Editörler : F16 Gökçen
«78910111213141516171819

malze
Kapalı
23 Ekim 2018 21:27

yds si olmayanı mülakata çağırıyorlar işte. bize gelince senin notun var olmaz

ysf3461, 5 yıl önce

Hayır yoktu.

kilogolfninerfive
Aday Memur
23 Ekim 2018 23:10

Sadece YDS?si olanı alacak olsalar neden sınav yapsınlar? YDS?si olanı mutlaka almalılar gibi bir algı nereden oluştu

malze, 5 yıl önce

yds si olmayanı mülakata çağırıyorlar işte. bize gelince senin notun var olmaz

Dark.N
Kapalı
23 Ekim 2018 23:32

Benim de YDS notum 90'dı. Bu Ekim'deki YDS sonucumdu ve belgemi de yanımda getirmiştim ama sınavdaki görevliye sınav sonunda vermek istediğimde vermene gerek yok dedi ve almadı YDS belgemi ben de sınavdaki sorulara göre değerlendirileceği sonucunu çıkardım nitekim de öyle oldu sanirim...Yarın mülakatım var ve kendimi çok stresli hissediyorum umarım yansıtmam bunu

t1701
Aday Memur
23 Ekim 2018 23:55

Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Ben de Thy Teknik Tecrübesiz Ar-Ge Müh. ilanına başvurmuştum henüz sonuç alamadım. Bazı arkadaşlar dil belgesi olanları neden sınava sokuyorlar gibi bir şey sormuş. Bildiğim kadarıyla thy teknik sınavlarına belirli bir baraj puanı koyuyor ve insanları ona göre sıralıyor. Soracak olursanız bende bilmiyorum baraj puanı kaçtır nedir neye göre belirlerler ama öyle yapıyorlar diye duymuştum. Konuya gelecek olursak dil belgeniz de puanınız 60 ise ve bu sınavda daha yüksek puan yaparsanız belki bu puan üzerinden değerlendiriliyorsunuzdur ya da daha düşük yaparsanız YDS üzerinden değerlendiriliyorsunuzdur tahminimce. Dil belgesini bir arkadaştan istemediklerini söylemişler ama benim sınava girdiğim salonda ki gözetmen topladı dil belgelerini. Hakkımızda hayırlısı olsun olumlu gelen çok sevinmesin daha 2 süreç daha var 14 Temmuz sınavında bireysel mülakatta elenmiştim, olumsuz gelen de üzülmesin dünyanın sonu değil daha iyi kısmetler çıkar karşılarına umarım.

airborne92
Aday Memur
24 Ekim 2018 00:08

Bırakın artık şu daha iyi fırsatlar çıkar tesellisini çıkmıyor işte çıkmıyor.. daha iyi fırsatları hep dayısı olanlar dolduruyor bu ülkede. Geri kalanı da ya işsiz yada köle gibi çalışıyor.

t1701
Aday Memur
24 Ekim 2018 00:14

Tamam arkadaşım o zaman sen otur ağla ne diyeyim sana yani. Bu tarz şeylere üzülüp kendini harap etmenin mantığı yok. İş bu mutlaka bulunur.

airborne92, 5 yıl önce

Bırakın artık şu daha iyi fırsatlar çıkar tesellisini çıkmıyor işte çıkmıyor.. daha iyi fırsatları hep dayısı olanlar dolduruyor bu ülkede. Geri kalanı da ya işsiz yada köle gibi çalışıyor.

airborne92
Aday Memur
24 Ekim 2018 00:29

Arkadaşım bizim ağladığımız felan yok. Sadece bu adaletsizliklere tahammülüm kalmadı.

t1701, 5 yıl önce

Tamam arkadaşım o zaman sen otur ağla ne diyeyim sana yani. Bu tarz şeylere üzülüp kendini harap etmenin mantığı yok. İş bu mutlaka bulunur.

t1701
Aday Memur
24 Ekim 2018 00:44

Tamam arkadaşım elde ki durum bu ama yapacak bir şey yok. Bu duruma üzülmenin de bir faydası yok ben bundan bahsettim. Sistemden ben de çok hoşnut değilim. Dediğim gibi 14 Temmuz sınavında elendim ama neden elendiğime dair bir şey söylenmedi üstelik mülakatta bana sorulan 8-9 sorudan sadece 1 ini cevaplayamadım. Durum bu iken yapacak bir şey yok bunu anlatmaya çalışıyorum sadece

airborne92, 5 yıl önce

Arkadaşım bizim ağladığımız felan yok. Sadece bu adaletsizliklere tahammülüm kalmadı.

afyildizz
Aday Memur
24 Ekim 2018 01:33

kesinlikle haklı. hepimiz eleştiriyoruz, haksız yanlarını dile getiriyoruz. nitekim diğer arkadaşında fikrinin de bir altyapısı var fakat insanı yıpratıyor öyle düşünmek. ölenle ölünmüyor diyor ya bu da öyle :) enseyi karartmayalim..
t1701, 5 yıl önce

Tamam arkadaşım elde ki durum bu ama yapacak bir şey yok. Bu duruma üzülmenin de bir faydası yok ben bundan bahsettim. Sistemden ben de çok hoşnut değilim. Dediğim gibi 14 Temmuz sınavında elendim ama neden elendiğime dair bir şey söylenmedi üstelik mülakatta bana sorulan 8-9 sorudan sadece 1 ini cevaplayamadım. Durum bu iken yapacak bir şey yok bunu anlatmaya çalışıyorum sadece

malze
Kapalı
24 Ekim 2018 12:30

o zaman niye yds 60 diye ön koşul veriyor.

kilogolfninerfive, 5 yıl önce

Sadece YDS?si olanı alacak olsalar neden sınav yapsınlar? YDS?si olanı mutlaka almalılar gibi bir algı nereden oluştu

malze
Kapalı
24 Ekim 2018 12:32

sende az dilsiz şeytan değilsin yani

t1701, 5 yıl önce

t1701
Aday Memur
24 Ekim 2018 13:15

Ne demeye çalışıyorsun ?

malze, 5 yıl önce

sende az dilsiz şeytan değilsin yani

coylight
Aday Memur
24 Ekim 2018 13:31

Mülakata girenler deneyimlerini paylaşabilirler mi?

Dark.N
Kapalı
24 Ekim 2018 13:58

Ben girdim ve kendimce olumlu geçtiğini düşünüyorum ama onların takdiri ne olacak göreceğiz. Kısaca özetlemem gerekirse bildiğimiz grup mülakatı şeklinde ilerledi. Bir 'case' verildi. 15 dakika veriler üzerinde düşünmemiz istendi ve yarım saat boyunca veriler eşliğinde tartışmamız, fikir sunmamız beklendi. En sonda da 5 dakikalık bir sunum gerçekleştirildi ister bireysel istersek grup olarak yapabilirsiniz dendi.
coylight, 5 yıl önce

Mülakata girenler deneyimlerini paylaşabilirler mi?

coylight
Aday Memur
24 Ekim 2018 16:12

Grup Mülakatı olacağı mülakata davet mailinde belirtilmiş miydi? Her bölüm için grup mülakatı yapmıyorlar sanırım. Hakkınızda hayırlısı olsun cevap için teşekkürler.

Dark.N, 5 yıl önce
Ben girdim ve kendimce olumlu geçtiğini düşünüyorum ama onların takdiri ne olacak göreceğiz. Kısaca özetlemem gerekirse bildiğimiz grup mülakatı şeklinde ilerledi. Bir 'case' verildi. 15 dakika veriler üzerinde düşünmemiz istendi ve yarım saat boyunca veriler eşliğinde tartışmamız, fikir sunmamız beklendi. En sonda da 5 dakikalık bir sunum gerçekleştirildi ister bireysel istersek grup olarak yapabilirsiniz dendi.

Dark.N
Kapalı
24 Ekim 2018 16:29

Evet mailde belirtilmişti. Önce online olarak kişilik envanteri çözdük. Daha sonra da mailde grup çalışması için belirtilen tarih ve saatte mülakatı gerçekleştirdik
coylight, 5 yıl önce

Grup Mülakatı olacağı mülakata davet mailinde belirtilmiş miydi? Her bölüm için grup mülakatı yapmıyorlar sanırım. Hakkınızda hayırlısı olsun cevap için teşekkürler.

malze
Kapalı
24 Ekim 2018 16:56

yapılan haksızlığı dile getirene azarlarmış gibi konuşma sende. inşallah senin yerine dayısı olanı alırlar

t1701, 5 yıl önce

Ne demeye çalışıyorsun ?

issiz mühendis
Aday Memur
24 Ekim 2018 17:20

arkadaşım saat 12 de bense 15 te girdim sınava sınav sonrası soruları tartışırken aynı soruların sorulduğunu fark ettik ve sınav esnasında gözetmenler başını bile kaldırmayıp telefonun da serbest olması sınavın güvenilirliğini ve olayın sadece formalite olduğunu düşündürdü. Hakkıyla girenleri tebrik ederim lakin bu işler torpille yürüyor malesef üzülmeye değmez kimse de hakkıyla kazanmadığı bir işin ekmeğini rahatça yiyemez.

t1701
Aday Memur
24 Ekim 2018 18:20

Bu sınavda ingilizce kısmı %50-60 lık oranda okuduğunu anlamak üzerineydi. Sen ana dilinde yazılanları henüz anlayamayan biri olarak ingilizce de yazılanları anlayabildiğini düşünüp herkesin dayıları sayesinde girdiğini düşünmeye devam et. İlk başta yazma sebebim önceki sınav sürecinden olan tecrübemi anlatmaktı kimseyi azarlamadım. Çok uzun anlatmama gerek yok sana zaten yine anlamayıp çıkabilecek en saçma anlamı çıkarmaya çalışacaksın. İyi günler her şey gönlünce olsun.

malze, 5 yıl önce

yapılan haksızlığı dile getirene azarlarmış gibi konuşma sende. inşallah senin yerine dayısı olanı alırlar

malze
Kapalı
25 Ekim 2018 08:50

airborne nickli kişiye neden oturup ağla diyorsun. "sen anadilinde yazılanı anlayamayan biri olarak" derken hakaret etmeye çalışıyorsan söyle ilgili yerlere hakaret ettiğin için şikayette bulunalım. daha öncede mülakatta neden eledikleri belli zaten

t1701, 5 yıl önce

Bu sınavda ingilizce kısmı %50-60 lık oranda okuduğunu anlamak üzerineydi. Sen ana dilinde yazılanları henüz anlayamayan biri olarak ingilizce de yazılanları anlayabildiğini düşünüp herkesin dayıları sayesinde girdiğini düşünmeye devam et. İlk başta yazma sebebim önceki sınav sürecinden olan tecrübemi anlatmaktı kimseyi azarlamadım. Çok uzun anlatmama gerek yok sana zaten yine anlamayıp çıkabilecek en saçma anlamı çıkarmaya çalışacaksın. İyi günler her şey gönlünce olsun.

Toplam 371 mesaj
«78910111213141516171819

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi