Editörler : "eskiyara"Pangaea
03 Ekim 2018 16:44

Ben bu Türkçe branşından nasıl kurtulurum arkadaşlar?

10 senede branşımdan soğudum. Toplantı olur yazman, ilçede görev olur sunucu, kutlama olur hazırlık... Bunlarla uğraşmak zorunda mıyım ya? Başka branşlara bakıyorum, derslerine girip çıkıyorlar. Ancak bizde... Hele Rehberlik hele rehberlik... Ya bütün gün gözümün önünde boş boş oturup ek dersini de alıp bir güzel evine gidiyor. Bilişim desen aynı. Bedenci desen ver topu ellerine, oynayıp dursunlar. Nedir bu ya?

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
03 Ekim 2018 16:53

İstifa et.

dehneliler
Genel Müdür
03 Ekim 2018 18:25

Lisede de edebiyat öğretmeni bu durumda ama ben rahatsız değilim branşını seviyorum. Türkçe ve edebiyat en güzel branş

mobedan
Daire Başkanı
03 Ekim 2018 18:38

Memlekete giderim, kurban kesilecek "sen Türkçe öğretmenisin, sen kes." Sanki üniversitede kurban kesmeyi öğretiyorlar.

Arkadaş haklı beyler, dağılın.

friedhelm
Daire Başkanı
03 Ekim 2018 23:55

Vallaha aynı durumdayım.Köyden merkeze geçtim.Biraz iş yüküm hafifledi derken bu sefer idare gıcık gıcık işler yaptırmaya başladı.Diğer branşlara göre işimiz çok zor.Bu bölümü bazen nereden de okudum diyorum.İnsanın kafası atıyor bazen.Ben artık memurluğa geçmek istiyorum.Bu da çok zor.Mecbur bu işi ya seveceğiz ya da seveceğiz.

ilk-mat
Şube Müdürü
04 Ekim 2018 19:22

Ne güzel bir çözüm sunmuşsunuz başlığı açan arkadaşımız bunu düşünememiş...

Türkçeci0505, 6 yıl önce

İstifa et.

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
06 Ekim 2018 00:36

Düşünemediyse kendi sorunu.

ilk-mat
Şube Müdürü
06 Ekim 2018 14:54

O zaman iğneleyici cevap vermeye lüzum yok...Siz de kendi sorunlarınızla meşgul olup kırıp dokmeyiniz.Bence bu üslupla siz istifa edin...

Türkçeci0505, 6 yıl önce

Düşünemediyse kendi sorunu.

bulent791
Aday Memur
06 Ekim 2018 16:59

Burda polemik Yapma istifa et bence kimse seni zorla Türkçe öğretmeni yapmadı.

bulent791
Aday Memur
06 Ekim 2018 17:02

Veya müdürüne söyle bana fazla görev veriyorsunuz adaletli dağılım yapın de ...
bulent791, 6 yıl önce
Burda polemik Yapma istifa et bence kimse seni zorla Türkçe öğretmeni yapmadı.

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
06 Ekim 2018 19:20

ilk-mat , üslubuma yorum yapmak sizin haddinize değil!

lutt
Şube Müdürü
06 Ekim 2018 22:04

hayılı olsun

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
06 Ekim 2018 22:18

İstifaya filan gerek yok.

Çeşitli alternatifler var.

Müdür ve ya müdür yardımcılığını düşünebilirsiniz.

Geri hizmete alınmak istediğinize dair bir dilekçe yazıp meb de masa başı memurluğa geçebilirsiniz.

Zor ama kurumlar arası geçiş için uğraşabilirsiniz.

Börübars
Şube Müdürü
07 Ekim 2018 00:04

Zorunda olmadığını dile getirmezsen millet ne yapsın. Zor bir şey değil bir dilekçe ile kurumunuza bilgi vermek.

Herkesle eşit görev dağılımı istiyorum demek. İtirazınızı yapın ve eşit olmayan görevleri kabul etmeyin.

kamuran15
Müsteşar
07 Ekim 2018 00:16

O zaman da /konu sahibi kusura kalmasın/ bunun neresi Türkçe öğretmeni ..? demiyecekler mi

Börübars, 6 yıl önce

Zorunda olmadığını dile getirmezsen millet ne yapsın. Zor bir şey değil bir dilekçe ile kurumunuza bilgi vermek.

Herkesle eşit görev dağılımı istiyorum demek. İtirazınızı yapın ve eşit olmayan görevleri kabul etmeyin.

Börübars
Şube Müdürü
07 Ekim 2018 00:39

Desinlere göre iş yaparsak işimiz var. Bugüne kadar kendi kurumu için takdir edilen var mı? Tayin olduğunuz anda unutulacaksınız. Hele ki ufak yerlerde ...

Yanlış anlamayın iş yapmayın demiyorum. İçinizden gelmiyorsa yapmayın. İşkenceden öte gitmez. Eşit görev isteyin. Böyle yapılan işten de güzel bir şey çıkmayabilir zaten. Her şeye eyvallah çekmenin de anlamı yok.

kamuran15, 6 yıl önce

O zaman da /konu sahibi kusura kalmasın/ bunun neresi Türkçe öğretmeni ..? demiyecekler mi

kamuran15
Müsteşar
07 Ekim 2018 09:44

Yine de Sayın Guerlian ın haklı olduğu kısım çok. Çünkü en azından o sunu-munu işleri için farklı zamanlarda, farklı okullardan görevlendirme yapılarak belirgin bir çözüm yakalanabilir.

Börübars, 6 yıl önce

Desinlere göre iş yaparsak işimiz var. Bugüne kadar kendi kurumu için takdir edilen var mı? Tayin olduğunuz anda unutulacaksınız. Hele ki ufak yerlerde ...

Yanlış anlamayın iş yapmayın demiyorum. İçinizden gelmiyorsa yapmayın. İşkenceden öte gitmez. Eşit görev isteyin. Böyle yapılan işten de güzel bir şey çıkmayabilir zaten. Her şeye eyvallah çekmenin de anlamı yok.

Türk-karakter
Aday Memur
07 Ekim 2018 11:02

Amirlerinizden rica edin. Sunuculuk vb görevleri ilçedeki Türkçe / Edebiyat öğretmenlerine sırayla versinler. O zaman yılda bir görev düşer.

ilk-mat
Şube Müdürü
07 Ekim 2018 13:22

Olur dikkat ederim hocam. Her türlü yorumu yapmak sizin haddinize ...:)

Türkçeci0505, 6 yıl önce

ilk-mat , üslubuma yorum yapmak sizin haddinize değil!

dincer.d.öğretmen
Aday Memur
07 Ekim 2018 13:41

Burası nedir üslüp bozuklukları senin haddin değil benim haddim değil teksasa çevirmişsiniz türçeci

friedhelm
Daire Başkanı
07 Ekim 2018 13:54

Gerçekten de tayin olunca ya da görevlendirme bitince okulda unutuluyorsunuz.O zaman kullanıldığını anlıyor insan.Bir sürü yerde görev yaptık,bir çok etkinlik yaptık.Kim aradı kim sordu?
Börübars, 6 yıl önce

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi