Editörler : crops35
05 Ekim 2018 12:33

DHMİ'nin Elektronik bölümlerinden alımı hakkında.

Arkadaşlar DHMİ biliyorsunuz ki son atamada elektronik mühendisi ve elektronik teknikeri yerine mekatronik bölümüne yöneldi. Bence bu bütün elektronik mezunlarını çok olumsuz etkiledi. Bunun önüne geçebilmek, yeni atamalarda elektronik bölümlerinin tercih edilmesi için cimer'e yazmalıyız. Kurumu telefon ile arayıp halimizi anlatmalıyız. Devlet Hava Meydanlarının çevreden gelen taleplere sessiz kalmadığı yönünde söylentiler çok. Mühendis/Tekniker ayırt etmeden taşın altına elimizi sokmalıyız. iyi günler.

sergie41
Aday Memur
05 Ekim 2018 14:45

iyi fikir.ama cimere yazmak değilde doğrudan kurumla,hatta mümkünse Funda Ocak ile iletişim kurmaya çalışmak lazım diye düşünüyorum,sonuçta hangi bölümden alınacağına kurum kendi karar veriyo.bende bu tarz taleplerin karşılıksız kalmadığını duymuştum.denemekten bi zarar gelmez diye düşünüyorum.

robinilgazi
Aday Memur
05 Ekim 2018 14:59

yani Funda Ocak genel müdür. ona ulaşmak pek kolay olmayabilir? öyle değil mi?

sergie41
Aday Memur
05 Ekim 2018 15:14

bende öyle düşünüyodum ama arff memurluğu kadrosunun lisansa verilmesi gündemdeyken sivil savunma ve itfaiyecilik bölümü öğrencileri/mezunları bunun önüne geçti hocam.arff memurluğu kadrolarının &60ı önlisans sivil savunma itfaiyecilik bölümünde kaldı,geri kalan &40 lisans acil yardım ve afet yönetimi bölümüne verildi.bizzat okuyan arkadaşımın bana söylediği şey Funda Ocak'a ulaştıkları ve onunla görüştükleri.yani düşündüğünüz kadar zor bişey değil.

sergie41
Aday Memur
05 Ekim 2018 15:20

kesin olumlu sonuç çıkar demiyorum ama kesinlikle bişeyler yapılmalı,herkeste şu konuda hem fikir aslında,adı üstünde Elektronik birimi için Elektronik üzerine eğitim almış kişiler dururken Mekatronik bölümünden alım yapılması tamamen mantık dışı ama benim öğrendiğim kadarıyla kurumun kendine göre haklı sebepleri var.yani bu durumu değiştirebilirmiyiz bilmem ama kesinlikle değiştirilmesi için bişeyler yapılmalı,hiç olmazsa elimizden geleni yaptık ama olmadı deriz,en azından içimiz rahat olur.

robinilgazi
Aday Memur
05 Ekim 2018 15:31

o zaman bu iş için çalışma yapalım. bi dosya hazırlayalım. siz dhmi içinden misiniz?

sergie41, 6 yıl önce

kesin olumlu sonuç çıkar demiyorum ama kesinlikle bişeyler yapılmalı,herkeste şu konuda hem fikir aslında,adı üstünde Elektronik birimi için Elektronik üzerine eğitim almış kişiler dururken Mekatronik bölümünden alım yapılması tamamen mantık dışı ama benim öğrendiğim kadarıyla kurumun kendine göre haklı sebepleri var.yani bu durumu değiştirebilirmiyiz bilmem ama kesinlikle değiştirilmesi için bişeyler yapılmalı,hiç olmazsa elimizden geleni yaptık ama olmadı deriz,en azından içimiz rahat olur.

sergie41
Aday Memur
05 Ekim 2018 15:37

yok kurumda değililim hocam,bende sizin gibi bu kuruma atanmayı çok istiyorum okadar.2018/2 ataması için bişey yapılamaz artık çünkü kadrolar çoktan belirlendi ve kurumlar taleplerini iletti,bugün son gün hatta.ama bundan sonrası için bişeyler yapılabilir.

sergie41
Aday Memur
05 Ekim 2018 15:38

en azından ortak kod ile alım yapılmasına ikna edebilirsek o bile iyi bence

05 Ekim 2018 16:00

ben neyi merak ediyorum biliyor musunuz; elektronik yerine mekatronik alıyor dediğinizde, sizin gerçekten bir üniversite bitirip diploma almış olamayacağınızı !

robinilgazi
Aday Memur
05 Ekim 2018 16:11

her atamada elektronik teknikeri ve mühendisi alan kurumun 13 tekniker + 4-5 mühendis kadrosunu mekatronik bölümüne vermesi bana bunu anlatıyor. Sizce yanılıyor muyum?

sergie41
Aday Memur
05 Ekim 2018 17:04

yorum yapanlara böyle sürekli dengesizce saldırmasan iyi adamsın aslında :)

gercek doşemeci, 6 yıl önce

ben neyi merak ediyorum biliyor musunuz; elektronik yerine mekatronik alıyor dediğinizde, sizin gerçekten bir üniversite bitirip diploma almış olamayacağınızı !

05 Ekim 2018 17:16

kardeş bu kurum sadece elektronikçi mi alıyordu ki, istediği branştan istediği zaman alır.

kadroyu ona verdi ne demek

inşaatçının işini mekanikçi yapabilir mi?

mekaniği mekatroniğe dönüştürdü deseniz belki derim de, elektronik yerine meka nedir yani

robinilgazi, 6 yıl önce

her atamada elektronik teknikeri ve mühendisi alan kurumun 13 tekniker + 4-5 mühendis kadrosunu mekatronik bölümüne vermesi bana bunu anlatıyor. Sizce yanılıyor muyum?

robinilgazi
Aday Memur
08 Ekim 2018 12:54

arkadaşlar ben cimere elektronik bölümünden alım yapılması için yazı yazdım. Hemen ne faydası olacak diye düşünmeyin. Bu kurumda elektronik bölümü her zaman ihtiyaç duyulan bir bölümmüş. En azından ortak kod için uğraşalım. Mesai saatleri için de Dhmi yi arayıp telefonla yine durumu anlatmaya çalışacağım. (hiç bir şey yapmamaktan daha iyidir)

evegitmiyecem
Aday Memur
29 Mart 2019 08:40

elektronik teknikeriyim. Mekatronikten dolayı bende ve benim gibi dhmi bekleyen arkadaşlar var. İsterseniz yardımlaşarak mail toplantı tweet yada telefon açabiliriz topluca.?

robinilgazi, 6 yıl önce

arkadaşlar ben cimere elektronik bölümünden alım yapılması için yazı yazdım. Hemen ne faydası olacak diye düşünmeyin. Bu kurumda elektronik bölümü her zaman ihtiyaç duyulan bir bölümmüş. En azından ortak kod için uğraşalım. Mesai saatleri için de Dhmi yi arayıp telefonla yine durumu anlatmaya çalışacağım. (hiç bir şey yapmamaktan daha iyidir)

gm55
Aday Memur
30 Mart 2019 06:58

ben kurum içinden elektronikçi bir kaç kişiyle görüştüm kısa vadede elektronikçi alımı olmayacağını söylüyorlar dediler sadece elektrik teknisyeni ve mekatronik teknikeri bu şekilde devam edeceğini söylüyorlar dediler ben mail de attım kuruluşumuza personel ihtiyaç dahilinde alınır diye cevap geldi benim düşüncem herkesin bunları yapması telefonlada arayın mailde atın randevuda talep edin görüşmeyede gidin çünkü gerçekten bunu talep etmek lazım bu kurum elektronikçi ihtiyacını mekatronikten veya elektrik teknisyeninden karşılayamaz ve kaybedecek birşeyiniz yok en azından uğraştık olmadı dersiniz

evegitmiyecem, 5 yıl önce

elektronik teknikeriyim. Mekatronikten dolayı bende ve benim gibi dhmi bekleyen arkadaşlar var. İsterseniz yardımlaşarak mail toplantı tweet yada telefon açabiliriz topluca.?

evegitmiyecem
Aday Memur
31 Mart 2019 09:31

Dediklerini bende yapacağım! Umarım hayırlı sonuçlar alırız. Olmadı 2020 Kpss
gm55, 5 yıl önce

ben kurum içinden elektronikçi bir kaç kişiyle görüştüm kısa vadede elektronikçi alımı olmayacağını söylüyorlar dediler sadece elektrik teknisyeni ve mekatronik teknikeri bu şekilde devam edeceğini söylüyorlar dediler ben mail de attım kuruluşumuza personel ihtiyaç dahilinde alınır diye cevap geldi benim düşüncem herkesin bunları yapması telefonlada arayın mailde atın randevuda talep edin görüşmeyede gidin çünkü gerçekten bunu talep etmek lazım bu kurum elektronikçi ihtiyacını mekatronikten veya elektrik teknisyeninden karşılayamaz ve kaybedecek birşeyiniz yok en azından uğraştık olmadı dersiniz

gm55
Aday Memur
31 Mart 2019 18:12

bence yapılması şart çünkü bundan sonra hiç alım yapılmayacak denmiyor elektronikten kısa vadede olmayacak deniyor ama ısrar etmek iyidir bence en azından sesimizi duyarlar mekatroniğe açılan kadroların bir kısmını elektroniğe açarlar belki

evegitmiyecem, 5 yıl önce
Dediklerini bende yapacağım! Umarım hayırlı sonuçlar alırız. Olmadı 2020 Kpss
Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi