Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Eylül 2018 16:20

Sözleşmeli aday öğretmenlerin idareci olma hususu
Arkadaşlar merhaba ben adaylığı kalkmamış sözleşmeli öğretmenim buna rağmen müdür yardımcısı olabilir miyim? Yönetmelikle açıklayabilecek arkadaşlara teşekkür ederim.

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
28 Eylül 2018 21:10

geçici görevle görevlendirilirsiniz

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
28 Eylül 2018 21:40

Sözleşmeli öğretmenler adaylığı kalksa bile sözleşmeli olduğu idareci olamaz, terfi alamaz, hizmet puanı alamaz bu tür hakları yoktur. Kadrolu olduktan sonra bu haklar verilir çünkü bu haklarkadrolu öğretmenler içindir.

ars-meh
Aday Memur
28 Eylül 2018 21:45

Haziran 2018 de yayınlanan yönetmelikten bi habersiniz o halde değerli hocam. Sözleşmeli öğretmen idarecilik yapabilir ancak aday yapabilir mi o hususta bilgim yok
a_durmaz, 6 yıl önce

Sözleşmeli öğretmenler adaylığı kalksa bile sözleşmeli olduğu idareci olamaz, terfi alamaz, hizmet puanı alamaz bu tür hakları yoktur. Kadrolu olduktan sonra bu haklar verilir çünkü bu haklarkadrolu öğretmenler içindir.

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
29 Eylül 2018 15:12

Kadrolu aday öğretmen bile idarecilik yapamaz. Biraz sabır.

akrep1059
Şef
29 Eylül 2018 21:41

2010 2011 yılında sözleşmeli iken müdür yetkiliydim.ama okulda bir ben bir de ücretli öğretmen vardı .müfettişin dediğine göre mecburiyetten bana kalmıştı. ama idareci ek dersi yazdırmamışlardı yani normal öğretmen rkdersi yazıyordum

akrep1059
Şef
29 Eylül 2018 21:43

sonraki sene başka okulda kadroya geçtim adaydım ve yine idareciydim.tek öğretmen de değildim

akrep1059, 6 yıl önce

2010 2011 yılında sözleşmeli iken müdür yetkiliydim.ama okulda bir ben bir de ücretli öğretmen vardı .müfettişin dediğine göre mecburiyetten bana kalmıştı. ama idareci ek dersi yazdırmamışlardı yani normal öğretmen rkdersi yazıyordum

dehneliler
Genel Müdür
30 Eylül 2018 00:45

En son nisan ayındaki yöneticilik mülakatında sözleşmeli öğretmene kendi okulunda müdür yardımcısı olma hakkı verildi diye anımsıyorum ama emin de değilim.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi