Editörler : "eskiyara"Pangaea
14 Ekim 2018 19:53

Sözleşmeli aday öğretmen en az kaç ders alabilir?

Merhabalar Ben bu yıl bir liseye sözleşmeli olarak atandım. Yeni mezun,tecrübesiz bir aday öğretmenim. Okulda bana tüm kademelerin derslerini vermişler. (9,10,11,12) Bu biraz beni zorluyor ve dersleri azaltmak istiyorum. Okulda aynı branşta 3 öğretmen daha var istersen dersleri biz alabiliriz dediler. Ders sayımı düşürmek idarenin inisiyatifinde midir? Yoksa yönetmelikle sabit midir? 21'in de altına düşemez mi? Lütfen bu konuda bana yardımcı olur musunuz? :(

Distanbul
Aday Memur
14 Ekim 2018 19:56

Hocam 21 saat vermişler onunda altını istiyorsunuz. Biz 30saat derse giriyoruz. Ve daha yeni genç yaşta azaltmak istiyorsunuz yaşlınız ilerleyince napacaksınız. Lütfen mesleğinizin gereğini layıkıyla yapın.

Zehraa.nur
Aday Memur
14 Ekim 2018 20:01

Yok şimdi dersim 21 değil hocam ya tecrubesizligim yüzünden layıkıyla yapamamaktan korkuyorum zaten. Bir de tüm kademelerin derslerine girmek çok zor. Sadece 21 kuralı esnetilebilir mi onu merak ediyorum.

Distanbul, 6 yıl önce
Hocam 21 saat vermişler onunda altını istiyorsunuz. Biz 30saat derse giriyoruz. Ve daha yeni genç yaşta azaltmak istiyorsunuz yaşlınız ilerleyince napacaksınız. Lütfen mesleğinizin gereğini layıkıyla yapın.
Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi