Editörler : Pangaea

psychonaut
Aday Memur
18 Ekim 2018 11:48

Ben normalde inşaat mühendisiyim yukarıda biri de yazmış mesleki memurluklarda bu yok diyor doğru mudur? Bi de ben beni arayan kişiye de sordum yani yedek sırasının bana geldiğini söyleyen kişiye farklı ünvanla atanacağınız için sıkıntı olmaz hele ki bitirdiğiniz okul ile ilgili bi yer gelirse hiçbir engel olmaz dedi. Bir hafta on gün önceden dilekçe verip istifa edebilirmişim. Ama yine de endişem var.

Quetzicoatl, 6 yıl önce

Gidip gitmemek senin kararın fakat olur da merkeziden atanamayıp farklı bir sözleşmeli memurluğa başvuru yaparsan sıkıntı çıkabilir. Sözleşmeli memurluktan başka bir sözleşmeli memurluğa geçiş yasaklandı gibisinden haberler var. Bu konuyu iyi araştır, sonradan pişman olma.

iskurzede
Aday Memur
18 Ekim 2018 12:06

Kardeş puan kaç sen bu kadar atanacğına eminsin?

psychonaut, 6 yıl önce

Ben normalde inşaat mühendisiyim yukarıda biri de yazmış mesleki memurluklarda bu yok diyor doğru mudur? Bi de ben beni arayan kişiye de sordum yani yedek sırasının bana geldiğini söyleyen kişiye farklı ünvanla atanacağınız için sıkıntı olmaz hele ki bitirdiğiniz okul ile ilgili bi yer gelirse hiçbir engel olmaz dedi. Bir hafta on gün önceden dilekçe verip istifa edebilirmişim. Ama yine de endişem var.

Quetzicoatl
Genel Müdür
18 Ekim 2018 12:44

Doğrudur hocam. Sözleşmeli olarak mühendislik kadrosuna atanırsanız sorun çıkmaz. Bu yasak aynı ünvandan, bir başka kurumdaki aynı ünvana geçişleri kapsıyor.

psychonaut, 6 yıl önce

psychonaut
Aday Memur
18 Ekim 2018 13:29

95

iskurzede, 6 yıl önce

Kardeş puan kaç sen bu kadar atanacğına eminsin?

mustafa-0806
Aday Memur
18 Ekim 2018 14:05

boşver dostum sen bunları annenin sütü gibi helal sana bu kadro burda sana laf edenler ellerine fırsat geçse bin katını yaparlar hiçbir sıkıntı olmaz geç kyk ya sonrada atanınca geçersin kurumuna boş boş konuşanlarla muhatap bile olma evraklarda vardır yazıyordur sitede bulamazsan ara kurumu öğren.

18 Ekim 2018 14:27

Tokat gibi küsüratı kaç hocam ?

psychonaut, 6 yıl önce

95

altınçay
Aday Memur
18 Ekim 2018 14:37

bölüm puan ve sıralamanıza göre karar verin. eğer memleketinizdeki kyk ise gdin başlayın ve daha sonra merkezide de mesleğinizle ilgili kendi memleketinizi veya yakın illeri seçin. tayin olmak kolay değil bunu da göz önüne alın.

iskurzede
Aday Memur
18 Ekim 2018 14:42

değer mi o zaman kadro yakmaya birader?

psychonaut, 6 yıl önce

95

merentan
Şef
18 Ekim 2018 15:02

bu senin kazanilmis bi hakkin hocam tercih senin. cok da iyi puan almissin kpss den tebrikler. atanasiya kadar calisayim maasimi alayim diyebilirsin. fakat atanman soyledigin puana gore garanti yani eger maddi durumun atamalara kadar seni idare edecekse kyk da senden sonraki yedegi de dusunebilirsin. belki bu onun son sansidir. bi sonraki alima kadar istifa ederim zaten onun hakkini gozetirim bi 3 4 ay calisayim da diyebilirsin. bi sonraki alim ilaninda senden sonraki yedegin hakki yaniyor biliyosun. kpss den iyi bi puan aldigin icin senden sonraki yedegi dusunmen oncelikli gibi duruyor. yani baslasan bile lutfen bunu dusun senden sonraki yedek arkadasi. hakkinda hayirlisi.

psychonaut
Aday Memur
18 Ekim 2018 17:05

Arkadaşlar ben zaten dördüncü yedektim. Bugün evrakları teslim ederken de sordum. İlk üç yedek neden başlamadı diye personel görevlisi onlar feragat ettiler dedi. Belli ki zaten burada yaşamıyorlar düzenlerini bozmak istemediler ya da daha iyi kazandıkları işleri var. Ben burada ailemle yaşıyorum. Yurt evime bile yakın. Belki beşinci yedek altıncı yedek de feragat edecek kadro yanacak.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi