Editörler : Lanet
05 Ekim 2018 08:34

Komisyon ile İşe İade de Geçmiş Maaşlar

Merhabalar.

Belediye de 657li memur iken ihraç edildim.

2 sene sonra işe iadem oldu.

Geçmiş maaşlarımı düzenlediler ama henüz yarısını alabildim.

İşe başlama tarihimden itibaren 50 gün geçti.

30 gün içerisinde geçmiş maaşların yatırılması lazım gibi birşeyler duydum ama emin değilim.

Tam olarak doğrusu nedir ve yasal haklarımı biliyormusunuz?

Teşekkürler

egyildirim
Aday Memur
06 Ekim 2018 00:04

sayfanın yöneticilerinin de mi konuyla ilgili bilgisi yok acaba?

emekgayret
Aday Memur
06 Ekim 2018 10:44

Yök geçen Cuma maliyeden aldığı yazıyı tüm devlet üniversitelerine göndermişti, yazının içeriği sadece üniversiteleri bağlamıyor maliye tüm kurumları kastetmiş, sözün özü kişi ihraç edildiği kurumdan alır diyor geçmiş maaaşlarını, son genelge şu linkte https://www.memurlar.net/haber/779457/iade-olan-personelin-geri-donuk-mali-haklarini-kim-oder.html

egyildirim
Aday Memur
08 Ekim 2018 09:01

cevap için teşekkürler ama öğrenmek istediğim bu değildi

ödemeyi kurum yapacak tamam ama bunun bir süresi yok mu onu soruyorum?

2 ay oldu hala ödenmedi de

emekgayret, 6 yıl önce

Yök geçen Cuma maliyeden aldığı yazıyı tüm devlet üniversitelerine göndermişti, yazının içeriği sadece üniversiteleri bağlamıyor maliye tüm kurumları kastetmiş, sözün özü kişi ihraç edildiği kurumdan alır diyor geçmiş maaaşlarını, son genelge şu linkte https://www.memurlar.net/haber/779457/iade-olan-personelin-geri-donuk-mali-haklarini-kim-oder.html

emekgayret
Aday Memur
11 Ekim 2018 09:37

Sizin dilekçe ile önce talep etmeniz gerekiyor alacaklarınızı. Bu dilekçenizin üst yazı ile şimdiki kurumunuzdan eski kurumunuza gitmesi gerekiyor. Sonra talep yazınız eski kurumunuza ulaştığı tarihten itibaren 30 gün içinde onlar cevap vermek zorundalar. Cevap verilmez ödemede yapılmazsa size bir ihtar yazısı yazma hakkı doğar.

egyildirim, 6 yıl önce

cevap için teşekkürler ama öğrenmek istediğim bu değildi

ödemeyi kurum yapacak tamam ama bunun bir süresi yok mu onu soruyorum?

2 ay oldu hala ödenmedi de

egyildirim
Aday Memur
17 Ekim 2018 13:14

tamamdır sorun halloldu çok teşekkürler

emekgayret, 6 yıl önce

Sizin dilekçe ile önce talep etmeniz gerekiyor alacaklarınızı. Bu dilekçenizin üst yazı ile şimdiki kurumunuzdan eski kurumunuza gitmesi gerekiyor. Sonra talep yazınız eski kurumunuza ulaştığı tarihten itibaren 30 gün içinde onlar cevap vermek zorundalar. Cevap verilmez ödemede yapılmazsa size bir ihtar yazısı yazma hakkı doğar.

Gulsta
Aday Memur
20 Ekim 2018 13:21

Merhaba komisyon iade tebliğinden sonra atama nasıl gerçekleşiyor. Bu süreci yaşayan kişiler bu konuda bilgi verebilir mi ? Ne kadar zaman sonra atama oluyor ve kurum değişiyor mu ? Bilgi alabilirsem memnun olacağım

egyildirim
Aday Memur
20 Ekim 2018 16:36

benim durumda komisyon kabul ettikten sonra kurumun beni araması 1.5 ay civarı sürdü. sonra kurum kabul kararını bana tebliğ etti ve ayın 15ine denk getirecek şekilde 15 gün sonra işe başlayacağıma dair yazıyı verdi. ben belediye çalışanı olduğum için kurum değişmedi. zaten son çıkan khkya göre herkes eski kurumunda eski görevinde başlayacak deniyor

Gulsta, 5 yıl önce

Merhaba komisyon iade tebliğinden sonra atama nasıl gerçekleşiyor. Bu süreci yaşayan kişiler bu konuda bilgi verebilir mi ? Ne kadar zaman sonra atama oluyor ve kurum değişiyor mu ? Bilgi alabilirsem memnun olacağım

Cefakarrr
Aday Memur
21 Ekim 2018 21:25

Bende kendi kurumum dışında başka bir kuruma iade oldum. Yeni kanunda eski kurumuma dönmem gerekiyor fakat eski kurumuma iade yazım gelmiyor bir türlü devlet personel başkanlığından. Onun için eski haklarımı da alamıyorum benim durumumda olan varmi acaba
Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi