Editörler : crops35
24 Eylül 2018 10:34

Asgari ücret zammından faydalanacak mıyız?

2019 da asgari ücret bizi etkilecekmi arkadaşlar bilgisi olan varmı

rednick2016
Genel Müdür
24 Eylül 2018 10:57

sağlık bakanlıgında bizim maaş zaten asgeri ücretin %11 fazlası diye geçtigi icin biz alıcaz.

Koraylar
Memur
24 Eylül 2018 10:58

Tabii ki yararlanacaksın.

Asgari ücretin yüzde 10-20-30-40 vs fazlasına göre maaşlar veriliyor.

Asgari ücrete gelen zam yansımasa neye göre maaşlar belirlenecek.

Hadi onu geçtim asgari ücrete yüzde 10 zam geldiğini farz edelim maaşlar yüzde 4 zamla asgari ücretin altına düşer.

Burada asgari ücrete gelen zamdan yararlanamayacağız diyenleri biraz mantığa davet ediyorum.

Ayrıca ilk 6 ay yüzde 4 ikinci 6 ay yüzde 4 zamlar taşeronken de vardı.

Uzun lafın kısası asgari ücret zammı artı yılda toplamda yüzde 8 zamma devam.

sallatorbadolsun
Aday Memur
24 Eylül 2018 11:01

İnşallah dediginiz gibi olur teşekkür ederim arkadaşlar

stanco
Aday Memur
24 Eylül 2018 12:19

iyi misiniz arkadaşlar ? Asgari ücret falan kalmadı. Maaşlar günlük yevmiye şeklinde yatıyor. Senelik %8 dışında artış falan beklemeyin. Acı ama gerçek.

ayhann68
Yasaklı
24 Eylül 2018 12:55

faydalanacağız neden mi? kadrolu değiliz eski düzen devam..

fatihc1907
Aday Memur
24 Eylül 2018 13:21

Bakanlığın yayınladığı TİS e göre sadece şuan aldığın paranın % 4 fazlasını zam olarak alacağız malesef. 2020 ye kadar bu şekilde, yani 2020 de muhtemelen asgari ücret le aynı maaşı alırız. He bu süre zarfında durumu düzeltmek için bir genelge yayınlanırsa o zaman düzelir , şuan için malesef bu şekilde hükümetin jülidenin bize büyük kazığı.

Koraylar, 6 yıl önce

Tabii ki yararlanacaksın.

Asgari ücretin yüzde 10-20-30-40 vs fazlasına göre maaşlar veriliyor.

Asgari ücrete gelen zam yansımasa neye göre maaşlar belirlenecek.

Hadi onu geçtim asgari ücrete yüzde 10 zam geldiğini farz edelim maaşlar yüzde 4 zamla asgari ücretin altına düşer.

Burada asgari ücrete gelen zamdan yararlanamayacağız diyenleri biraz mantığa davet ediyorum.

Ayrıca ilk 6 ay yüzde 4 ikinci 6 ay yüzde 4 zamlar taşeronken de vardı.

Uzun lafın kısası asgari ücret zammı artı yılda toplamda yüzde 8 zamma devam.

24 Eylül 2018 14:04

siz yenisiniz galiba çalışma ve sosyal işler bakanlığına dilekçe ile başvuruya gelen cevapta %4 zam 6 ayda bir ne asgari ücret zammından bahsediyorsunuz.

S-WONDER
Şef
24 Eylül 2018 14:29

2020 de ise gercek iscilerin haklarini vermezler cunku sendikalar cogu kesim bunu diyor 2020 de verirler 100 tl zam daha 6 ayda bir 2050 ye kadar anlicaginiz tek artimiz ne oldu.sirket aradan cikti ve beliriz sureli sozlesme bakin sozlesme.kadro degil bi de ikramiye oda 2000 tl yi 4 taksit yapiyorlar oysaki diger isciler 3 ayda 1 1700 2200 tl aliyor arkadastan biliyom.karayollarinda isci hayirlisi diyelim insallah devletimiz 2020 de bizede bi iyilestirme verir

Koraylar
Memur
24 Eylül 2018 15:21

Aynı şartlarda kadro geçirildi.

Taşeronken de asgari ücret artı yüzde 8 zam alınıyordu toplamda.

Dertsiz başınıza dert aramayın.

Asgari ücret zammından yararlanılacak.

fatihc1907, 6 yıl önce

Bakanlığın yayınladığı TİS e göre sadece şuan aldığın paranın % 4 fazlasını zam olarak alacağız malesef. 2020 ye kadar bu şekilde, yani 2020 de muhtemelen asgari ücret le aynı maaşı alırız. He bu süre zarfında durumu düzeltmek için bir genelge yayınlanırsa o zaman düzelir , şuan için malesef bu şekilde hükümetin jülidenin bize büyük kazığı.

hebamd6
Aday Memur
24 Eylül 2018 21:51

Şimdi şu şekilde bir durum mevcut.

Kat sayısı olmayan 4d liler eğer asgari ücret zammını alamazsa maaşları asgari ücret altına düşer.Yol yemek ve agi sosyal yardım olduğu için asgari ücretten sayılmaz.

Yani kısaca asgari ücret diyelimki 1800 lira oldu fakat 4dlinin ki 1606+%4 de kaldı.Bu durum imkansız diyebiliriz.Çünkü asgari ücret altı maaş hele devlette imkansız.

Şimdi 2 söylenti var.

Yeniden bir sözleşme yapılcak deniyor.Ki bakanlıklardan birinde bu sözleşme yapıldı gibi.Örnekleri bu sitede de mevcut.O sözleşmede asgari ücretin %... diye yazılmış.Buda aynı taşerondaki gibi ücret belirlenceğini gösteriyor.

Asgari ücret alanlara gelir diğerlerine gelmez diyende mevcut.Ben buna katılmıyorum.

%20-50-70-100-120 vs vs giden maaşlarda asgari ücret yansıması bekleniyor.Kurumda da defalarca sordum.Sizin maaşınızın belirlenme kriteri asgari ücret dedi.Bu maaşlar bir denklik değil.

Yani aynı işçi aynı işi yapıyor yan yanalar fakat biri diğerinden yüksek alıyor.Hatta kat sayısı bile farklı.Haliyle bir emsal olmadığı için asgari ücrete gelen zammın yansıması olasıdır.Eski sözleşmelerdeki kat sayılarında aynen aktarıldığı unutulmamalı.

%4+%4 ise sendikasal bir haktı.Sendika aradan çıkarılınca ÇSGB Tis ile aynı sendikalıymış gibi hakları belirledi.

Taşerondaki çalışırken asgari ücret zammı farklıydı tisten gelen haklar farklıydı.4d içinde durum bu şekilde.Eğer bir sorun olmazsa bütün 4dliler asgari ücret zammından faydalanıcaktır.Tis ise bundan tamamen ayrı bir şeydir.

hebamd6
Aday Memur
24 Eylül 2018 21:55

Bir olasılık daha var.Normal işçiler gibi davranılabilir.Yani enflasyon farkı verilebilir.

En kötü durum %4 + %4 olcaktır.

gökiş
Aday Memur
24 Eylül 2018 22:02

arkadaşlar yüzde 4 +4 zam denildide bu zammı alan varmı normalde temmuzda yansıması gerekmiyormuydu

rednick2016
Genel Müdür
24 Eylül 2018 22:29

Alıyozda vergi diliminden dolayı gözükmüyor...

Asgari üçretin %11 i diye bodrodada yazıyor. Boşuna çabalamayın bodronuza bakın..

yani asgari ücret yansıycak + %4 ler yansıycak..

Fazla mesai yaptığımdan vergi dilimine girdim ve 400 TL para kesildi....... o yüzden artık o yüzde 4 gözükmüyor ama alıyoz yani...

gökiş, 6 yıl önce

arkadaşlar yüzde 4 +4 zam denildide bu zammı alan varmı normalde temmuzda yansıması gerekmiyormuydu

kahin06
Şube Müdürü
25 Eylül 2018 00:36

Bordronuzdaki asgari ucretin filanca katı yazısını çok merak ettim. Goruntu Paylaşırmısınız lütfen.

25 Eylül 2018 09:01

alacaksınız merak etmeyin asgari ücrete ne kadar zamn gelirse alırsınız

maaş + varsa asgari ücret % farkı + %4 + 2019 asgari ücret zammı ...bu şekilde alınacak

25 Eylül 2018 09:50

boş boş konuşmayın bitti khk ile o devir.çalışma sosyal bakanlığına sor istersen. ben sordum. 2020 kasıma kadar %4 6 ayda bir.

izmitli1983, 6 yıl önce

alacaksınız merak etmeyin asgari ücrete ne kadar zamn gelirse alırsınız

maaş + varsa asgari ücret % farkı + %4 + 2019 asgari ücret zammı ...bu şekilde alınacak

25 Eylül 2018 09:57

SORU: Kamu İdarelerinin ve Belediye Şirketlerinin Bu Zamları ve Sosyal Yardımları Ödememe İmkanı Var mı?

Yapılan düzenleme, 696 sayılı KHK uyarınca ilgili tüm kurumları bağlayıcı bir düzenlemedir. Kadroya geçen taşeron işçilerin 31.10.2020 tarihine kadar alacakları tüm ücret zamları ve sosyal hakların ödenmesinde bu kararlar esas alınacaktır. Taşeron döneminde uygulanan asgari ücrete dayalı ücretlendirme dönemi kapanmıştır. Bilindiği üzere Maliye Bakanlığı bu konu üzerinde uzun süredir çalışmaktadır. Ücret zamlarının sorunsuz şekilde ödenmesi ile ilgili gerekli bütçe yönünden gerekli tedbirlerin alındığı ifade edilmiştir.Kaynak: https://www.kamuiscileri.net/mujde-kadroya-gecen-tum-taseron-iscilere-2020ye-kadar-ucret-zamlari-odenecek-6659.html

kaynak: https://www.kamuiscileri.net/mujde-kadroya-gecen-tum-taseron-iscilere-2020ye-kadar-ucret-zamlari-odenecek-6659.html

25 Eylül 2018 09:59

arasta
Şef
25 Eylül 2018 11:51

ücret zamlarınde bakanlığın belirlediği tis geçerli ama ücretin belirlenmesi sözleşmeye bağlı.

arasta
Şef
25 Eylül 2018 11:53

sözleşmesinde asgari ücretin x fazlası yazan var mı? bir çok kurum henüz sözleşme imzalatmadı.

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi