Editörler : F16 Gökçen

Kapalı
14 Ekim 2018 09:56

Antideprasan bağımlılık yapar mı?

arkadaşlar aranızda antideprasan kullanıp bırakan var mı ya da bırakamayan ben ilk olarak 2011 yılında kullanmış idim sadece 1 yıl kullandım ve bıraktım bir sorun olmadı ama bi de 2015 yılında ihtiyacım oldu yani doktor yazdı ve hala da kullanıyorum şu an yarım doz alıyorum yani büyük ihtimalle artık ihtiyacım kalmadı bıraktıracak doktor ama bu ilacı tam da olsa yarım dozda olsa kullanmadığım zaman çıldıracak gibi oluyorum başım çok ağrıyor dönüyor falan sizde de böyle şeyler oluyor mu

Boranko
Aday Memur
14 Ekim 2018 10:47

İlaçtan ilaca değişecektir, bazıları diğerlerinden daha fazla bağımlılık yapıcıdır. Lakin korkacak bir şey yok, antidepresanların yoksunluk sendromu vücudunuzdaki seratonin dengesinin bozulmasıyla ilgili, o da vücudun kendini kısmen kolay toparladığı bir şey. Şiddeti azalarak en fazla bir ay, genelde iki hafta yoksunluk çekersiniz.

opethian37
Yasaklı
14 Ekim 2018 22:25

yapar çok fena yapar

06 Ağustos 2019 14:45

yapabilir, antideprasanların intihara meyil etme gibi bir yan etkisi de var. Kullanmamak en güzeli.

34Zeynep23
Kapalı
30 Ağustos 2019 12:48

Yapar, hem de çok fena. Çok düşük dozda kullanıyorum, bıraktım 10 gündür kendimde değilim ne yapsam

Akbar2
Memur
06 Eylül 2019 19:21

Tabii

01 Ekim 2019 16:57

Herkes zevkinde keyfinde, antidepresan kullanan eriyip gidiyor. Alıştırmayın kendinizi.

34Zeynep23
Kapalı
07 Ekim 2019 13:23

Korkmayın antidepresanı hayatımdan çıkaramam demeyin, tamamen psikolojik bunu anladım. İki ay gibi bi süre geçti üzerinden şimdi çok iyiyim, ilk zamanlar gerçekten çok kötüydüm ama üzerinden zaman geçtikçe kendimi çok iyi hissetmeye başladım, belki de kullandığım antidepresanın çok düşük doz olması bi sebep, bilemiyorum

Zeynep Yeşil
Aday Memur
09 Ekim 2019 17:41

Yapabiliyor. Seni olumsuz etkileyip antidepresana yönelmene sebep olan şeyleri hayatında değiştirmediğin sürece ona bağımlı yaşamak zorunda kalıyorsun her şeyden önce. onu kullandığında daha iyi hissediyorsun ve bu duruma alışıyorsun hem psikolojik hem de bedensel olarak. bıraktığın anda da tam tersine dönüyor işler, hayatında seni psikolojik olarak rahatsız eden asıl değiştirmen gerekenleri değiştirme sürecinde sana o gücü vermek için geçici bir süreliğine kullanman gerekiyor sadece.

21 Aralık 2019 13:51

alışkanlıklar kötüdür

Zeynep Yeşil, 5 yıl önce

Yapabiliyor. Seni olumsuz etkileyip antidepresana yönelmene sebep olan şeyleri hayatında değiştirmediğin sürece ona bağımlı yaşamak zorunda kalıyorsun her şeyden önce. onu kullandığında daha iyi hissediyorsun ve bu duruma alışıyorsun hem psikolojik hem de bedensel olarak. bıraktığın anda da tam tersine dönüyor işler, hayatında seni psikolojik olarak rahatsız eden asıl değiştirmen gerekenleri değiştirme sürecinde sana o gücü vermek için geçici bir süreliğine kullanman gerekiyor sadece.

exampleispink
Yasaklı
30 Aralık 2019 16:31

kesinlikle yapar.

Kirazz21
Aday Memur
01 Ocak 2020 00:17

Ilaca ,doktora, tanıya, tedaviye gore degisir. Coğu da yapar belki ,bilemem. Ama unutulmasın ki bu tür riskler her ilacta var. Ve eger ilaçlık bir durum varsa kimseye sormadan yorum almadan , isin okulunu okumus uzmanlarla görüsülmeli. Herkes yorum yapar kendince ama bir hastalık durumunda hele de o haldeyken kimse sizi anlamaz, yardımcıda olamaz. Derdi yaşayan sen isen , dermanı istemekte en büyük hakkın. Velevki bağımlılık yapsın...

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi