Editörler : swat3410
24 Eylül 2018 06:35

Ameliyat Olacağım Asalet Tasdik Meselesi

Öncelikle Selamun Aleyküm Abilerim Kardeşlerim.

Ben ankarada görev yapmaktayım. 4 ay önce mesleğe başladım. Ameliyat olmam gerekiyor lakin ameliyattan sonra Ankarada bana bakacak kimsem olmadığı için ailemin yanında batmanda ameliyat olmak istiyorum. ama asaletim tasdik olmadığı için batmana gidemiyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim?

kilicharun
Şube Müdürü
24 Eylül 2018 12:15

Asaleti tasdik olmayanların yıllık izin hakları yoktur, ancak mazeret izin hakları vardır. Durum bildirir dilekçe ile şubene başvur, izin vereceklerdir. Bu konu da asaletinin tasdik olmasına engel değildir.

mevlut2746
Aday Memur
27 Eylül 2018 17:14

ama anıları başka şehirde olacağım bu engel teşkil etmez değil mi

mevlut2746
Aday Memur
27 Eylül 2018 17:15

anıları değil ameliyatı olacakti
mevlut2746, 6 yıl önce
ama anıları başka şehirde olacağım bu engel teşkil etmez değil mi

wiya
Şef
28 Eylül 2018 01:21

yillik izin hakkin yok. mazeret alsan da oda 10gun.en iyisi durumun ciddiyse anlattigin gibiyse git devlet hastanesine muayne ol ,dr ile konuş,dış sevk al.dış sevk ve rapor arasindaki fark dış sevkin ucu acik,dr.in insiyatifinde,kimi kisa tutuyor uzerine rapor veriyor kimi tedavi boyunca acik birakiyor.bazi doktorlar bilmiyor tabi.ayrica yol parasini ilk uc is gunu icerisinde sevk oldugun hastaneye gidersen alirsin.şimdiden gecmis olsun.durumu anlat amirlerine saglio nedeniyle zorluk cikaracaklarini sanmiyorum
mevlut2746, 6 yıl önce
anıları değil ameliyatı olacakti

mevlut2746
Aday Memur
28 Eylül 2018 08:54

ankaradan batmana sevk eder mi ki batman daha kucuk bir hastane
wiya, 6 yıl önce
yillik izin hakkin yok. mazeret alsan da oda 10gun.en iyisi durumun ciddiyse anlattigin gibiyse git devlet hastanesine muayne ol ,dr ile konuş,dış sevk al.dış sevk ve rapor arasindaki fark dış sevkin ucu acik,dr.in insiyatifinde,kimi kisa tutuyor uzerine rapor veriyor kimi tedavi boyunca acik birakiyor.bazi doktorlar bilmiyor tabi.ayrica yol parasini ilk uc is gunu icerisinde sevk oldugun hastaneye gidersen alirsin.şimdiden gecmis olsun.durumu anlat amirlerine saglio nedeniyle zorluk cikaracaklarini sanmiyorum

wiya
Şef
28 Eylül 2018 21:29

edeeeeer.dr.larin bizim gibi meslek gurubundakiler icin bakis acisi onemli.il saglik mudurlugune git girus istersen.kimisi hani ameliyattan sonra insanin ailesinin yaninda olmasi onun daha cabuk toparlanacagini mutlu guclu olacagini dusunuyor .kimiside ibnelik pesindw.
mevlut2746, 6 yıl önce
ankaradan batmana sevk eder mi ki batman daha kucuk bir hastane

ikicocumubiraktm
Yasaklı
29 Eylül 2018 06:40

Ankaradan batmana sevk edemez seni. Bu bilgi yanlis bilgidir. Sağlık genel tebliğini okumani tavsiye ederim. Küçük bir ilde veya ilçede olup ikinci derece hastanelerden o io veya ilçede olmayan bir polikinil medical cihazdan vs vs yararlanmak için istediğin il vrya iĺceden sevk alabilirsin. Yoksa kafama gore ankaradan batmana zaten doktor sevk vermez. Verenide alanida hoplatirlar.

Ikincisi müdürünle konusacaksin sana mazeret izni yazacak ve sende memleketine gidio ameliyat oluo raporlu sekilde orda duracaksin. Yada ankarada rapor alip saglik iznine cevirip batmanda yatış gösterilerek ameliyat olacaksin

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi