Editörler :
08 Ekim 2018 17:32   

Geleceğimle Oynadım

2012 yılında 457 puanla sağlık meslek lisesine istememe rağmen aile zoruyla gittim.Okuldaki fen bilgisi öğretmenim liseye giderken ileride çok pişman olacağımı ve sıkıntı çekeceğimi yoluma çıkarak söyledi ve o okulu bırak anadolu lisesine geç dedi.Benden düşük puan alıp kuytu kenardaki anadolu liselerine giden arkadaşlarım diş hekimliği tıp okuyorlar liseye geçmeden önce okul 2.siydim.Şu an muhtemelen açıkta kalacağım gibi gözüküyor mümkün olursa ikm mübaşirlik gibi kurumlara başvurmayı düşünüyorum.üniversite sınavı malum zorlaştı soru sayısını düşürdüler soruları eskisi gibi standart sormuyorlar artık özellikle mat 2 kısmını.2 yıllıklardan öteye gidemiyorum.Yani diyeceğim akrabalarınızı kuzenlerinizi kiminiz varsa meslek lisesinin önünden dahi geçirmeyin.Tecrübeyle sabittir.

08 Ekim 2018 18:05

Saglikci00
Aday Memur
Aynı durumdayim ayni yastayiz buyuk ihtimal. bende kisa yoldan atan diye ailemi dinledim bende okul 2 si olarak gittim ama en sevdigim dersi matematigi gormedim uni sinavlarinda tıp kazanabilirdim cok haklisin
08 Ekim 2018 19:11

Elaorthemsire
Kapalı

Saglik meslek gerckten pismanliktir dun bunu bir kere daha anladim okulumu birincilikle bitirip sirf ailem fen lisesi gelmedi diye bana israrla yazdiklari liseden bi 5 yilimi kaybettim 2. yilimda hemsirelik kazandim gercekten bizleri koreltmekten baska bi yarari oldugunu dusunmuyorum okulum son gunlerinde basladim kpssye araliksiz 3 aydir calistim ama cok bisey yapamamisim bi 5 soruyu tereddut edip işaretlemedim yapsaydim hepsi dogru olucakmış geriye cok bisey kalmdi 70 netim yok belki bilmiyorum :( su gencecik yasimda kendimi yaşlanmış hissediyorum

08 Ekim 2018 19:24

Berk86
Memur

Saglik meslek gerckten pismanliktir dun bunu bir kere daha anladim okulumu birincilikle bitirip sirf ailem fen lisesi gelmedi diye bana israrla yazdiklari liseden bi 5 yilimi kaybettim 2. yilimda hemsirelik kazandim gercekten bizleri koreltmekten baska bi yarari oldugunu dusunmuyorum okulum son gunlerinde basladim kpssye araliksiz 3 aydir calistim ama cok bisey yapamamisim bi 5 soruyu tereddut edip işaretlemedim yapsaydim hepsi dogru olucakmış geriye cok bisey kalmdi 70 netim yok belki bilmiyorum :( su gencecik yasimda kendimi yaşlanmış hissediyorum

Elaorthemsire, 2 hafta önce - Alıntıya git

kaça geçtin hemşirelikte 2 ye mi

08 Ekim 2018 19:26

Elaorthemsire
Kapalı

Aynen ikici siniftayim

08 Ekim 2018 19:28

belirsizzhemsire
Şef

millet isini hayatini kuruyor ben daha 21 yasimda universiteye basladim 25 yasimda oldugumda bile yurt koselerinde surunup gidecegim tukemislik yasiyorum kpss emde umdugum gibi olmadi

08 Ekim 2018 19:29

Hemşire ortaögm
Aday Memur

Bende katılıyorum sağlık meslek okuyanlar çok geriden başlıyor ama kişinin azmi de önemli liseden yeni atandım aynı zamanda üni sınavıma çalıştım ve Ankara'da hukuk okuyorum ümitsizliğe kapılıp bırakmayın derim
08 Ekim 2018 19:32

Berk86
Memur
Bende katılıyorum sağlık meslek okuyanlar çok geriden başlıyor ama kişinin azmi de önemli liseden yeni atandım aynı zamanda üni sınavıma çalıştım ve Ankara'da hukuk okuyorum ümitsizliğe kapılıp bırakmayın derim
Hemşire ortaögm, 2 hafta önce - Alıntıya git

nerelisiniz

08 Ekim 2018 19:35

Berk86
Memur

benim bi arkadaşta aynı sizin gibi son atamada gitti hukuk kazandı

08 Ekim 2018 19:45

sonhemşir123
Aday Memur

az cok hepimiz aynısını düşünüyoruz bizden salak insanlar neler okuyo diye ama yapcak bişey yok geçti artık önümüze bakamamız lazım

08 Ekim 2018 20:08

Saglikci00
Aday Memur

az cok hepimiz aynısını düşünüyoruz bizden salak insanlar neler okuyo diye ama yapcak bişey yok geçti artık önümüze bakamamız lazım

sonhemşir123, 2 hafta önce - Alıntıya git
Evet maalesef artik onümüze bakicaz ama gidilecek bölümde kalmadi sayilir
08 Ekim 2018 20:28

Berk86
Memur

en büyük hatamız 2017 de felan hemşirelik kazanıp gitmemek oldu şimdiki sistem bayağı zor eskiden ne güzel 80 mat 2 vardı çalışsan 30 35 ini rahat yapardın ama şimdi 40 soruya düşünce zorlaştırdılar

08 Ekim 2018 20:37

Saglikci00
Aday Memur

en büyük hatamız 2017 de felan hemşirelik kazanıp gitmemek oldu şimdiki sistem bayağı zor eskiden ne güzel 80 mat 2 vardı çalışsan 30 35 ini rahat yapardın ama şimdi 40 soruya düşünce zorlaştırdılar

Berk86, 2 hafta önce - Alıntıya git
Yani ve rakibimiz artti baya
08 Ekim 2018 20:37

Elaorthemsire
Kapalı

Tamam bir suru bahane bulabilirz ama her sey kisinin kendisinde bitiyo ilk yil 10 matematik yapmisken 2. Yil 35 net yaptim cozmedigim kitap kalmadi meslek cikisli oldugum icin liseden sifir bilgiule ciktim dersane olmadan yapamazdim cok zorlu bi surecti benim icin ogrendigim tek sey boyle zamnlarda bizi ayakta tutan tek sey umutt onu asla yitirmeyin :))

08 Ekim 2018 21:07

Maxxm.sdj
Memur
hangi okulu kazandınız
08 Ekim 2018 21:40

Saglikci00
Aday Memur

Tamam bir suru bahane bulabilirz ama her sey kisinin kendisinde bitiyo ilk yil 10 matematik yapmisken 2. Yil 35 net yaptim cozmedigim kitap kalmadi meslek cikisli oldugum icin liseden sifir bilgiule ciktim dersane olmadan yapamazdim cok zorlu bi surecti benim icin ogrendigim tek sey boyle zamnlarda bizi ayakta tutan tek sey umutt onu asla yitirmeyin :))

Iyi ama hemsirelik lisans bu sene okadar yigilacak ki nerdeyse ogretmenlik gbi olacaj oda bitti
08 Ekim 2018 21:52

Elaorthemsire
Kapalı
Iyi ama hemsirelik lisans bu sene okadar yigilacak ki nerdeyse ogretmenlik gbi olacaj oda bitti
Saglikci00, 2 hafta önce - Alıntıya git

Evet belki oyle olucak ama napiim var mi baska sansimiz

08 Ekim 2018 21:59

Berk86
Memur

Evet belki oyle olucak ama napiim var mi baska sansimiz

2020 ye öyle bir şey olmaz için rahat olsun problem 2023 24 mezunları için olursa olur

08 Ekim 2018 22:04

Elaorthemsire
Kapalı

2020 ye öyle bir şey olmaz için rahat olsun problem 2023 24 mezunları için olursa olur

Berk86, 2 hafta önce - Alıntıya git

Ben en mantikli olani yaptığımı dusunuyorum lise mezunu zaten almiyolar en azindan yeni sinav sistemine kalmadan okulu aradan cikardim

08 Ekim 2018 22:55

Hemşire ortaögm
Aday Memur
hangi okulu kazandınız
Maxxm.sdj, 2 hafta önce - Alıntıya git
Gazi hukuk
08 Ekim 2018 22:56

Maxxm.sdj
Memur
Gazi hukuk
helal olsun :) o değil de ben sanki sınavda kaydırma yaptım gibi öyle hissediyorum ne yapicam ben şimdi
Toplam 28 mesaj

ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?