 2018 09:29

+

fatih ç.
Genel Müdür
24 Eylül 2018 16:29

Benim hocam videoları yeterli olacaktır. konuları iyi öğrenin, not alın ve yanlış soruların cevabını mutlaka notlarınızdan bakarak kontrol edin. Yanlışları çizip geçmeyin yani.

Ssylben
Memur
24 Eylül 2018 16:54

Teşekkürler hocam
fatih ç., 6 yıl önce

Benim hocam videoları yeterli olacaktır. konuları iyi öğrenin, not alın ve yanlış soruların cevabını mutlaka notlarınızdan bakarak kontrol edin. Yanlışları çizip geçmeyin yani.

iflasedensorubankası
Şube Müdürü
24 Eylül 2018 17:02

Kaynak kesinlikle pegem ve pegemin denemeleri. Bol bol deneme çözülmeli. Yan bilimler için video çeken bir hocamız var biliyorsunuzdur muhakkak izleyin derim. Yanlışları not alın. Bunlar herkesin söylediği şeyler zaten ben ekstra olarak instagramdan KPSS sayfası takip etmenizi öneririm. Sosyalhocam gibi ya da başka. Orda çözdüğünüz sorular o kadar akılda kalıyor ki tuhaf ama. Ayrıca sınavda da soruları en az 3 kez okumanızı öneriyorum. ÖSYM neyi sormuş diye düşünün

Ssylben
Memur
24 Eylül 2018 17:28

Teşekkürler hocam
iflasedensorubankası, 6 yıl önce
Kaynak kesinlikle pegem ve pegemin denemeleri. Bol bol deneme çözülmeli. Yan bilimler için video çeken bir hocamız var biliyorsunuzdur muhakkak izleyin derim. Yanlışları not alın. Bunlar herkesin söylediği şeyler zaten ben ekstra olarak instagramdan KPSS sayfası takip etmenizi öneririm. Sosyalhocam gibi ya da başka. Orda çözdüğünüz sorular o kadar akılda kalıyor ki tuhaf ama. Ayrıca sınavda da soruları en az 3 kez okumanızı öneriyorum. ÖSYM neyi sormuş diye düşünün

Akrep233
Daire Başkanı
27 Eylül 2018 10:31

Güncel de deka akademi videoları iyi bu yıl 3 tane yakaladı ( Bernad lives Hıdırellez Yozgat çamlığı ) videolar cok kalıcı bir de alan eğitim beraber çalış genel kültür aradan çıkmış oluyor
Ssylben, 6 yıl önce
Teşekkürler hocam

ingilic
Kapalı
27 Eylül 2018 12:00

Beyazkalem. 2018 beyaz kalem kpss konu anlatıma bakın ve eğitim bilimleri sorularını karşılaştırın. Sanki direkt onun içinden alınmış gibi. Pegemde çook fazla ve gereksiz bilgi mevcut eğitim için. Gkyde pegem iyi lafım yok ve benim hocam gky de sağlam. Öabt de de kesinlikle pegem. Deneme konusuna gelince ben bol denemeden ziyade bol bol test kitabı önereceğim. Her bir dersten üç dört test kitabı bitirdim. Hiç deneme çözmedim. Deneme namına sınava 10 gun kalan çıkmış soruları çözdüm sadece. Sonuç 93.

Rmznts
Şef
27 Eylül 2018 12:41

Hocam bu yıl sınav kolaydı. Pegem kaynakları kesinlikle sınav ayarındaydı. Ben pegemin 2017 basımı soru bankalarını ve tüm dersler ezberbozan serisini bitirdim. Kesinlikle sınava çok yakındı. Kolay soru bankaları sadece öğrenmek için yeterli oluyor. 2017'de de sınav aşırı zor oldu. Pegem'e baktığımda ise tam sınav ayarındaydı. Hayatımda gördüğüm en zor en saçma sorular Yediiklim Türkiye geneli denemelerindeydi. Sınavdan iki hafta öncesine kadar çözdüğüm denemelerde 50-52 net civarı çıkıyordu. Pegemde ise ortalama olarak 63-67 net yapıyordum. Sınavda ise 71 net yaptım.

Sonuç olarak kapsamdan uzak olmayan aşırı saçma olmayan bütün soru bankaları, denemeler çözülebilir. ÖSYM her yıl eğitimde genel olarak soruların yüzde 70-80'ini aynı tipte soruyor. Soru bankaları da bu sorular üzerine yazılıyor. Ne kadar çok soru çözerseniz o kadar yüksek net yaparsınız. Oturup saatlerce konu çalışıp önce konuyu halletmeliyim veya henüz konularım bitmedi deyip deneme çözmezsiniz eğitimden istediğinizi alamazsınız.

ingilic, 6 yıl önce
Beyazkalem. 2018 beyaz kalem kpss konu anlatıma bakın ve eğitim bilimleri sorularını karşılaştırın. Sanki direkt onun içinden alınmış gibi. Pegemde çook fazla ve gereksiz bilgi mevcut eğitim için. Gkyde pegem iyi lafım yok ve benim hocam gky de sağlam. Öabt de de kesinlikle pegem. Deneme konusuna gelince ben bol denemeden ziyade bol bol test kitabı önereceğim. Her bir dersten üç dört test kitabı bitirdim. Hiç deneme çözmedim. Deneme namına sınava 10 gun kalan çıkmış soruları çözdüm sadece. Sonuç 93.

ingilic
Kapalı
28 Eylül 2018 00:17

Valla ben aldım hocam. Zaten insanlarda yanlış şekilde yönlendirildikleri ve yanlış çalıştıkları için alamıyorlar 90+. Denemede dağınık göreceğime her konu için ayrı teste ağırlık vererek aldım. Benim de eğitim netim 72 ona bakacak olursak. Şu ana kadar da ygs lys olsun yds olsun ales olsun hep böyle yaptım ve hep de çok şükür tr derecesi aldım. Herkes bi denemedir tutturmuş gidiyor. Ben soru çözmeyin demedim ki. Denemeye gerekenden fazla önem vermeyin, ağırlığınız test kitaplarınızda olsun dedim. Tüm konular bittikten sonra denemeler bi anlam ifade ediyor ve didik didik incelenmesi gerekiyor doğrusuyla yanlışıyla. Sorular tıpatıp beyazkalemin içinden alınmış gibi derken ben konu anlatım kitaplarını kast etmiştim, belirtmeyi unutmuşum. Pegem kadar uzun ve karışık, kafa karıştıtacak kadar gereksiz değil konu anlatımı.
Rmznts, 6 yıl önce

Hocam bu yıl sınav kolaydı. Pegem kaynakları kesinlikle sınav ayarındaydı. Ben pegemin 2017 basımı soru bankalarını ve tüm dersler ezberbozan serisini bitirdim. Kesinlikle sınava çok yakındı. Kolay soru bankaları sadece öğrenmek için yeterli oluyor. 2017'de de sınav aşırı zor oldu. Pegem'e baktığımda ise tam sınav ayarındaydı. Hayatımda gördüğüm en zor en saçma sorular Yediiklim Türkiye geneli denemelerindeydi. Sınavdan iki hafta öncesine kadar çözdüğüm denemelerde 50-52 net civarı çıkıyordu. Pegemde ise ortalama olarak 63-67 net yapıyordum. Sınavda ise 71 net yaptım.

Sonuç olarak kapsamdan uzak olmayan aşırı saçma olmayan bütün soru bankaları, denemeler çözülebilir. ÖSYM her yıl eğitimde genel olarak soruların yüzde 70-80'ini aynı tipte soruyor. Soru bankaları da bu sorular üzerine yazılıyor. Ne kadar çok soru çözerseniz o kadar yüksek net yaparsınız. Oturup saatlerce konu çalışıp önce konuyu halletmeliyim veya henüz konularım bitmedi deyip deneme çözmezsiniz eğitimden istediğinizi alamazsınız.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi