Editörler :
07 Ekim 2018 12:02   

Karar düzeltme, görüşlerinize ihtiyacım var

Herkese iyi günler, buraya yazma nedenim gerçekten zamanınızı almak değil çaresiz kaldığım için son çare olarak sizlere danışmak istedim.

2013/1 atamasıyla sağlık bakanlıgına atandım fakat tercih kılavuzundaki ?kazai rüşt kararının tercihişlemlerinin son günü alınmalıdır? ibaresinden dolayı atamam yapılmadı. Bundan sonraki süreç bildiğiniz gibi idare mahkemesine dava açtım yd kararıyla işe başladım. Bölge idare mahkeme ve danıştaya kurum temyiz etti burda da kararım oy birliği ile onandı. Fakat 5 yil sonra dosyamın hala açık ve kurumun ?karar düzeltme ? yoluna gittiğini dosyam hakkında esastan karar verileceğini öğrendim.

Sizce bundan birşey cıkar mi aleyhime yani Danıştay kendi kararını bozup yeni bi karar verebilirmi lütfen bana yardım edin :(

07 Ekim 2018 20:03

trust.111
Memur

Birşey çıkmaz çok yüksek ihtimalle. Çünkü karar düzeltme kararı verecek olan yer, kararı veren Danıştay dairesiyle aynı daire.

08 Ekim 2018 09:33

avarli06
Aday Memur

Endişelenecek birşey yok probiyotik. Danıştayın bu husustaki kararları aynı yönde. Aleyhine dönmez.

08 Ekim 2018 18:37

probiyotik
Aday Memur

Endişelenecek birşey yok probiyotik. Danıştayın bu husustaki kararları aynı yönde. Aleyhine dönmez.

avarli06, 2 hafta önce - Alıntıya git

Peki aynı davada başka biri hakkında da bozma vermiş danıştay o zaman ne olur

09 Ekim 2018 09:58

avarli06
Aday Memur

Benzer bir dosyayı ben de takip etmiştim. Kazai rüşt kararını KPSS tercih işlemlerinin son gününden daha sonra alan biri için şahsın lehine karar verilmişti. Buna benzer başka kararlar da gördüm. Karar düzeltme aşaması, çok işlevsel bir yargı yolu olmadığından dolayı zaten 2577 sayılı Kanundan kaldırıldı. Karar düzeltme aşamasında da dosyanın döndüğü pek nadirdir ki yazdığınızdan anladığım kadarıyla siz haklısınız. Devletimizin Yüce Mahkemeleri sizin gibi genç ve başarılı bir memurunu İdareye kaybettirmez diye düşünüyorum :) Çalışma hayatınızda başarılar dilerim.

09 Ekim 2018 10:54

probiyotik
Aday Memur

Benzer bir dosyayı ben de takip etmiştim. Kazai rüşt kararını KPSS tercih işlemlerinin son gününden daha sonra alan biri için şahsın lehine karar verilmişti. Buna benzer başka kararlar da gördüm. Karar düzeltme aşaması, çok işlevsel bir yargı yolu olmadığından dolayı zaten 2577 sayılı Kanundan kaldırıldı. Karar düzeltme aşamasında da dosyanın döndüğü pek nadirdir ki yazdığınızdan anladığım kadarıyla siz haklısınız. Devletimizin Yüce Mahkemeleri sizin gibi genç ve başarılı bir memurunu İdareye kaybettirmez diye düşünüyorum :) Çalışma hayatınızda başarılar dilerim.

avarli06, 2 hafta önce - Alıntıya git

Öncelikle yardımcı olup bana cevap verdignz için cok teşekkür ediyorum

Karar düzeltmenin kalktıgını duydum ama benim endişem aynı drumda olan arkadaşlarım idarenin itirazı üzerine 3 yil sonra danıştay bozma verdi acaba karar düzeltmede benimkinide bozarmı :(( bide ikinci sorum sizin dava sonucunuz ne oldu kapandımı dosya

10 Ekim 2018 09:25

avarli06
Aday Memur

Dava, sonradan kazai rüşt kararı alanın lehine sonuçlandı ve kesinleşti.

Toplam 6 mesaj

ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?