Editörler :
29 Eylül 2018 20:23   

Diyanet hukukçu uzman yardımcılığı hakkında

bu konu hakkında bilgi verebilecek hukukçu meslektaşlarımız var mı acaba. özelden mesaj atabilirler

şahsen diyanet hiç düşünmeyeceğim bir kurumdu. ama yapılan işi merak ediyorum

01 Ekim 2018 15:12

turgut y
Şef

+1

02 Ekim 2018 12:38

topalsprinter
Aday Memur

özelden mesaj atın arkadaşlar.biz bilmeyelim ki başvurmayalım.

03 Ekim 2018 13:40

feyzai
Aday Memur

özelden bilgi vermiş olan verecek olan arkadaşlar burada da öğrendiklerini yazarsa biz de bilgi edinmiş oluruz, neticede bu forum bilgi paylaşım alanı :)

03 Ekim 2018 14:27

acaraza
Şef

Muhtemelen fıkhî fetvalar istemeyeceklerdir :)

Diğer kurumların uzmanlıklarından farklı olacağını düşünmüyorum.

03 Ekim 2018 18:05

Hallederiz19
Aday Memur

özelden mesaj atın arkadaşlar.biz bilmeyelim ki başvurmayalım.

topalsprinter, 3 hafta önce - Alıntıya git

ordan o anlamı mı çıkardın. senin bilmeni istemesem bu başlığı hiç açmazdım zaten.

03 Ekim 2018 18:06

Hallederiz19
Aday Memur

Muhtemelen fıkhî fetvalar istemeyeceklerdir :)

Diğer kurumların uzmanlıklarından farklı olacağını düşünmüyorum.

acaraza, 3 hafta önce - Alıntıya git

şahsen ateist olarak girip giremeyeceğimi merak ediyordum. öyle ulu orta konuşulmaz bu :D

09 Ekim 2018 15:09

feyzai
Aday Memur

Bu kurumun uzman yardımcısı alımı hakkında uzman yardımcısı bir arkadaşımla konuştum. Açıkcası başvurmamı pek tavsiye etmedi, 2018 puanı ile gelen ilk ilanlardan olduğunu daha çok ilan geleceğini, acele etmemem gerektiğini söyledi.

''Şu an bir kuruma girmek için acele ediyorsun ama o kuruma girdikten sonra ne olacak , sence o kurumda hukuk müşavirliği işleri ne kadar fazla olabilir daha önce hukukçu uzman yardımcısı alımı yapmamış demek ki ihtiyaç duymamış,oldu da o kuruma girdin diyelim tüm gün boş oturabilirsin, kendini körelteceksin, o kadar yoruldum hukuk okudum kendime yazık ettim diyeceksin, artık bir kurumdan başka bir kuruma geçmek de o kadar kolay değil, ya o kurumda kalır başka bir kuruma geçemezsen, mülakatta bir kurumda meslek sahibi olanları zaten işi var deyip eleyebiliyorlar bazen, şu an işsizim diye düşünüp acele etme, ben de mülakatlardan elendim , sabret başka ilanları bekle '' dedi.

Bu kuruma başvurma konusunda çok istekliydim, diğer kurumlara zaten başvurdum ama bu kurum için tereddütteyim .İyice düşünmek gerek, herhangi bir kurumu basamak görmemek gerek, ya emekli olana kadar orada kalırsak , bu ihtimali de düşünüp ona göre başvurmak gerek bence.

09 Ekim 2018 18:24

trust.111
Memur

Bu kurumun uzman yardımcısı alımı hakkında uzman yardımcısı bir arkadaşımla konuştum. Açıkcası başvurmamı pek tavsiye etmedi, 2018 puanı ile gelen ilk ilanlardan olduğunu daha çok ilan geleceğini, acele etmemem gerektiğini söyledi.

''Şu an bir kuruma girmek için acele ediyorsun ama o kuruma girdikten sonra ne olacak , sence o kurumda hukuk müşavirliği işleri ne kadar fazla olabilir daha önce hukukçu uzman yardımcısı alımı yapmamış demek ki ihtiyaç duymamış,oldu da o kuruma girdin diyelim tüm gün boş oturabilirsin, kendini körelteceksin, o kadar yoruldum hukuk okudum kendime yazık ettim diyeceksin, artık bir kurumdan başka bir kuruma geçmek de o kadar kolay değil, ya o kurumda kalır başka bir kuruma geçemezsen, mülakatta bir kurumda meslek sahibi olanları zaten işi var deyip eleyebiliyorlar bazen, şu an işsizim diye düşünüp acele etme, ben de mülakatlardan elendim , sabret başka ilanları bekle '' dedi.

Bu kuruma başvurma konusunda çok istekliydim, diğer kurumlara zaten başvurdum ama bu kurum için tereddütteyim .İyice düşünmek gerek, herhangi bir kurumu basamak görmemek gerek, ya emekli olana kadar orada kalırsak , bu ihtimali de düşünüp ona göre başvurmak gerek bence.

feyzai, 2 hafta önce - Alıntıya git

Bu arada SPK hariç, hukuk uzmanlarının hukuk mişavirliğiyle işi yok. Hukuk müşavirliğinde normalde sadece avukatlar avukat olarak görev yapar. Hukukçu uzmanlar ise başkaca işlerle ilgilenirler. Tafsilatına vakıf değilim.

11 Ekim 2018 14:16

TurkogluTurk1
Şef
Yazılı sınavda "başkanlığın hizmet alanı ve meslek bilgisi" kısmından %80 oranında soru gelecekmiş. Bu çok genel bir başlık değil mi? Nasıl tanımlayacağız ve belirleyeceğiz bu konuları?
11 Ekim 2018 16:18

blaiz
Aday Memur
Yazılı sınavda "başkanlığın hizmet alanı ve meslek bilgisi" kısmından %80 oranında soru gelecekmiş. Bu çok genel bir başlık değil mi? Nasıl tanımlayacağız ve belirleyeceğiz bu konuları?
TurkogluTurk1, 2 hafta önce - Alıntıya git

"Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun" bu konuda size yardımcı olur.

Yalnız; bir kurum alım yaparken hele ki alım yaptığı alan uzmanlık gerektiren bir alanken taban puanı 60 tutmasının anlamı referansın varsa ve bizdensen başvur demektir. "Taban puanı düşük tutmamızın sebebi alacağımız kişide NİTELİK değil AİDİYET arıyoruz" demek istemiş.

Diyanette özlük haklarının iyi olduğunu duymuştum, varsa sağlam referansınız (?) başvurun.

13 Ekim 2018 19:14

brk11
Aday Memur
TurkogluTurk1, 2 hafta önce - Alıntıya git
hocam DM den ulaşabilir misiniz
14 Ekim 2018 02:31

AintMadAtCha
Aday Memur

şahsen ateist olarak girip giremeyeceğimi merak ediyordum. öyle ulu orta konuşulmaz bu :D

Hallederiz19, 3 hafta önce - Alıntıya git

kelime-i şehadet getirip müslüman olmakla işe başlayabilirsiniz. ondan sonrası da allah kerim, atanır ve mutlu mesut yaşarsınız :))

14 Ekim 2018 15:38

TurkogluTurk1
Şef
hocam DM den ulaşabilir misiniz
brk11, 1 hafta önce - Alıntıya git
Dm kapalı senin sanırım kardeş
19 Ekim 2018 15:02

turgut y
Şef

Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak bilen var mı?

Toplam 14 mesaj

ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?