Editörler : Pangaea
16 Ekim 2018 23:31

Okul öncesi ataması

Arkadaşlar bu sene okulöncesi kaçla kapatır alımlar nasıl olur sizce var mı bir fikri olan benim sıralamam 1782 çok kararsızım şuan da ücretli öğretmenlik yapıyorum atanırım ders çalışmama gerek yok diye düşünerek girmiştim ama şuan çok pişmanım

17 Ekim 2018 00:01

Hocam açıkçası bu alımda geçen senekinden farklı bir sayı olacağını sanmıyorum. Çünkü 20 bin gibi az bir alım var ve lise branşlarına da daha iyi kontenjanlar verileceği söylendi. Ama geçen seneki alım olursa siz atanırsınız

Feyzablbl
Şef
17 Ekim 2018 00:03

Biran önce açıklanır umarım ona göre okulu bırakmak zorundayım çünkü sınıfım 23 kişi ve 15 tanesi erkek öğrenci hocam eve ders çalışmak imkansız :(

okuloncesiegitimi, 6 yıl önce
Hocam açıkçası bu alımda geçen senekinden farklı bir sayı olacağını sanmıyorum. Çünkü 20 bin gibi az bir alım var ve lise branşlarına da daha iyi kontenjanlar verileceği söylendi. Ama geçen seneki alım olursa siz atanırsınız
17 Ekim 2018 00:17

Hocam yarım günlük staj sonrası bile perişan olup dönüyorduk sizi çok iyi anlıyorum. Ama olur ki daha düşük kontenjan verilirse bence de bırakmanız doğru olur yoksa verimli ders çalışmak çok zor olur sizin için. Okul öncesi diğer branşlar gibi de değil etkinlik ayarlaması materyal yapması çok zaman alıyor
Feyzablbl, 6 yıl önce

Biran önce açıklanır umarım ona göre okulu bırakmak zorundayım çünkü sınıfım 23 kişi ve 15 tanesi erkek öğrenci hocam eve ders çalışmak imkansız :(

Dammeslaut
Memur
17 Ekim 2018 00:51

Hocam siz atanacaksiniz bence siralamaniz iyi kontenjan artmaz ama dusureceklerini de zannetmiyorum. 23 ekimde belki atamalara dair bir sey soylerler de kafada netlesir sanki bircok sey ne bileyim bir subat atamasi cogu kisiye iyi gelecektir. En azindan sizin de aralik olmazsa subat kesin deyip iciniz rahat olur

Feyzablbl, 6 yıl önce

Saydamoda
Aday Memur
18 Ekim 2018 10:00

Merhaba okul öncesi alan için önerdiğiniz soru bankası ve deneme yayınevi var mı? Nasıl çalışmalıyım? Biraz bilgi verir misiniz?

20 Ekim 2018 09:23

Şahsi fikrim alanda hiç pegem e bulaşmamanız çok saçma geldi hem ayrıntı hem yüzeysel bunu nasıl başarmislar anlamadım. Benim hocamdaki Öabt hocalarının kitaplarına bakmanızı tavsiye edebilirim
Saydamoda, 6 yıl önce

Merhaba okul öncesi alan için önerdiğiniz soru bankası ve deneme yayınevi var mı? Nasıl çalışmalıyım? Biraz bilgi verir misiniz?

pufsane
Aday Memur
31 Ekim 2018 16:23

pegemin denemelerini çözmeden sınava girmeyin bence Eğitimde de alanda da sadece pegem kaynakları kullandım. Alan için ayrıca meb okul öncesi programına çok çalışın. Obader aile eğitim programını da iyice okuyun

Saydamoda, 6 yıl önce

trncklpbn
Memur
05 Kasım 2018 12:43

Ne olacak bu okul öncesi kontenjanı. Açıklanmasına az kalmışken iyici stress oldum. Her yerde 1300 küsür kontenjan veriyorlar. 1300 olırsa en son kaçıncı kişi atanır ya 😕

Rico24
Aday Memur
05 Kasım 2018 14:51

Bende merak ediyorum. Zorunlu olması planlanan bölümdeki tahminler 1300 e kadar geriledi en az geçmiş yıl gibi olurdenilen sayı 1300lerde

Feyzablbl
Şef
05 Kasım 2018 17:52

Neden bu kadar düşün tahminler ben de anlamıyorum hocalarım acaba bu ücretli alımında onlara çok fazla kontenjan verildiği için mi bizim alımızdaki tahminler düşüyor Cuma gününe az kaldı ama insan düşünmeden ve gerilmeden edemiyor Mebpersonel en son 1450 gibi bir rakam yazmış ve tahmini puanına da 79 yazmış ne diyorsunuz bu konuya

Dammeslaut
Memur
05 Kasım 2018 19:25

Evet hocam dediğiniz gibi her önlerine geleni okul öncesi yaptılar ondandir. Çok şükür kötü günler geride kaldi şimdi sira daha kötü günlerde. Benim artik umudum yok

Feyzablbl
Şef
05 Kasım 2018 19:30

İnşallah en azından aynı sayıda kalır branşımızisteğimiz artması yönünde tabi ki ama belli ki olmayacak :( bu şekilde bölüm puanımızda çok yükselecek yakında pdr ile aynı olacak diye korkuyorum

kpss.....mxnjx
Aday Memur
05 Kasım 2018 19:37

zorunlu olacak bir branş nasıl bu kontenjanda olabilir. Yani bu sene zorunlu olmasa bile hazırlık aşaması olarak geciyor. Önümüzdeki yıl birden 20.000 okul önceci alamazlar sonuçta. Tahminlerin çok saçma olduğunu düşünüyorum bence bu atamada başlanır okul öncesine ağırlık verilmeye. Zorunlu olma yolunda olan bir branşa 1300 lerde kontenjanın verilmesi kendiyle çelişen bir durum olur. Bakanın vizyon belgesini açıklaması kontenjan dağılımından önce olduğu için bu alımda da zorunluluk meselesi işe koşulacaktır diye düşünüyorum

Feyzablbl
Şef
05 Kasım 2018 19:42

Tahminleri yazan sitelerde biliyor sonuçta zorunluluk kapsamında olduğunu hocam ama yine de bu şekilde tahminlerde bulunuyorlar tabi ne derece yakın tahminler yapıyorlar bunu bilemiyoruz

kpss.....mxnjx, 5 yıl önce
zorunlu olacak bir branş nasıl bu kontenjanda olabilir. Yani bu sene zorunlu olmasa bile hazırlık aşaması olarak geciyor. Önümüzdeki yıl birden 20.000 okul önceci alamazlar sonuçta. Tahminlerin çok saçma olduğunu düşünüyorum bence bu atamada başlanır okul öncesine ağırlık verilmeye. Zorunlu olma yolunda olan bir branşa 1300 lerde kontenjanın verilmesi kendiyle çelişen bir durum olur. Bakanın vizyon belgesini açıklaması kontenjan dağılımından önce olduğu için bu alımda da zorunluluk meselesi işe koşulacaktır diye düşünüyorum

Rico24
Aday Memur
06 Kasım 2018 09:12

Bu tahminlerin mantıklı tek açıklaması olabilir 2009 yada 2008 yılında olduğu gibi 18 bin okul önceciyi tek bir yılda atayacaklarsa mantıklı tahminler olur. Ancak ben parça parça bu açığı kapatacaklarını düşünenlerdenim

Dammeslaut
Memur
06 Kasım 2018 13:30

Geçmiş yillarda topluca yapilan atamalar şimdi bizim önümüzü tikadi umarim yine ayni şeyleri yapmazlar herkesi bir anda atamak gelecek öğretmenleri mağdur eder bizim mağdur olduğumuz gibi.

06 Kasım 2018 15:31

Ayrıca toplu atamalar kaliteyi de düşürecektir. Yavaş yavaş alım olsa 70 lere kadar düşer belki ama toplu olduğu zaman 60 lar bile atanır bu da büyük haksızlık olacaktır

Dammeslaut
Memur
06 Kasım 2018 15:36

Bu arada hocalarim bu 18 binlik ihtiyaç 3 yillik ihtiyaç mi

Feyzablbl
Şef
06 Kasım 2018 18:04

Şuan ki açık 18 bin değildir bence hocam zorunlu olduktan sonra o sayıya ulaşır diye düşünüyorum şuan okul öncesinin açığının kaç olduğunubilen hocalarım varsa yazabilir mi temmuz ayında 6bin civarıydı sanırım aynıdır hala

trncklpbn
Memur
06 Kasım 2018 21:22

Ben anlamıyorum hangi mantıkla bu sayıları veriyorlar. Ama her gördüğümde sanki gerçekten o sayı verilmiş gibi üzülüyorum ya iyice gerildim son haftaya girince. Bi tarafta zorunluluk bi tarafta alınan ücretliler delirmemek elde değil

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi