Editörler : swat3410
24 Eylül 2018 14:48

Nüfus Müdürlüklerine Geçici Görevlendirmeyle giden Sivil Memurlar

emniyet tarafından nüfus için görevlendirilen sivil memurlardan biriyim. 6 aylık olurla 26 Eylül 2018 e kadar görevlendirilmemiz yapıldı. uzatma düşünülüyormuş fakat ben istemiyorum ayrıcı bununla ilgili muvafakatimin olmadığına dair dilekçemi 2 ay önce verdim. yeni khk(703) ile bu durumda 6 ayı geçen görevlendirmelerde memur muvafakati de alınması şarttır denilmesine rağmen tekrar görevlendirme yapılabilir mi? Yapılırsa ne yapmalıyım. bilgisi olan varsa sevinirim

24 Eylül 2018 15:24

Emniyette gih memuru iken nüfüs müdürlüğüne mi gönderildiniz istemeden

ebbush_61
Şef
24 Eylül 2018 15:51

evet hem istemeden gönderildim hem de şuan uzatılmasını istemiyorum :(

24 Eylül 2018 15:55

O nasıl iş ya ilk defa duyuyorum maaşınız falan düştü mü neden dönmek istiyorsunuz daha iyi değil mi
ebbush_61, 6 yıl önce

evet hem istemeden gönderildim hem de şuan uzatılmasını istemiyorum :(

ebbush_61
Şef
24 Eylül 2018 16:01

hayır maaş aynı hala kendi kurumumdan alıyorum maaşımı. önceki yerim evime daha yakındı ayrıca zaten emniyette çalışma saatim aynı bi değişiklik yok ki çalışma şartları açısından

24 Eylül 2018 16:22

Polis görmekten sıkılmadın mı bence daha iyi nüfus keşke beni de verseler
ebbush_61, 6 yıl önce

hayır maaş aynı hala kendi kurumumdan alıyorum maaşımı. önceki yerim evime daha yakındı ayrıca zaten emniyette çalışma saatim aynı bi değişiklik yok ki çalışma şartları açısından

ebbush_61
Şef
24 Eylül 2018 23:02

Zaten polislikten geçtim gih e niye sıkılayım

IslakTuvaletTerligi, 6 yıl önce
Polis görmekten sıkılmadın mı bence daha iyi nüfus keşke beni de verseler

Biskılet
Yasaklı
25 Eylül 2018 06:54

Muvafakatinizin olmadığına dair dilekçenizi verdiyseniz eğer tekrar görevkendirilme yapılması söz konusu bile değil. Ha şayet yapıldı diyelim direk bölge idare mahkemesinin yolunu tutunuz. Verdiğiniz dilekçenin evrak numarasını alarak mahkemeye burada bizlere anlattığınız gibi kanun maddesini ve muvafakatinizin olmadığı a dair dilekçenizi de ekleyerek başvurunuzu yd li olarak(yürütmeyi durdurmalı) yapınız.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

ebbush_61, 6 yıl önce

Zaten polislikten geçtim gih e niye sıkılayım

25 Eylül 2018 10:25

Becayiş olsa keşke

ebbush_61
Şef
25 Eylül 2018 20:36

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için henüz net değilmiş uzatılıp uzatılmayacağına vali bey karar verecekmiş. Bakalım ne karar çıkacak ona göre bakacağım

Hakan.Eren45
Aday Memur
27 Eylül 2018 22:24

Bende görevlendirilen personellerdenim. Bende kesinlikle istemiyorum. İnsanlardan soğudum yemin olsun. Nüfus müdürlükleri tıklım tıklım valla orda çalışanlara Allah sabır versin. Şimdi bu KHK çıkıştarihinden sonraki görevlendirmeleri mi kapsıyor acaba o takıldı kafama

memocan1985
Aday Memur
28 Eylül 2018 09:35

benim de 6 ay alındı olur ama 3 ayda nüfus müdürüyle görüşüp geri döndüm onlara bağlı tamamen yani ihtiyacımız kalmadı diye yazı yazarlarsa geri geliniyor

Hakan.Eren45
Aday Memur
28 Eylül 2018 10:00

Bizim nüfus müdürü utanmasa burda yat kalk diyecek. Sabah 8 akşam 5 arası tek yaptığım şey çay içmek

ebbush_61
Şef
28 Eylül 2018 14:57

khk çıkalı 2,5 ay oldu bizi de kapsıyor

Hakan.Eren45, 6 yıl önce

Bende görevlendirilen personellerdenim. Bende kesinlikle istemiyorum. İnsanlardan soğudum yemin olsun. Nüfus müdürlükleri tıklım tıklım valla orda çalışanlara Allah sabır versin. Şimdi bu KHK çıkıştarihinden sonraki görevlendirmeleri mi kapsıyor acaba o takıldı kafama

ebbush_61
Şef
28 Eylül 2018 14:58

öyle bişey mümkün değil maalesef onlar da personel kaybetmek istemiyor

memocan1985, 6 yıl önce

benim de 6 ay alındı olur ama 3 ayda nüfus müdürüyle görüşüp geri döndüm onlara bağlı tamamen yani ihtiyacımız kalmadı diye yazı yazarlarsa geri geliniyor

ebbush_61
Şef
28 Eylül 2018 15:05

yeni khk ya göre bizim muvafakatımız olmadan uzatmamaları gerekiyor ama ne yazık ki uzatılmış geçen gün tebliği yapıldı. idari mahkeme yolu var tabi ki ama aynı zamanda idareyi karşına alıp ordan oraya tayin olmakta var malum gerçekleri biliyorsunuz. uğraşmaya değer mi şimdi onu düşünüyorum avukatla görüştüm kesinlikle kazanılacak bir şey diyor ama sonrası var işte tebliğ tarihinden itibaren 60 gün içinde mahkemeye verilebiliyormuş

Hakan.Eren45
Aday Memur
28 Eylül 2018 16:33

Aynen öyle mahkemeyle döneriz ama hangi sürgün yerine gönderirler bilemeyiz

Hakan.Eren45
Aday Memur
28 Eylül 2018 16:34

Bu khk bizim için işlemiyor dediler. Bizim durum için özel bi yönetmelik falan mı çıktı???

ebbush_61
Şef
28 Eylül 2018 19:46

Ne sebeple bizim için geçerli olmayacak anlamadım. kişiye özel değil ki madde gayet açık zaten bizim gibi geçici görevle başka kuruma görevlendirilenler için

ebbush_61
Şef
28 Eylül 2018 19:50

Ayrıca eski kanuna göre bile hareket edilse memur 1 yılda altı aydan fazla başka kurıma görevlendirilemez diyor yani her türlü haklıyız :) marifet hakkı aramakta 😉

Hakan.Eren45, 6 yıl önce

Bu khk bizim için işlemiyor dediler. Bizim durum için özel bi yönetmelik falan mı çıktı???

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi