Editörler : nayzen
01 Ekim 2018 22:02   

memur iken usta öğretici oldum kurs açamıyorum ?

Merhaba arkadaşlar,

En son yapılan memur kadrosundan ünvan değişikliği ile vhki, bilgisayar işletmeni ve usta öğretici gibi ünvanlar arasından halk eğitime usta öğreticilik yazdım ve yerleştim de. Bilgisayar bilgi ve tecrübem ileri seviyede, donanım, işletim sistemleri, ağ güvenliği, web tasarım vs. Bilgisayar kursu açarım düşüncesindeydim fakat en basitinden bilgisayar işletmenlik kursu açabilmek için bilişim ile alakalı en az teknik lise olabiliyor. Ama ben düz lise mezunuyum ve açık öğretimden yönetim bilişim sistemleri okuyorum ki bilgisayar öğretmenliğine formasyon veren bir bölüm. Hayat Boyu Öğrenmenin bilgisayarla alakalı bazı kurslarında yeterlilik sağlıyorum ki onda da başvuru yok. Usta öğreticinin öncelikli görevleri kurslar ama kurs açamaz ise büro hizmetlerine görevlendirilir diyor yönetmelik. Usta öğreticiliği yazarken memuriyet yapmak istemediğimden yazmıştım. Bu bağlamda kurs açabilmemin yolu yok mudur ? Bazı kursların aranan eğitici niteliğinde "dördüncü seviye mesleki yeterlilik" diyor ki bu nedir ? Halk eğitim idaresi de bu konuda bana yardımcı olduğu söylenemez. Veya açabileceğim başka kurs önerileriniz var mıdır ? Şimdiden teşekkür ederim.

02 Ekim 2018 13:19

LostMurat28
Aday Memur

Kadrolu usta öğretici ile ilgili resmi gazetede yazılı görevleri de şu şekilde;

Usta Öğreticilerin Görevlendirilmesi, Görev ve Sorumlulukları

Kadrolu usta öğretici

MADDE 25 ? (1) Usta öğreticiye kurum müdürü tarafından ihtiyaç olması hâlinde açılan kurslarda görev verilir. Gerektiğinde birden çok kurs merkezinde de görev verilebilir.

(2) Kurs görevi verilemediği takdirde, görevli bulunduğu çevrede, kurum müdürlüğünün uygun göreceği planlama, kursa hazırlık, öğretim programı geliştirme çalışmaları, kurs materyali geliştirme çalışması, alan araştırmaları ve çevre inceleme, atölyelerde üretim çalışmaları görevi verilir.

(3) Asıl alanlarında kurs açılmamışsa istekleri de dikkate alınarak alanlarına yakın kurslarda görev verilebilir. Alanında veya yan alanda kurs açılamaması durumunda kurumunun uygun göreceği büro ve üretim hizmetlerinde görevlendirilir.

05 Ekim 2018 09:02

LostMurat28
Aday Memur

Bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı ?

03 Eylül 2019 15:32

bilginlik
Aday Memur

Kadrolu usta öğretici ile ilgili resmi gazetede yazılı görevleri de şu şekilde;

Usta Öğreticilerin Görevlendirilmesi, Görev ve Sorumlulukları

Kadrolu usta öğretici

MADDE 25 ? (1) Usta öğreticiye kurum müdürü tarafından ihtiyaç olması hâlinde açılan kurslarda görev verilir. Gerektiğinde birden çok kurs merkezinde de görev verilebilir.

(2) Kurs görevi verilemediği takdirde, görevli bulunduğu çevrede, kurum müdürlüğünün uygun göreceği planlama, kursa hazırlık, öğretim programı geliştirme çalışmaları, kurs materyali geliştirme çalışması, alan araştırmaları ve çevre inceleme, atölyelerde üretim çalışmaları görevi verilir.

(3) Asıl alanlarında kurs açılmamışsa istekleri de dikkate alınarak alanlarına yakın kurslarda görev verilebilir. Alanında veya yan alanda kurs açılamaması durumunda kurumunun uygun göreceği büro ve üretim hizmetlerinde görevlendirilir.

LostMurat28, 12 ay önce - Alıntıya git

Merhaba LostMurat28 kardeş. Ben kadrolu usta öğreticilik hakkında bilginize başvurmak istiyorum. Memurluktan geçtiğiniz için memnun musunuz? Özel hizmet tazminatı yüzdesi memura göre değişiyor mu? Bende bu yıl sınavsız geçişle müracat etmek istiyorum. Halen VHKİ olarak görev yapıyorum. Bilgi verirseniz memnun olurum. Saygılar.

03 Eylül 2019 16:06

delizora1
Aday Memur

bilgisayarla alakalı bazı kurslarında yeterlilik sağlıyorum ki onda da başvuru yok demişsin 12 tane ogrenci bul kursu ac bence baskada yapacak birşey yok yok gibi

Toplam 4 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?