Editörler : crops35
10 Ekim 2018 12:23

TCDD Eş Durumu Tayini
Yaklaşık 7 aydir TCDD Genel Müdürlükte Memurum Eş durumundan tayin isteyebilmem icin 1 yıl şartı var eşin özelde çalışıyor olmasi sıkıntı yaratir mi gitmek istediğim yerde Gar müdürlüğü var tayin alan veya bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

sürgünruh
Aday Memur
11 Ekim 2018 15:34

Yanına Gelemiyeceğine dair bir belge alması ve son 1 veya 2 yıl (360-720 gün prim günü olması

Walter01
Aday Memur
11 Ekim 2018 16:59

Bunları sagladimiz takdirde tayinde sorun çıkma ihtimali var mı ?
sürgünruh, 6 yıl önce

Yanına Gelemiyeceğine dair bir belge alması ve son 1 veya 2 yıl (360-720 gün prim günü olması

sürgünruh
Aday Memur
12 Ekim 2018 10:32

Çıkmaz bir şekilde yapmak zorunda kalırlar yönetmenlik açık bu konuda

Walter01
Aday Memur
13 Ekim 2018 09:00

Teşekkürler
sürgünruh, 6 yıl önce

Çıkmaz bir şekilde yapmak zorunda kalırlar yönetmenlik açık bu konuda

napol24
Memur
13 Kasım 2018 10:58

Merhaba arkadaşlar. Ben Ankara TCDD taşımacılıkta çalışmakta olan bir mühendisim. Evleneceğim kişi farklı bir ilde devlet hastanesinde çalışmakta ve tayin hakkı bulunmamaktadır. Sonradan kadroya geçen kadrolu işçi statüsündedir. Bu durumda ben eş durumundan tayin istediğimde, gitmek istediğim ilde norm kadroya bakılırmı. Yoksa eş durumu olduğu için beni her durumda göndermek zorundalarmı? Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

makineci0861
Memur
07 Aralık 2018 08:33

hocam merhaba tcdd taşımacılıktaysanız size bir sorum olacak.DATEM ,TAŞIMACILIK'a mı yoksa normal TCDD ye mi bağlı ?

napol24, 5 yıl önce

Merhaba arkadaşlar. Ben Ankara TCDD taşımacılıkta çalışmakta olan bir mühendisim. Evleneceğim kişi farklı bir ilde devlet hastanesinde çalışmakta ve tayin hakkı bulunmamaktadır. Sonradan kadroya geçen kadrolu işçi statüsündedir. Bu durumda ben eş durumundan tayin istediğimde, gitmek istediğim ilde norm kadroya bakılırmı. Yoksa eş durumu olduğu için beni her durumda göndermek zorundalarmı? Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

economi06
Şube Müdürü
08 Aralık 2018 19:21

Kadro durumuna bakılıyor diye biliyorum ama hallolur kadro eksik vardır illaki ..
napol24, 5 yıl önce

0021
Kapalı
08 Aralık 2018 22:35

Datem ne açılımı ne denizli anadolu teknik endüstri meslek lisesi mi

0021
Kapalı
08 Aralık 2018 22:38

Pardon Denizli değil Diyarbakır anadolu teknik endüstri meslek lisesi mi

MMetalurjist
Aday Memur
14 Aralık 2018 15:35

Merhaba ben TCDD de mühendisim.5 Yıl aynı yerde çalışma şartı ile atandım.Eşimle atandığım tarihten sonra evlendim ve Konya'ya tayin olmak istiyorum. eşim Konyada öğretmen ve 4+2 den dolayı tayin hakkı yok.Benim gitmemde herhangi bir sorun olur mu.5 yıl şartı bu durumda hükmünü yitirir mi? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Walter01
Aday Memur
14 Aralık 2018 18:37

Atandıktan sonra evlenenler 1 yıl çalıştıktan sonra tayin için başvurabiliyor 1 yılı doldurduktan sonra başvuru yaparsınız kabul görmezse mahkemeye başvurursunuz en önemlisi gideceginiz yerde atandıgınız ünvandaki kadronun olması yoksa memur olarak gitmenize izin verirler forumda yazılanlar bu şekildeydi.

MMetalurjist, 5 yıl önce

Merhaba ben TCDD de mühendisim.5 Yıl aynı yerde çalışma şartı ile atandım.Eşimle atandığım tarihten sonra evlendim ve Konya'ya tayin olmak istiyorum. eşim Konyada öğretmen ve 4+2 den dolayı tayin hakkı yok.Benim gitmemde herhangi bir sorun olur mu.5 yıl şartı bu durumda hükmünü yitirir mi? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Makmak24
Aday Memur
10 Ocak 2020 05:45

Hocam eş durumunda gidebildiniz mi ne kadar sürdü cevaplarsanız sevinirim teşekkürler
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi