Editörler : supporters.
26 Eylül 2018 17:42

2 ayda sınava yeterli düzeyde hazırlanabilir miyim?

Merhabalar stajım ekimde bitiyor.Ruhsat gelme sürecinde bu sınava hazırlanayım diyorum.Biliyorum süre çok kısıtlı ama yaparım diyorum ama destekte beklemiyor değilim.Üniversiteden kalma alışkanlığım sayesinde kalın bir kitabı 2-3 günde bitirebilirim.Günde 7 saat çalışabilirim. Sizce de başarabilir miyim?

diyamandi
Şef
26 Eylül 2018 18:27

Başarabilirsiniz. Aynı zamanda üniversitede endiğiniz teorik bilginizi, kanunların en güncel halleriyle tekrar edip geliştirmiş olursunuz, avukatlık hayatınızda da bunun faydasını görürsünüz.

Reptilian
Aday Memur
26 Eylül 2018 20:55

sınav şubat ayının sonunda olma ihtimali yüksek. dolayısıyla 4 ayın olur. rahat yetiştirirsin.

27 Eylül 2018 11:18

İYİ NİYETLİ MİSİN KÖTÜ NİYETLİ MİSİN BİLEMEDİM AMA TEŞEKKÜR EDERİM.

Reptilian, 6 yıl önce

sınav şubat ayının sonunda olma ihtimali yüksek. dolayısıyla 4 ayın olur. rahat yetiştirirsin.

Birleşik krallık
Aday Memur
26 Ekim 2018 19:40

Altyapıya bağlı değişkenler çok haliyle

koroglununoglu
Şube Müdürü
26 Ekim 2018 20:02

Zor gibi üstatlar

Birleşik krallık
Aday Memur
02 Kasım 2018 01:28

Valla kolay değil zor kardeşim kolayım o kadar konu vs

koroglununoglu, 5 yıl önce

Zor gibi üstatlar

safak.bas
Şef
02 Kasım 2018 09:39

eğer günde 7 saat çalışabilirsen bu 2 ayda toplam 420 saat eder. her bir ders için aşağı yukarı 42 saat eder. 30 saat ders artı 12 saat soru çözmeye ayırsan bırak çalışmayı, o dersi atomlarına bile ayırırsın :) Sen burada zor diyenlere aldırma. Bu sınav benim Ankara Üniversitesinde girdiğim Veysel hocanın eşya sınavı ya da Süha hocanın medeni usul sınavı kadar zor olamaz. :) Çünkü çok çalışsan da karşılığını alamayabiliyorsun :) Oysa hakimlik sınavına yeterince ve düzgün bir strateji ile çalışırsan karşılığını alırsın.

02 Kasım 2018 11:42

Şafak kardeşimizi benzer konularda takip etmiştim. İyi niyetli bir şekilde yardımcı olmaya çalışıyor. Ben de katılıyorum, özellikle son sınav format biraz değişti, direk bilgi üzerine geliyor konular. Uzun uzun sorular yoktu, kısa net cevap isteyen türdendi. Düzgün çalışınca, emek verince hallolur.

safak.bas, 5 yıl önce

eğer günde 7 saat çalışabilirsen bu 2 ayda toplam 420 saat eder. her bir ders için aşağı yukarı 42 saat eder. 30 saat ders artı 12 saat soru çözmeye ayırsan bırak çalışmayı, o dersi atomlarına bile ayırırsın :) Sen burada zor diyenlere aldırma. Bu sınav benim Ankara Üniversitesinde girdiğim Veysel hocanın eşya sınavı ya da Süha hocanın medeni usul sınavı kadar zor olamaz. :) Çünkü çok çalışsan da karşılığını alamayabiliyorsun :) Oysa hakimlik sınavına yeterince ve düzgün bir strateji ile çalışırsan karşılığını alırsın.

safak.bas
Şef
02 Kasım 2018 15:19

teşekkür ederim :)

pamukkale9120, 5 yıl önce

Şafak kardeşimizi benzer konularda takip etmiştim. İyi niyetli bir şekilde yardımcı olmaya çalışıyor. Ben de katılıyorum, özellikle son sınav format biraz değişti, direk bilgi üzerine geliyor konular. Uzun uzun sorular yoktu, kısa net cevap isteyen türdendi. Düzgün çalışınca, emek verince hallolur.

02 Kasım 2018 15:53

Ben 2 ayda aynı zamanda çalışırken kazanmıştım yazılıyı.. yani yapabilirsiniz yeterki uyku ayarlamanızı ve hedefinizi sağlam oturtturun

OtomobiI Osman
Kapalı
02 Kasım 2018 21:51

Çalış anassını bile ağlatırsın.

dammit
Şef
02 Kasım 2018 22:00

konu anlatımı kaynak konusunda ne tavsiye edersiniz?

konsensus soru bankası aldım, hakimlik kampıyla paralel gittiğini söylüyorlar. bir de monopol notlarını tavsiye edenler var. konu anlatım icin hakimlik kampı mı monopol mu alalım?

bahargazi
Aday Memur
04 Kasım 2018 13:16

Arkadaşlar kolay gelsin. Ben idari hakimlik kısmında medeni usul çıkıp çıkmadğini soracaktım . Çünkü ilanda yok ama hakimlik setlerinde medeni usul kitabı var ? Teşekkrler

bahargazi
Aday Memur
04 Kasım 2018 13:19

Bi de elimde savaşın ekim 2016 4.baskısı var bu güncel midir ? Buna çalişip değşklikleri ayrıca mi almam gerekir bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum 😊

Sadher
Şef
04 Kasım 2018 13:29

Eğer sınava 2 aydan az bir zaman kaldığı halde bu soruları soruyorsanız boşuna yormayin kendinizi 100 kişilik alım olacak 2 yıldır bu sınavın açılmasını bekleyenler var.
bahargazi, 5 yıl önce

Bi de elimde savaşın ekim 2016 4.baskısı var bu güncel midir ? Buna çalişip değşklikleri ayrıca mi almam gerekir bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum 😊

Hagrid
Aday Memur
04 Kasım 2018 15:27

Denerseniz kazanma ihtimaliniz var ama vazgeçerseniz kesinlikle başaramazsınız

Sadher
Şef
04 Kasım 2018 16:35

Arkadaşım gerçekçi olalım edebiyat yapmaya gerek yok. şurada sınava 2 aydan az kalmış adam Medeni Usul dersinin dahil olup olmadığını bile bilmiyor. elindeki kitap güncel mı değil mi onu bilmiyor. sınava 4 aylık bir zaman olsa bende hevesini kırmak istemem ama 1000 kişilik adlı hakimlik alımı için bile kazanmak için bu saatten sonra günde 10 saat çalışması gerek 100 kişilik alım için de orantı yaptığımızda günlük 100 saat oluyor ve saçma bir orantı çıkıyor. Ben çalışmasın demiyorum en azından Ankara'ya geziye gittim gelmişken sınava gireyim bari mantığıyla hareket et hevesin kırılmasın diyorum.
Hagrid, 5 yıl önce

Denerseniz kazanma ihtimaliniz var ama vazgeçerseniz kesinlikle başaramazsınız

bahargazi
Aday Memur
04 Kasım 2018 17:29

Dünyanın en zor sınavına mı hazırlanıyorsun? 2 ayda düzenli ve disiplinli calışma sonucu hallolmayacak çok az sınav vardır. Ayrıca bir dersane geçmişim var ve çalışmaya yeni başlamıyorum . Eğ
Sadher, 5 yıl önce
Eğer sınava 2 aydan az bir zaman kaldığı halde bu soruları soruyorsanız boşuna yormayin kendinizi 100 kişilik alım olacak 2 yıldır bu sınavın açılmasını bekleyenler var.

bahargazi
Aday Memur
04 Kasım 2018 17:32

Ben sizden akıl hocalığı almak için sormadım bu soruyu , eğer yardımcı olmak istiyorsanız sorduğum soruya cevap veriniz lütfen . Milletin hevesini kırmak size herhangi bir sey kazandırmayacaktır.
bahargazi, 5 yıl önce
Dünyanın en zor sınavına mı hazırlanıyorsun? 2 ayda düzenli ve disiplinli calışma sonucu hallolmayacak çok az sınav vardır. Ayrıca bir dersane geçmişim var ve çalışmaya yeni başlamıyorum . Eğ

Sadher
Şef
04 Kasım 2018 17:41

Birşey demek istemiyorum. Sadece ibf den mezun olduktan sonra hakim olma hayalleriyle yeni sınava hazırlanmaya başlayacağınız izlenimi verdiniz bana bende olmayacak birşey için yıpratmayın kendinizi seneye sınava 6 ay kala oturup çalışın. şimdiki emeğiniz boşa gitmesin istedim. Ama siz madem bu kadar azimlisiniz herşeye rağmen başarılar diliyorum. Elinizdeki kitap yetersiz kalabilir zira usulde çok madde değişti yeni baskı almanızı tavsiye ederim.
bahargazi, 5 yıl önce
Ben sizden akıl hocalığı almak için sormadım bu soruyu , eğer yardımcı olmak istiyorsanız sorduğum soruya cevap veriniz lütfen . Milletin hevesini kırmak size herhangi bir sey kazandırmayacaktır.
Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi