Editörler : Mehmet Balci
05 Ekim 2018 12:33   

DHMİ'nin Elektronik bölümlerinden alımı hakkında.

Arkadaşlar DHMİ biliyorsunuz ki son atamada elektronik mühendisi ve elektronik teknikeri yerine mekatronik bölümüne yöneldi. Bence bu bütün elektronik mezunlarını çok olumsuz etkiledi. Bunun önüne geçebilmek, yeni atamalarda elektronik bölümlerinin tercih edilmesi için cimer'e yazmalıyız. Kurumu telefon ile arayıp halimizi anlatmalıyız. Devlet Hava Meydanlarının çevreden gelen taleplere sessiz kalmadığı yönünde söylentiler çok. Mühendis/Tekniker ayırt etmeden taşın altına elimizi sokmalıyız. iyi günler.

05 Ekim 2018 14:45

sergie41
Aday Memur

iyi fikir.ama cimere yazmak değilde doğrudan kurumla,hatta mümkünse Funda Ocak ile iletişim kurmaya çalışmak lazım diye düşünüyorum,sonuçta hangi bölümden alınacağına kurum kendi karar veriyo.bende bu tarz taleplerin karşılıksız kalmadığını duymuştum.denemekten bi zarar gelmez diye düşünüyorum.

05 Ekim 2018 14:59

robinilgazi
Aday Memur

yani Funda Ocak genel müdür. ona ulaşmak pek kolay olmayabilir? öyle değil mi?

05 Ekim 2018 15:14

sergie41
Aday Memur

bende öyle düşünüyodum ama arff memurluğu kadrosunun lisansa verilmesi gündemdeyken sivil savunma ve itfaiyecilik bölümü öğrencileri/mezunları bunun önüne geçti hocam.arff memurluğu kadrolarının &60ı önlisans sivil savunma itfaiyecilik bölümünde kaldı,geri kalan &40 lisans acil yardım ve afet yönetimi bölümüne verildi.bizzat okuyan arkadaşımın bana söylediği şey Funda Ocak'a ulaştıkları ve onunla görüştükleri.yani düşündüğünüz kadar zor bişey değil.

05 Ekim 2018 15:20

sergie41
Aday Memur

kesin olumlu sonuç çıkar demiyorum ama kesinlikle bişeyler yapılmalı,herkeste şu konuda hem fikir aslında,adı üstünde Elektronik birimi için Elektronik üzerine eğitim almış kişiler dururken Mekatronik bölümünden alım yapılması tamamen mantık dışı ama benim öğrendiğim kadarıyla kurumun kendine göre haklı sebepleri var.yani bu durumu değiştirebilirmiyiz bilmem ama kesinlikle değiştirilmesi için bişeyler yapılmalı,hiç olmazsa elimizden geleni yaptık ama olmadı deriz,en azından içimiz rahat olur.

05 Ekim 2018 15:31

robinilgazi
Aday Memur

kesin olumlu sonuç çıkar demiyorum ama kesinlikle bişeyler yapılmalı,herkeste şu konuda hem fikir aslında,adı üstünde Elektronik birimi için Elektronik üzerine eğitim almış kişiler dururken Mekatronik bölümünden alım yapılması tamamen mantık dışı ama benim öğrendiğim kadarıyla kurumun kendine göre haklı sebepleri var.yani bu durumu değiştirebilirmiyiz bilmem ama kesinlikle değiştirilmesi için bişeyler yapılmalı,hiç olmazsa elimizden geleni yaptık ama olmadı deriz,en azından içimiz rahat olur.

sergie41, 2 hafta önce - Alıntıya git

o zaman bu iş için çalışma yapalım. bi dosya hazırlayalım. siz dhmi içinden misiniz?

05 Ekim 2018 15:37

sergie41
Aday Memur

yok kurumda değililim hocam,bende sizin gibi bu kuruma atanmayı çok istiyorum okadar.2018/2 ataması için bişey yapılamaz artık çünkü kadrolar çoktan belirlendi ve kurumlar taleplerini iletti,bugün son gün hatta.ama bundan sonrası için bişeyler yapılabilir.

05 Ekim 2018 15:38

sergie41
Aday Memur

en azından ortak kod ile alım yapılmasına ikna edebilirsek o bile iyi bence

05 Ekim 2018 16:00

gercek doşemeci
Şef

ben neyi merak ediyorum biliyor musunuz; elektronik yerine mekatronik alıyor dediğinizde, sizin gerçekten bir üniversite bitirip diploma almış olamayacağınızı !

05 Ekim 2018 16:11

robinilgazi
Aday Memur

her atamada elektronik teknikeri ve mühendisi alan kurumun 13 tekniker + 4-5 mühendis kadrosunu mekatronik bölümüne vermesi bana bunu anlatıyor. Sizce yanılıyor muyum?

05 Ekim 2018 17:04

sergie41
Aday Memur

ben neyi merak ediyorum biliyor musunuz; elektronik yerine mekatronik alıyor dediğinizde, sizin gerçekten bir üniversite bitirip diploma almış olamayacağınızı !

gercek doşemeci, 2 hafta önce - Alıntıya git

yorum yapanlara böyle sürekli dengesizce saldırmasan iyi adamsın aslında :)

05 Ekim 2018 17:16

gercek doşemeci
Şef

her atamada elektronik teknikeri ve mühendisi alan kurumun 13 tekniker + 4-5 mühendis kadrosunu mekatronik bölümüne vermesi bana bunu anlatıyor. Sizce yanılıyor muyum?

robinilgazi, 2 hafta önce - Alıntıya git

kardeş bu kurum sadece elektronikçi mi alıyordu ki, istediği branştan istediği zaman alır.

kadroyu ona verdi ne demek

inşaatçının işini mekanikçi yapabilir mi?

mekaniği mekatroniğe dönüştürdü deseniz belki derim de, elektronik yerine meka nedir yani

08 Ekim 2018 12:54

robinilgazi
Aday Memur

arkadaşlar ben cimere elektronik bölümünden alım yapılması için yazı yazdım. Hemen ne faydası olacak diye düşünmeyin. Bu kurumda elektronik bölümü her zaman ihtiyaç duyulan bir bölümmüş. En azından ortak kod için uğraşalım. Mesai saatleri için de Dhmi yi arayıp telefonla yine durumu anlatmaya çalışacağım. (hiç bir şey yapmamaktan daha iyidir)

Toplam 12 mesaj

ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?