Editörler : nayzen
02 Ekim 2018 13:42   


Şoförün mesaisi olur mu?

Şoförlerin genellikle mesai kavramı olmaz ama hafta sonu çalıştırılan (uzun yola giden)bir şoföre sadece yolluk (38tl) verip mesai ve izin verilmiyebilir mi?

07 Kasım 2018 17:50

hypocrete
Aday Memur

"Madde 178 - ..

B) Kurumlar gerektiği taktirde personelini günlük çalışma saatleri dışında fazla çalışma ücreti vermeksizin çalıştırabilirler. Bu durumda personele yaptırılacak fazla çalışmanın her sekiz saati için bir gün hesabı ile izin verilir. Ancak, bu suretle verilecek iznin en çok on günlük kısmı yıllık izinle birleştirilerek yılı içinde kullandırılabilir.

şu an fazla mesai ücreti verilmiyor kurumlarda ama izin isteyebilirsin. özlük amirinin onayıyla senin iznini 178/B üzerinden girer ve yıllık izninden düşmez.

vermiyorlarsa dilekçe yazıp iste

Toplam 1 mesaj
 
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?