Editörler : oto-danisman-expert
09 Ekim 2018 20:28

d.k.k muvazzaf subaylık asıl yedek

Arkadaşlar muvazzaf subaylıkta yedekte olanlara gelme ihtimali var mı?Daha önce giren veya bilgisi olan yazabilir mi?

Poke58
Kapalı
09 Ekim 2018 20:55

gelmez yedeklere herkes beklıyordu bu alımı

bilgin314
Aday Memur
09 Ekim 2018 21:00

yani az bi yedek olsa bile gelme ihtimali hiç yok mu?Yani yedekteysek eğer hiç beklemeyelim mi?Başka alanlara mı yönelelim.

Poke58, 6 yıl önce

gelmez yedeklere herkes beklıyordu bu alımı

Poke58
Kapalı
09 Ekim 2018 21:52

yanı sonucta kımse bılemez bu sene ne olur.ben sadece beklenen alım oldugunu ve cok kısının katıldıgını vazgecmenın bıraz zor oldugunu dusunuyorum.bu arada kendını yedege sımdıden alıstırdın sanırım ? belkıde asil olursun bu karamsarlık nerden gelıyor ?

bekleme suresıne de gelınce ne zaman cagırılacagı bellı degıl 2 aya kalmaz belkı cagırılır bakarsın 4 5 ay da beklıyebılırsın.Bekleme sansım yok dersen baska alanlara yonel buradan cagırılırsan tekrar buraya donersın :D

bilgin314, 6 yıl önce

yani az bi yedek olsa bile gelme ihtimali hiç yok mu?Yani yedekteysek eğer hiç beklemeyelim mi?Başka alanlara mı yönelelim.

bilgin314
Aday Memur
09 Ekim 2018 22:31

bilemiyorum.Ben askerliğimi henüz yapmadım, kasım ayında tecilimi bozdurup şubat ayında gitmeyi düşünüyorum.Ama bu işlemler daha sürecek gibi beklesem de yedekte olduğum sonucu açıklanırsa, boşuna beklemiş olacağım gibi hissediyorum yani bi belirsizlik var o canımı sıkıyor.

Poke58, 6 yıl önce

yanı sonucta kımse bılemez bu sene ne olur.ben sadece beklenen alım oldugunu ve cok kısının katıldıgını vazgecmenın bıraz zor oldugunu dusunuyorum.bu arada kendını yedege sımdıden alıstırdın sanırım ? belkıde asil olursun bu karamsarlık nerden gelıyor ?

bekleme suresıne de gelınce ne zaman cagırılacagı bellı degıl 2 aya kalmaz belkı cagırılır bakarsın 4 5 ay da beklıyebılırsın.Bekleme sansım yok dersen baska alanlara yonel buradan cagırılırsan tekrar buraya donersın :D

Poke58
Kapalı
10 Ekim 2018 00:45

Tecilini boz zaten bu alimda giremezsen bile işlerinin önündeki en büyük engel olan askerliğide çözmüş olursun subat ayında. .

Yasinda daha gencse ileride yapılacak alımları tekrar deneme fırsatın olur. Hic olmadı tecil bozsan bile bu alımdan bir haber çıkarsa sıkıntı olmaz Subay olucaksin ek olarak inzibat kapına gelip askere goturmez seni : D

hbbyvz
Aday Memur
10 Ekim 2018 15:26

Yedeklere gelir kardeşim. BEn son denix sınıfı alımında mühendia alımı alıp giren sonradan farkedende kendimi test ederim mantığıyla giren çok kişi gördüm. Ayrıca bu alıma girip daha sonra havaya girenlerde var. O yüzden yedeklererahatlıkla gelecektirö Bu alımın sayısına göre değişecektir.

Eksisoz
Memur
10 Ekim 2018 15:38

Yedeklere kesin gelir.

ENGINAER
Kapalı
10 Ekim 2018 15:43

alım sayısı belli olmadığından birşeyde diyemiyor insan

qw5398
Aday Memur
10 Ekim 2018 16:43

sınav aşamasına kaç kişi katıldı kaç kişi aşamaları geçip hastane sevk durumuna geldi acaba?

bilgin314
Aday Memur
10 Ekim 2018 20:28

belli bi sayı söylenmiyo kardeşim, kontenjanın 20 katı müracaat alacakları yazıyo formda, bundan sonra bekliycez bakalım hayırlısı, umarım dedikleriniz gibi olur, yorumlarınız için teşekkürler.

qw5398, 6 yıl önce

sınav aşamasına kaç kişi katıldı kaç kişi aşamaları geçip hastane sevk durumuna geldi acaba?

bilgin314
Aday Memur
10 Ekim 2018 20:30

: ) teşekkürler

Poke58, 6 yıl önce

Tecilini boz zaten bu alimda giremezsen bile işlerinin önündeki en büyük engel olan askerliğide çözmüş olursun subat ayında. .

Yasinda daha gencse ileride yapılacak alımları tekrar deneme fırsatın olur. Hic olmadı tecil bozsan bile bu alımdan bir haber çıkarsa sıkıntı olmaz Subay olucaksin ek olarak inzibat kapına gelip askere goturmez seni : D

Poke58
Kapalı
10 Ekim 2018 20:39

sabah nizamiyeden girerken ; xray den gecıp emanet verdıkten sonra bir asker orda oturuyor ismini falan soruyor listeden ismini bulup yanına tik koyuyor girdi içeri gibisinden ..

acaba hiç merak edipte baktınızmı oraya kaç kişi gireceğine dair ??

orada 1700 kusurlu sayı vardı. Şimdi biraz mantık yürütürsek düz hesap 1800 kişi olsun.

biraz acımasız olursak bunlardan 700 800 kısı mulakatta sporda boy kıloda yanlıs evrakta falan elenmıs olsun.. Kaldı 1000 kişi ; bunlardanda 250 300 kişi hastahanede elensin itiraz etsin kabul görmesin.. kaldı 700 750 kişi .. bunlardanda keyfı olarak 50 100 kısı asil listesinde olsa bile göreve gitmek istemesin diyelim.. En kötü en az 500 600 kısı asil yedek listesini bekliyor olacak.

bana göre kaba hesap böyle bu tabiki daha az yada daha fazla olabılır.Bundan sonrası artık nasip kısmet bekleyecegız..

ENGINAER
Kapalı
10 Ekim 2018 20:41

uygun bir yaklaşım olmuş :)

Poke58, 6 yıl önce

sabah nizamiyeden girerken ; xray den gecıp emanet verdıkten sonra bir asker orda oturuyor ismini falan soruyor listeden ismini bulup yanına tik koyuyor girdi içeri gibisinden ..

orada 1700 kusurlu sayı vardı. Şimdi biraz mantık yürütürsek düz hesap 1800 kişi olsun.

biraz acımasız olursak bunlardan 700 800 kısı mulakatta sporda boy kıloda yanlıs evrakta falan elenmıs olsun.. Kaldı 1000 kişi ; bunlardanda 250 300 kişi hastahanede elensin itiraz etsin kabul görmesin.. kaldı 700 750 kişi .. bunlardanda keyfı olarak 50 100 kısı asil listesinde olsa bile göreve gitmek istemesin diyelim.. En kötü en az 500 600 kısı asil yedek listesini bekliyor olacak.

bana göre kaba hesap böyle bu tabiki daha az yada daha fazla olabılır.Bundan sonrası artık nasip kısmet bekleyecegız..

hbbyvz
Aday Memur
11 Ekim 2018 18:43

1850 küsür kişiydi sayı fakat gelmeyen çok kişi vardı nedeni ise mühendis sınıfı zannedilmesiydi. Spora gireceklerin arasında bile hala mühendis sınıfı olduğunu sanan arkadaşlar vardı.

Poke58, 6 yıl önce

mknmhndsakf
Aday Memur
12 Ekim 2018 08:38

ama mühendis sinifi olsa daha çok rağbet olması gerekmez miydi mantiken
hbbyvz, 6 yıl önce

1850 küsür kişiydi sayı fakat gelmeyen çok kişi vardı nedeni ise mühendis sınıfı zannedilmesiydi. Spora gireceklerin arasında bile hala mühendis sınıfı olduğunu sanan arkadaşlar vardı.

Jenbacher
Aday Memur
20 Ekim 2018 11:34

3 aralikta egitimlerin baslanacagi soyleniyor. İc kaynaktan alimlarin rapor teslim suresi 28 kasimda bitiyor.Bu surece gore kasim ortasinda aciklanir gibi

sezoka
Aday Memur
20 Ekim 2018 11:48

Bilgiye nerden ulasildi acaba
Jenbacher, 6 yıl önce

3 aralikta egitimlerin baslanacagi soyleniyor. İc kaynaktan alimlarin rapor teslim suresi 28 kasimda bitiyor.Bu surece gore kasim ortasinda aciklanir gibi

Jenbacher
Aday Memur
20 Ekim 2018 11:55

Duyum var sadece sayfada paylasimda okudum. İc kaynak alimlarinin rapor teslim surecleri msb sayfasinda yaziyor

hbbyvz
Aday Memur
31 Ekim 2018 12:51

Herhangi yeni bilgi edinebilen arkadaş var mı. bu konuyla ilgili.

HmzKbr
Aday Memur
31 Ekim 2018 14:45

2018 in haziran alimiyla sure olarak kiyaslayinca kasimin 2. Haftasi sonuclar aciklanir diye dusunuyorum .
Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi