Editörler : crops35
30 Eylül 2018 19:38

Bakanlığa dava açmayı düşünüyorum

merhaba avukat arkadaşlara bir sorum vardı Ticaret bakanlığının muhafaza memurluğu alımına başvurdum mülakat sonuçları açıklandığında yüksek puanlı adayların çoğunun elendiğini gördük benim de puanım yüksekti öncelikle dava açmayı düşünüyorum kamera ve ses kaydı olmadığı için kazanma ihtimalim var mı ikinci sorum 1250 kadro için 67 yedek belirlenmiş büyük ihtimalle 200 kadar kadro boş kalacak kadro boş kaldığı ve tekrar yedek belirlemediği için dava açabilirmiyim iki farklı dava konusu için hangisi mantıklı yardımcı olursanız sevinirim

flexinn
Şube Müdürü
01 Ekim 2018 00:41

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/12/20171230-13.htm

hakanaydas
Memur
01 Ekim 2018 14:26

Yol gösterseydiniz zaten avukat arkadaşlardan biri en az 100 müşteri kazanacaktı bedavaya iş yaptırmıyoruz küçük bir fikir alıp dava açacağız

flexinn, 6 yıl önce
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/12/20171230-13.htm
02 Ekim 2018 13:52

hadi başka kapıya

hakanaydas
Memur
03 Ekim 2018 00:44

Çok kibar davrandığınız için teşekkürler biz diğer meslek grupları olarak bize sorulan sorulara elimizden geldiği kadar cevap veririz siz avukatlar olarak direk başka kapıya diyorsunuz sanki dava açtık paranızı vermedik yada bizim için köklü bir çalışma yapın dedik basit bir soru sorduk biz zaten dava açacağız ve avukat bir arkadaşlar anlaşacağız iki cümle olumlu olumsuz yorum yapmak sizi fakirleştirmezdi bilginize değer vermeseydik zaten burada size soru sormazdık her şey para değil olmamalı avukatlık mesleği bu değil kusura bakmayın tüm avukatara değil bu sözüm iki cümleyi bile paraya dökenleredir

03 Ekim 2018 01:31

yedek sayısının az belirlenmesiyle ilgili yapılabilecek herhangi bir şey yok. zaten kurumlar kadro sayısını bile tamamlamak zorunda değil .

mülakat konusunda ise daha önceden hakimlik mülakatından elenen adayların açtığı davalar var.bunlardan olumlu sonuçlananlar da var sanırım.ama ordaki temel gerekçe adaylara sorulan soruların ve adayların verdikleri cevapların kayıt altına alınamaması ve sadece adaylara verilen puanların kayıtlı olması. sizin mülakatınızda da muhtemelen böyledir. ama özel olarak sorulan sorular ve verdiğiniz cevapları yazılı şekilde kaydetmişlerse o zaman iş zor.

son olarak mülakat iptal edilse bile bu sizin direk kadroya atanacağınız anlamına gelmiyor.tekrar mülakata girersiniz ve kurum sizi istemezse bu sefer değişik sorular sorup yine sizi almayabilir.mülakatı geçmenin sırrını da az çok hepimiz biliyoruz maalesef :(

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi