Editörler : Mehmet Balci
10 Ekim 2018 21:52

Oozaaan
Aday Memur

Yukarıda sözleşmeli personeli gömmüş bi arkadş ama sanırım istisnai bi duruma denk gelmiş kadrolu çalışsanız da işinizi kötü yaparsanız ya da müdürünüz cinsse her türlü saçma muamele görürsünüz ve de kadroya alınabilirsiniz gümrükte sözleşmeli çalışan arkadaşlarm var gayette iyiler allah nasip ederse bende kazandım sözleşmeli olarak başlıcam ve bi kaygım yok artık öğretmenler bile sözleşmeli başlıyor bi kaygınız olmasın

Hththt, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam merhabalar, ben de gümrüğe büro personeli olarak girdim, siz çalışma şartları hakkında bilgi sahibi olabildiniz mi? Ben gittikten sonra KPSS alan grubuna ve kurum sınavlarına hazırlanacağım da sizce zor olur mu? Bilakis vardiya ve haftasonu durumu hakkında bilgi sahibi olabildiniz mi
11 Ekim 2018 09:17

asedem
Aday Memur

Kesin bilgi olmamakla birlikte duyduklarıma göre İl özel idaresinde çalışan kadrolu bir mühendis 5binden fazla alırken sözleşmeli mühendis 4bin bile almıyormuş.

memur olsam yeter, 2 ay önce - Alıntıya git

kesin bilmiyorsan konuşma kardeş. özel idarede sözleşmeli mühendis taban net ücreti 3100tldir. buna 1456,56 tl ek ödeme alır. sosyal denge tazminatı %100 ise kurumda 950 civarı (vergiler kesildikten sonra) alır. yani toplamda 5508 civarı bir para eline geçer net olarak. ancak 8/1 bir mühendis 5350 civarı eline geçer bekar veya eş çalışıyosa. ha birde bizdeki sözleşmeliler vergi dilimine de girmiyor.

11 Ekim 2018 13:06

memur olsam yeter
Daire Başkanı

kesin bilmiyorsan konuşma kardeş. özel idarede sözleşmeli mühendis taban net ücreti 3100tldir. buna 1456,56 tl ek ödeme alır. sosyal denge tazminatı %100 ise kurumda 950 civarı (vergiler kesildikten sonra) alır. yani toplamda 5508 civarı bir para eline geçer net olarak. ancak 8/1 bir mühendis 5350 civarı eline geçer bekar veya eş çalışıyosa. ha birde bizdeki sözleşmeliler vergi dilimine de girmiyor.

asedem, 2 ay önce - Alıntıya git

İşte bak sen de kesin bilmiyorsun. O yazdığın ek ödemelerin birçoğunu almıyor.

Benim sorduğum kişi yaklaşık 15 aydır kurumda çalıştığı için kesin bilmiyorum dedim belki ileride maaşı artar diye. Ama 4bin bile etmiyormuş aldığı para.

Senin dediğin o ek ödemeleri cartı curtu kadrolular alıyor.

En azından bu konuda eminim "kardeş" sözleşmeliler almıyor o ek ödemeleri. En azından benim şehrimdeki özel idarede öyle.

11 Ekim 2018 13:32

asedem
Aday Memur

İşte bak sen de kesin bilmiyorsun. O yazdığın ek ödemelerin birçoğunu almıyor.

Benim sorduğum kişi yaklaşık 15 aydır kurumda çalıştığı için kesin bilmiyorum dedim belki ileride maaşı artar diye. Ama 4bin bile etmiyormuş aldığı para.

Senin dediğin o ek ödemeleri cartı curtu kadrolular alıyor.

En azından bu konuda eminim "kardeş" sözleşmeliler almıyor o ek ödemeleri. En azından benim şehrimdeki özel idarede öyle.

memur olsam yeter, 2 ay önce - Alıntıya git

yanlış yapıyolar 1456,56 tl yi mecbur vermek zorundalar bin 700 küsür özel hizmet ve 3 aylık arazi tazminatlarını alamıyorlar. bu dediklerim mühendis için geçerli

11 Ekim 2018 14:11

memur olsam yeter
Daire Başkanı

yanlış yapıyolar 1456,56 tl yi mecbur vermek zorundalar bin 700 küsür özel hizmet ve 3 aylık arazi tazminatlarını alamıyorlar. bu dediklerim mühendis için geçerli

asedem, 2 ay önce - Alıntıya git

Valla bilmiyorum ama inşallah dediğin gibidir.

Gerçi az alsalar da umrumda olmaz. Tek şart 60 puan almış olmaktı. Partililer yedek liste için bile sıraya girmiştir. Bir iki kişiyi zaten bütün şehir biliyordu kesin alınacağını.

Allah bu torpil yapanlara da yaptıranlara da işinde memnuniyet vermesin.

12 Ekim 2018 17:30

Eray10101
Kadroludan vazgeçtik de sözleşmeli alım yapılsa da atanabilsek
Toplam 26 mesaj

ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?
Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri