Editörler : F16 Gökçen
«23242526272829303132333435

abbiiee.
Kapalı
13 Ocak 2019 23:16

"Avareyim asudeyim yorgunum bilmiyorum neden sana vurgunum.

Daha dokunmadan kurudu irem

çöllere bir türlü yağamıyorum

yeni bir koşunun başlangıcında

biraz deprem sonrası

biraz şehir hülyası

bir kalp yangınından geriye kalan

siyah gözlerine beni de götür..."

Nurullah Genç

abbiiee.
Kapalı
14 Ocak 2019 09:47

All that is gold does not glitter,

Not all those who wander are lost;

The old that is strong does not wither,

Deep roots are not reached by the frost.

J.R.R. Tolkien

abbiiee.
Kapalı
14 Ocak 2019 09:51

Her yazdığımı eksilemek çok mu keyifli, anlam veremiyorum.

abbiiee.
Kapalı
17 Ocak 2019 15:44

Çok fena grip oldum, Bu kış bir türlü hastalıkları atlatamadım. Nuit de bana gelecek hafta sonu. o zamana kadar toparlarım umarım.

abbiiee.
Kapalı
18 Ocak 2019 13:19

Yaa ben süperim, harikayım, bir numarayım çünkü 2 günde hastalığı atlatmayı başardım. :)

Tarık.Arkun
Kapalı
18 Ocak 2019 14:02

:)))

Abbie.
Kapalı
15 Nisan 2019 11:33

Sevgili sayfam,

Mor sümbüllü karlı dağların karı erimiş ve içinde Abbie gezmeye çıkmış adlı eserle bir merhaba diyorum.

https://i.hizliresim.com/EmZPyA.jpg

Abbie.
Kapalı
15 Nisan 2019 14:14

Hiç değişmemiş yemediniz, içmediniz ve hatta üşenmediniz beni eksilediniz değil mi?

Kimsesiz.Yaşar
Kapalı
15 Nisan 2019 14:42

Bir uykuyu cananla beraber uyuyanlar, Ömrün bütün ikbalini vuslatta duyanlar, Bir hazzı tükenmez gece sanmakla zamanı, Görmezler ufuklarda şafak söktüğü anı. Gördükleri rü'ya,ezeli bahçedir aşka; Her mevsimi bir yaz ve esen rüzgarı başka, Bülbülden o eğlencede feryad işitilmez, Gül solmayı,mehtab azalıp bitmeği bilmez; Gök kubbesi her lahza bütün gözlere mavi, Zenginler o cennette fakirlerle müsavi; Sevdaları hulyalı havuzlarda serinler, Sonsuz gibi bir fıskiye ahengini dinler. Bir ruh o derin bahçede bir def'a yaşarsa, Boynunda onun kolları,koynunda o varsa, Dalmışsa,onun saçlarının rayihasiyle. Sevmekteki efsunu duyar her nefesiyle; Yıldızları boydan boya doğmuş gibi, varlık, Bir mu'cize halinde,o gözlerdedir artık; Kanmaz en uzun buseye,öptükçe susuzdur. Zira susatan zevk o dudaklardaki tuzdur; İnsan ne yaratmışsa yaratmıştır o tuzdan, Bir sır gibidir az çok ilah olduğumuzdan. Onlar ki bu güller tutuşan bahçededirler. Bir gün, nereden,hangi tesadüfle gelirler? Aşk onları sevk ettiği günlerde,kaderden, Rüzgar gibi bir şevk alır oldukları yerden; Geldikleri yol... Ömrün ışıktan yoludur o: Alemde bir akşam ne semavi koşudur o! Dört atlı o gerdune gelirken dolu dizgin, Sevmiş iki ruh,ufku görürler daha engin. Simaları gittikçe parıldar bu zaferle, Gök her tarafından donanır meş'alelerle. Bir uykuyu cananla beraber uyuyanlar, Varlıkta bütün zevki o cennette duyanlar, Dünyayı unutmuş bulunurken o sularda, Zalim saat ihmal edilen vakti çalar da Bir an uyanırlarsa leziz uykularından, Baştan başa,her yer kesilir kapkara zindan. Bir faciadır böyle bir alemde uyanmak, Günden güne hicranla bunalmış gibi yanmak. Ey talih! Ölümden de beterdir bu karanlık; Ey aşk! O gönüller sana mal oldular artık; Ey vuslat! O aşıkları efsununa ram et! Ey tatlı ve ulvi gece! Yıllarca devam et!

Tarık.Arkun, 5 yıl önce

:)))

Kimsesiz.Yaşar
Kapalı
22 Nisan 2019 11:24

sabit ballıoğlu peki der ve sahneden çekilir.

Balgüzeli
Kapalı
27 Nisan 2019 10:30

Avareyim

Asudeyim

Yorgunum

Bir tek sana susuzum

Susadım

Elinden içmeye geldim

Kapının eşiğinde yatmaya geldim

Şimdi söyle bir kırık hava da

Turnalar uçsun içimde

Ben seni nasıl sarıp nasıl seveyim

Hayalimde içimde...

Şimdi git

Gözlerini al ve git kalbimden

Acıdan başka bir şey vermiyor

Gözlerin

Sözlerin unutuldu da

Gözlerin gitmiyor be.

Abbie.
Kapalı
11 Haziran 2019 18:05

Merhaba sevgili sayfam,

Seni çok ihmal ettim farkındayım. Biliyorsun, yeni çevre, yeni insanlar, yeni ev, yeni hayat insanı gereğinden fazla oyalıyor.

Yenilikleri seviyoruz değil mi? İnsanın içine güzel bir coşku konduruyor. Güzel bir heyecan...

maskov87
Başbakan Müsteşarı
13 Haziran 2019 10:13

s.a

Abbie.
Kapalı
13 Haziran 2019 10:15

A.s Maskov, hoş geldin :)

maskov87, 5 yıl önce

s.a

maskov87
Başbakan Müsteşarı
13 Haziran 2019 10:36

hoşbuldum. nasıl yeni yer :)

Abbie., 5 yıl önce

A.s Maskov, hoş geldin :)

Abbie.
Kapalı
13 Haziran 2019 10:48

Servislerim var haftada 2 yarım gün de poliklinik yapıyorum. Meslektaşlarım çok tatlı ve eğlenceli, hemşirelerim de çok iyiler. Allah bozmasın. Maşallah de lütfen. Mesai saatleri çok iyi. Kendime vakit ayırabiliyorum. Senin yeni yerin nasıl?

maskov87, 5 yıl önce

hoşbuldum. nasıl yeni yer :)

maskov87
Başbakan Müsteşarı
13 Haziran 2019 10:52

yea benim nazarım değmez. neyse maşallah, sonra bir şey olur falan.

iyi iyi sevindim. ben de epey memnunum, son tahlilde denizin dibindeyim. iş anlamında da görüldüğü üzere rahatım :)

lütfen maşallah der misin?

Abbie., 5 yıl önce

Servislerim var haftada 2 yarım gün de poliklinik yapıyorum. Meslektaşlarım çok tatlı ve eğlenceli, hemşirelerim de çok iyiler. Allah bozmasın. Maşallah de lütfen. Mesai saatleri çok iyi. Kendime vakit ayırabiliyorum. Senin yeni yerin nasıl?

Abbie.
Kapalı
13 Haziran 2019 10:54

Maşallah :)

maskov87, 5 yıl önce

yea benim nazarım değmez. neyse maşallah, sonra bir şey olur falan.

iyi iyi sevindim. ben de epey memnunum, son tahlilde denizin dibindeyim. iş anlamında da görüldüğü üzere rahatım :)

lütfen maşallah der misin?

Abbiieee
Kapalı
24 Temmuz 2019 15:13

https://i.hizliresim.com/2OnndN.png

It is not our differenses that divide us. İt is our inability to recognize, accept and celebrate those differences.

Audre Lorde

Abbiieee
Kapalı
24 Temmuz 2019 21:55

Merhaba sevgili sayfam. Beni yine eksilemişler, nedenini anlamak zor. İyi güneşlendik. Iyi bronzlaştık di mi? Ellerim ve ayaklarımı tanıyamıyorum.

Uzun süredir instagrama foto koymuyordum. Sahilde kitap, gözlük, şapka kombinli bi' foto attım. Millet beni özlemiş sanırım.

-

Ben mi nasılım?

"Sildim pişmanlığı payıma düşen hayattan."

Toplam 693 mesaj
«23242526272829303132333435

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi