Editörler : crops35
12345678910111213»
07 Ekim 2018 14:14

Matematik 22 tane isaretledim 21 tanesinden net eminim 1 tane geometri sorusu vardi 60 ile 30 arasinda kaldim 60 yaptim tamamen sansims guvenip isaretledim sanki cok sabsliyimda bahtisz bedevinin tekiyim

07 Ekim 2018 14:15

95 puan alma ihtimalim hala var umarim olur bu defa gerci alsak ne olacak hizmetli bile 94 le kapatiyor alim yok ki oylesine girip duruyoz

Luminisenss
Aday Memur
07 Ekim 2018 14:16

ben de kisilestirme yaptim ama degil cunku kisilestirme iceren bir sozcuk yakaladim son anda . zora kentinin ilk sorusu simetrik bir mimari olmasi 2. soru insanlik tarihiyle ortak olmasi gibi bir şık vardi o olucak 3. bos biraktim, tanimlama ornekleme aciklamabenzetme ve kisilesme vardi. buyuk ihtimal aciklama olucakti cevap beynim yandi onu cozmeye calisirken resmen
Sonsansımız, 6 yıl önce

Zora kenti paragraf sorulari cevabi 1-kisilestirme 2-mukemmel yapiya sahip olmasi diye bir cevap vardi 3- zorayi gorenlerin yaratici bir fikre sahip olmasi gibi bir cevap vardi 3 ude dogrudur diye dusunuyorum . paragrafin akisini bozan soru vardi onun cevap 1 olacakti . cumle nin ogeleri sorusu vardi o soruda 1 olacakti ne zaman sorusuna yanit veriyodu zarf .

Luminisenss
Aday Memur
07 Ekim 2018 14:17

9. ordu muteffetisligine atanma sebebi degildir olan sorunun cevabi yurtdisinda yasayan fuat pasanin arkadasi olmasi olucak arkadaslar
Sonsansımız, 6 yıl önce

9.ordu mufettisligine neden atandi diyor mustafa kemal siklarda canakkale cephesinde gostermis oldugu basarilar diyodu bu unvanla samsuna cikmisti mustafa kemal 1.dunya savasindan once bir durumdu yanlis olma ihtimali yok kardes adik gibi eminim bence tekrar bak sen yanlis yapmissin sanirim.

07 Ekim 2018 14:18

İnsanlik ortak tarihi dedigin secenek olamaz dostum soruda zoranin simetrik mukemmel yapisindan bahsediyodu yani orda olan sairler yaratici hayal gucu diye bir secenek vardi yuksek ihtimal odur dedigin secenek bence olamaz kisilestirme gormedim ben 6 defa okudum paragrafi aciklama keilsinlikle var zaten benzetmede vardi

0021
Kapalı
07 Ekim 2018 14:19

Arkadaşlar sınır kapısı sorusunda iran gürbulak var mıydı şıklarda

07 Ekim 2018 14:20

9.ordu sorusu yuzde yuz canakkale secenegi olan şık yahu daha 1.dunya savasinda canakkale cephesibde savasilmamisken nasil olurda buna gore samsuna ataniyor adamlar gelecegimi goruyor ? Yuzde yuz eminim o soru canakkale cevapli secenek.

NijeryalıForvet
Yasaklı
07 Ekim 2018 14:22

Sözel mantık için ne önerirsiniz alıntı yaparak cevaplarsanız sevinirim 1 ay sonra KPSS Önlisans'a gireceğim.

Luminisenss
Aday Memur
07 Ekim 2018 14:22

arakadaslar kafile sorusunu cozmeye calisalim hatirladigimiz kadariyla soruda diyorki A, B , C, D , E ve F kafilesi var. liman , muze ve kale yi geziyorlar * ayni yeri gezen kafile yok mesela kaleyi A ve B gezmisse, muzede A ve B denk gelmemeli * C kafilesi sadece limani gezmis * B kafilesi muzeyi gezmis A kafilesi de kaleyi... sorunun geri kalan kismini hatirlamiyorum. E kafilesiyle alakali bisey daha demisti

hasanbey6671
Aday Memur
07 Ekim 2018 14:26

O soruda hangisi yanlış verilmiştir diyordu gürbulak ıraka verilmiş cevap : gürcistan sarp olacaktı

0021, 6 yıl önce

Arkadaşlar sınır kapısı sorusunda iran gürbulak var mıydı şıklarda

07 Ekim 2018 14:26

E ve B kafileleri farkli iki yeri gezemez diyodu birde hangi yerde kac kafile oldugu bilinmiyordu belirtilmemisti 1 de olabilir 5 te 3 te olabilir 2 de

hasanbey6671
Aday Memur
07 Ekim 2018 14:27

Düzeltme soruda hangisi doğru verilmiştir diyordu.

hasanbey6671, 6 yıl önce

O soruda hangisi yanlış verilmiştir diyordu gürbulak ıraka verilmiş cevap : gürcistan sarp olacaktı

07 Ekim 2018 14:27

Yanlis yazdim E kafilesi B kafilesi oldugu yeri gezemez B kafilesi E kafilesinin oldugu yeri gezemez diyodu.

memis0051
Şef
07 Ekim 2018 14:29

Daire şeklindeki pistte ters yönlere koşan iki kişi ilk hangi dakikada karşılaşırlar sorusu vardı 12 yaptım, doğru mu sizce

Rakamları çarpımı da asal olan iki basamaklı en büyük asal sayı sorusunu da 71 buldum sanırım. Cevap 7+1=8 olabilir

07 Ekim 2018 14:29

C kafilesinin yeri belliydi . A ve D kafilesi ayni yeri gezmis diyodu E ve B ayni yeri gezemez diyodu öncüllere göre F kafilesi bosta kaliyodu oda her yeri gezebiliyodu sacma sapan biseydi 5 ten fazla ihtimal cikiyodu.

memis0051
Şef
07 Ekim 2018 14:30

O soruyu hangisi yanlıştır diye algılamışım. Görür görmez Ermeniatan'ı işaretledim çünkü Alican yoktu karşısında :(

hasanbey6671, 6 yıl önce

Düzeltme soruda hangisi doğru verilmiştir diyordu.

hasanbey6671
Aday Memur
07 Ekim 2018 14:31

İslamiyet öncesi hükümdar çocuklarına verilen isim : Tigin

Siyasetname : Nİzamülmülk

Mekkari tarifesi : Ticaret

Yabancı çocuklar : Devşirme

Islahata karşı istanlar : Patrona ve kabakçı mustafa cevap I ve III

Kapitülasyonlar . :Fransa

İlke sorusu : Cumhuriyetçilik

9. ordu müfettişliği : Enver paşanın önerisi (Ramazan yetgin söyledi)

İsmet inönü antlaşma yorumu : Mondros

Mavi akım :rusya

Türkiye üye olduğu teşkilat : eco

daimi elçilik : III Selim

aklımda kalan tarih soruları bunlar

07 Ekim 2018 14:34

Ramazan yetgin 9.ordu muffetisligine enver pasa diyosa diplomasini assin yahu bana aciklayin 9.ordu muffetisi olarak samsuna nicin atandi diyor canakkale cephesindeki basarilarin ne alakasi varrrrr ??? Samsuna ciktiktan yillar sonra 1.dunya savasi oldu ya sizin kafaniz guzel yada benim.

hasanbey6671
Aday Memur
07 Ekim 2018 14:35

soruda niçin atandı demiyor mustafa kemali seçmelerinin sebebini soruyor

Üstad79
Aday Memur
07 Ekim 2018 14:36

Ya bn o sınır kapısı sorusunu hangisi yanlıştır diye okudum direk a şıkkı yanlış diyip işaretleyip geçtim???????ahhahh...
Luminisenss, 6 yıl önce
hangisinde maki bitki ortusu gorulmez- konya/ malazgirt ovasi nerdedir-mus/ bosanma davasi - ankara aile mahkemesi/ usi antlasmasi- trablusgarp ve bingazi/ ilk ticari imtiyazlar- fransa / hint deniz yolunu kapatarak ingilizleri zor duruma sokmaya calisan cephe- kanal cephesi--/ hangi sinir kapisi eslesmesi dohrudur- gurcistan sarp
Toplam 450 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi