Editörler : ayşegül bgm
17 Ekim 2018 18:42

Ailemden uzakta bir şehir yazmak mantıklı mı?

Lisans hemşireyim.Puanım 81.8.Memleketim Konya ve hiçbir şekilde konyayı yazmayacağım.Ailemden uzakta daha mutlu ve huzurluyum bazı sebeplerden dolayı.O yüzden hem istediğim yerleri hemde Konyaya uzak yerleri yazacağım. Ege marmara gibi.Çok mu duygusalım bu konuda bilmiyorum,kadınım bu arada 23 yaşındayım.Bu konuda tecrübesi olan varsa yazabilir mi?

Hayalperesthemşire
Müsteşar
17 Ekim 2018 18:57

2016 kpss ile senden önce yaşadım bu duyguları, bnm de puanım yüksekti, istedıgım bölge ve iller için bekledim, memlektimi asla yazmıcam dedim,istedıgım il son alımlarda açtı Bnde o yönde tercih verdm, şu şekilde yapablrsn hanı çok uzak olmayan rahatlıkla gelip gideblcgn illeri yazablrsn ulaşımı kolay olsun yani, hem ailen için hem snn için rahat olur, üniversiteyi nerde okudun, aile yanında mı? Herkesin Bi hikayesi vardır, aile yanından kaçışın farklı farklı sebeplri vardır, önemli olan snn mutlu ve huzurlu olman, zaten zor bir meslegmz var aile yanında dahada mutsuz olucaksan birlikte yaşamanın anlamı yok eziyet olur sana, biraz mesafe özlem, sorunları tamir edebilir vede kendi ayakları üzerinde durup, mücadele edip hayatı daha iyi öğrenir benimsersn

Hemşire151
Aday Memur
17 Ekim 2018 19:10

Afyonda okudum ve afyonda cok mutluydum mesafede iyilestirmiyor.Ben eve geldigimde daha sinirli bir insan oluyorum.O yuzden uzak olmak iyidir diye düşündüm. Aklımda tek bir il yok insallah birinden biri denk gelir

Hayalperesthemşire, 6 yıl önce

2016 kpss ile senden önce yaşadım bu duyguları, bnm de puanım yüksekti, istedıgım bölge ve iller için bekledim, memlektimi asla yazmıcam dedim,istedıgım il son alımlarda açtı Bnde o yönde tercih verdm, şu şekilde yapablrsn hanı çok uzak olmayan rahatlıkla gelip gideblcgn illeri yazablrsn ulaşımı kolay olsun yani, hem ailen için hem snn için rahat olur, üniversiteyi nerde okudun, aile yanında mı? Herkesin Bi hikayesi vardır, aile yanından kaçışın farklı farklı sebeplri vardır, önemli olan snn mutlu ve huzurlu olman, zaten zor bir meslegmz var aile yanında dahada mutsuz olucaksan birlikte yaşamanın anlamı yok eziyet olur sana, biraz mesafe özlem, sorunları tamir edebilir vede kendi ayakları üzerinde durup, mücadele edip hayatı daha iyi öğrenir benimsersn

Hayalperesthemşire
Müsteşar
17 Ekim 2018 19:48

Afyon sürekli alım yapıyor oraya da gidersn yada baska bir ile de rahat ol yani o konuda , ayrı yaşamaya alışmıssın zaten, o sekilde mutlu oluyorsan ayrı kalman iki taraf için de iyi olur

Hemşire151, 6 yıl önce

Afyonda okudum ve afyonda cok mutluydum mesafede iyilestirmiyor.Ben eve geldigimde daha sinirli bir insan oluyorum.O yuzden uzak olmak iyidir diye düşündüm. Aklımda tek bir il yok insallah birinden biri denk gelir

harita94
Genel Müdür
20 Ekim 2018 02:52

Büyükşehir yazma.geçinip birikim yapman zor olur.4 bin alsan her ay bin lira kira vermek koyar insana.

m.emin.3535
Kapalı
20 Ekim 2018 17:07

Uzak yerleri yazacaksan havaalanina yakın olmasina dikkat edin. Bekarken bişeyler degil de evli çoluk çocuklu iken çok zor.

aciltıptek5
Memur
22 Ekim 2018 18:32

Ben atanmadan önce çok uzak olsada yazcam atanıcam diyodum. Atandım 12 saat var evimle arasında. Ben zorluk yasıyorum. Bosluk cok oluyor gidemiyorum. Onları düşün. 4 5 saat uzakta güzel yerleri yazman çok mantıklı olur

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi