Editörler : AJANS
19 Ekim 2018 00:37   

Kapalı
Eşimin çocuğu beni istemiyor

Eşimin 9 yaşında çocuğu var ve beni istemediğini hem davranışlarıyla hem de sözüyle söylüyor.

Beni boğmaktan ve öldürmekten bahsediyor. Bıçakla iki kere saldırdı. Ne yapmalıyım?

19 Ekim 2018 02:13

Sunway74
Aday Memur
Sizin kendi çocuğunuz var mı ?
19 Ekim 2018 03:30

Boranko
Aday Memur

9 yaşında bir çocuğun ölüm tehditlerinde bulunması ve cinayete/yaralamaya teşebbüs etmesi çevresel koşullarda düzeltilmesi gereken sıkıntılardan ziyade kendini geç manifeste etmekte olan, ciddi bir gelişimsel bozukluğa işaret eder. Yüksek fonksiyonlu otizm, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ve diğer nörogelişimsel anomaliler için test yetkisine sahip bir tesise götürmelisiniz.

19 Ekim 2018 09:19

Sfr35
iki tokat çakamadın mı 9 yaşındaki velede elinin tersiyle.
19 Ekim 2018 21:43

Simla1234
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
23 Kasım 2018 13:44

dsn1
Kapalı

Eğer çocugun önceki yazılanlarda belirtildiği gibi zihinsel bir sorunu yoksa yetiştirilmesinde yada çevresinde bir sorun vardır. Tek önerim çocuk 2-3 sene icerisinde davranışını düzeltmezse kendinize dikkat edin çünkü ergenlikle birlikte bu hale gelmesine sebep olan faktörler kendisini daha uç noktalara yöneltebilir ve evdeki basit konular bile onun cileden cıkıp saldırmasına sebep olur. Bu konuda bir eğitimim yok fakat şiddetin yaygın olduğu mahallede ergenliğimi gecirdim ve böyle şiddete özenen, diger çocukları şiddetle terörize edenlerin sonu g enelde ne yazık ki bıcaklı kavgalar, silahlı saldırılar sonucu hayatlarının kayması oldu. (Ya saldıran taraf oldugu icin kanunla basi belaya girdi yada saldırılan taraf olup ciddi bir yara almasalar da bir sonraki sefer saldiran kendisi oldu)

02 Aralık 2018 02:13

kapeseseci871
Aday Memur
evliliği nede olsa çocuktur alışır mantığıyla yapmışsınız ve çocuğun fikrini sormadan önemsemeden olmuş belliki. peki anlıyorum eşinizle birbirinizi sevdiniz buna lafım yok. fakat çocuğa bir alışma veya test süresi de mi tanımadınız. belliki bunlar olmamış. neyse bunlar geçmiş hatalar diyelim. bundan sonrası için çocuğun fikir ve görüşlerine saygı duymayı deneyebilirsiniz. bir uzman falan değilim fakat tahminim üzerine şunu belirtmek istiyorum. büyük ihtimal eşinizle bi müddet tek başlarına yaşamış ve ebeveyin çocuk ilişkisi bu durumda büyük bir bağ haline gelmiş. siz bu hayata (aniden) ortak oldunuz ve sizi ebeveyiniyle arasındaki engel olarak görüyor. örneğin önceden sinemaya gitme kararını ikisi verirken şuan eşinizin sizinde fikrinizi almasını bile tahammülsüz buluyor olabilir. bu durumdan kurtuluş nasıl olabilir açıkçası net bilmiyorum. bir uzman yardımı lazım. fakat fikrimi soracak olursanız, bir müddet siz iyi polis eşiniz kötü polisi oynasın. yani yavaştan siz çocuğun hayatında onu önemseyen ve en az eşiniz kadar onu seven biri olduğunu hissettirmeye çalışın derim.
03 Aralık 2018 07:19

Arda Atalay
Aday Memur
Bekara karı boşamak kolay misali maşallah herkes atmış tutmuş... Olaya dönersek, çocuğun huzurlu olabileceği bir ortamda yaşaması tercih edilir. Eğer babası hayatta ise ve çocuğa bakabilecek, huzurlu ortam sağlayabilecek durumda ise çocuk babaya verilmeli. Belli ki annesi bunu beceremiyor. Bu mümkün değilse, yapılabilecek tek şey profesyonel destek almak. İyi bir çocuk psikoloğu bulup yardım almak lazım.
05 Aralık 2018 11:57

Sos hiz uzmanı
Kapalı

9 yaşında bir çocuğun ölüm tehditlerinde bulunması ve cinayete/yaralamaya teşebbüs etmesi çevresel koşullarda düzeltilmesi gereken sıkıntılardan ziyade kendini geç manifeste etmekte olan, ciddi bir gelişimsel bozukluğa işaret eder. Yüksek fonksiyonlu otizm, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ve diğer nörogelişimsel anomaliler için test yetkisine sahip bir tesise götürmelisiniz.

Boranko, 2 ay önce - Alıntıya git
Vay kardeşim hangi siteden buldun bu süslü sözleri. Bu yaştaki çocujlarda bu cesaret hep vardır zaten. Lakin bunu uygulamaya dökmüş olması psikolojisinin bozuk oldunu gösterir. Normal olarak babasını kaybetmiş yada ayrı kalmış bunlardan etkilenmiş illaki . Kabullenemeyebilir . Öyle yok otizm felan filan ağır bir tanı koymak saçma bir psikoloğa götürün be zamana bırakın düzelcektir
05 Aralık 2018 13:50

Aliyar turan33
Aday Memur
Ne alıyon kardeşim çocuklu çocuklu kadını bıde elalemin çocuğuna bakacan besliycen kımım çocuğuysa gönder gıtsın evden uğraşma
09 Aralık 2018 20:38

Boranko
Aday Memur

Sayın Sos hiz. uzmanı bey,

Otizm Spektrum Bozukluğu ağır bir tanı değildir, kor otizmden farklı olarak bu rahatsızlığa sahip bireyler dışarıdan gayet normal görürler. Ortalama olarak her 67 insandan birinde gelişimsel bozukluk görülmektedir.

Lütfen verilen tavsiyeleri "internetten tanı koyma çabası" olarak görmeyin. Bu sadece anormal ve tehlikeli davranışların arkasında önemli sağlıksal sebepler olabileceğine ve doktor kontrollerinin başvurulması, korkulmama sı ve küçümsenmemesi gereken bir yöntem olduğuna yönelik bir hatırlatmadır.

Cinayete teşebbüsü "psikolojiktir geçer, psikoloğa falan göster" diyerek geçiştirmek bugün Türkiye'de akıl sağlığı sorunlarına dair stigmayı güçlendirici bir tutum olup, eğitimsiz insanların eline problem yaşayan bireylerin hangi sağlık sorunlarından muzdarip olmalarının ayıp ya da şımarık olmayacağına karar verebilecek gücü vermede de baş faktördür. Tedavi edilmemiş hastalıkların, sıkıntıların ve intiharların sebebi yüz yıl öncesine ait ya da ilköğretim kapasitesi kapsamında kalan bu zihniyetinizdir.

Lütfen "sosyal hizmetler uzmanı" görevinize devam ederek pozisyonu daha fazla işgal etmeyin ve daha güncel, kalifiye arkadaşlara yer açın.

Teşekkürler.

14 Aralık 2018 10:46

EL CHAPO
Aday Memur

bicakla saldirdiysa git sikayetci ol. yoksa 3. ude postu deler

14 Aralık 2018 10:50

EL CHAPO
Aday Memur
iki tokat çakamadın mı 9 yaşındaki velede elinin tersiyle.
Sfr35, 2 ay önce - Alıntıya git

aynen :D

3. denemede cocugu islah evine yollatirsin . yapma cocugum ayip seyler bunlar de

Toplam 12 mesaj

ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?
Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri