Editörler : Pangaea
20 Ekim 2018 16:24

Andımız ın okunmasının olumsuz yönleri nelerdir? Memur adayları ciddi cevap verebilirler mi?

Beğenmeyenlere osmanlının devamı olduğumuzu da hatırlatırım.

Beğenmiyorsanız cezayire gönderelim sizi, zira orası da bizim.

dsn1
Kapalı
20 Ekim 2018 16:48

Sadece andımızdan da rahatsız değiller ki bu kişiler içinde Türk geçen Türklük le alakası olabilecek bayrak,marş, asker gibi bilimum her türlü şeyden nefret ederler ve gördüler mi yada duydular mı kendilerinden geçerler. Akrabam anlatıyordu komşularından birinin çocuğuna okulda cama yapıştırılacak tipte bayrak vermişler. Çocuk sevine sevine eve getirmiş bak hediye verdiler diye. Ablası evde komşular olduğu halde elinden almış bayrağı ve parçalara ayırmış, ortalığı ayağa kaldırmış "Bu bayrağı eve sokamazsın diye". Sonra ablanın yaptığını görünce bizimkilerde olay çıkarmış orası ayrı konu.

Andımızı da zaten bu açılım sırasında şirinlik olsun diye kaldırmışlardı. Açılım da yalan oldu, bitti artık gelmemesi için niye bu kadar zorluyorlar anlamıyorum.

He andımızın askeri mantıkla sıraya dizilerek yaz-kış, kar , yağmurda(ki bu durumlarda bina içinde yapılıyordu benim okuduğum yerlerde) çocukları dışarıda tutarak okunmaması gerektiğini tartışabiliriz.

ahmet638
Aday Memur
20 Ekim 2018 18:06

Anlamayacak çok bir şey olduğunu düşünmüyorum. Açılım bahane edilerek kaldırılmıştı ancak açılım mevzusu da kapandı. Burada rahatsız olunan şeyin Türklük mevzusu degil anttaki 'Ey büyük Atatürk' ibaresi olduğunu düşünüyorum zira bu kısa antta baska neye takılmış olabilirler ki ?

MaDMaxiBo
Şube Müdürü
21 Ekim 2018 13:32

Çerçeveletip duvara asılsın, öğrencilere asker muamelesi sıkıntı.

dinar12
Memur
21 Ekim 2018 16:55

Niye her şeyi farklı yerlere çekme ihtiyacı hissediyorsunuz bilmiyorum. Ama şunu söyleyeyim ben Kürdüm Allahın izniyle hiç bir zaman Türküm diye bağırmayacam. Allah nasip eder çocuğum olursa ona da Türküm dedirtmeyecem. Allahın verdiği ırkı inkar ettirmeyecem. Allah beni Kürt yaratmışken niye ben Türküm diyeyim. Sizin vatan sevginiz bu kadar basit şeylerle ölçülüyor olabilir. Ama ben evime bayrak asarım bu ayrı bir şey. Yok falanca bayrak asmamışta bunların derdi başkaymışta. Arkadaş, 3 günlük dünyada böyle büyük fitnelerin içine düşmek için bu ne büyük gayret böyle. Vatanını seviyorsan git insanlara birliğimizin bize kuvvet vereceğini anlat. Git okuyan bir öğenciye yardım et. Git insanlara bu ülkeyi nasıl kalkındırabiliriz onu anlat. Git torpille değil liyakatla iş yapalım ki bu ülke daha iyi yerlere gelsini anlat. Gelecek nesil tüh onların o hayasız yüzlerine, millet neyle uğraşıyorken bunların uğraştığı şeylere bak deyip kiminin yüzüne tükürecek. Daha akıllanmayacak mısınız. Mesele İstiklal Marşı olsa anlarım ama bu vatanla ilgili değil sadece Türklükle ilgili bir şey. Bunu okumayan vatan hayini olmayacak okutan da kahraman olmayacak. Biraz aşın bunları artık. Allahtan korkun. Bi durun neyi niye söylüyorsunuz düşünün. Bu bizi güçlendirmez zayıflatır. Ben Türküm okuyacam diyenin de paşa gönlü bilir. Karışmak hadimde değil hakkımda. Ama bana sen de okuyacaksın diyemez.

orion07
Genel Müdür
21 Ekim 2018 20:35

mesajın sonunu okumadım ama kardeşim...

dilimizi öğreniyorsunuz... tarihimizi öğreniyorsunuz.... dilimizi konuşuyorsunuz.....

topraklar, kurucular osmanlıdan önce bile türk toprakları...

itirazınız yoksa sıkıntı yoktur

dinar12, 5 yıl önce

Niye her şeyi farklı yerlere çekme ihtiyacı hissediyorsunuz bilmiyorum. Ama şunu söyleyeyim ben Kürdüm Allahın izniyle hiç bir zaman Türküm diye bağırmayacam. Allah nasip eder çocuğum olursa ona da Türküm dedirtmeyecem. Allahın verdiği ırkı inkar ettirmeyecem. Allah beni Kürt yaratmışken niye ben Türküm diyeyim. Sizin vatan sevginiz bu kadar basit şeylerle ölçülüyor olabilir. Ama ben evime bayrak asarım bu ayrı bir şey. Yok falanca bayrak asmamışta bunların derdi başkaymışta. Arkadaş, 3 günlük dünyada böyle büyük fitnelerin içine düşmek için bu ne büyük gayret böyle. Vatanını seviyorsan git insanlara birliğimizin bize kuvvet vereceğini anlat. Git okuyan bir öğenciye yardım et. Git insanlara bu ülkeyi nasıl kalkındırabiliriz onu anlat. Git torpille değil liyakatla iş yapalım ki bu ülke daha iyi yerlere gelsini anlat. Gelecek nesil tüh onların o hayasız yüzlerine, millet neyle uğraşıyorken bunların uğraştığı şeylere bak deyip kiminin yüzüne tükürecek. Daha akıllanmayacak mısınız. Mesele İstiklal Marşı olsa anlarım ama bu vatanla ilgili değil sadece Türklükle ilgili bir şey. Bunu okumayan vatan hayini olmayacak okutan da kahraman olmayacak. Biraz aşın bunları artık. Allahtan korkun. Bi durun neyi niye söylüyorsunuz düşünün. Bu bizi güçlendirmez zayıflatır. Ben Türküm okuyacam diyenin de paşa gönlü bilir. Karışmak hadimde değil hakkımda. Ama bana sen de okuyacaksın diyemez.

tolga243
Aday Memur
21 Ekim 2018 20:36

Soylediklerinin bir kısmına katilirim. Sen Türk olmayabilirsin çocuğuna da okutmaya bilirsin ama sen okumak istemiyorsun diye bizim çocuklarımızı mağdur edemezsin. çünkü orada sakıncalı bir kelime bile yok. hatta yetişkinlerin bile her sabah okuması lazım. belki ozumuze döneriz. hepten yozlastik
dinar12, 5 yıl önce

thecaptain
Kapalı
21 Ekim 2018 20:40

Madde 66-Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.

hitaFtreM
Şef
21 Ekim 2018 20:52

Millet demek aynı hatıraları paylaşan insanlar demektir. Etnik ayrımcılığı bu topraklarda körükleyen Lord Curzon cehennemden bize sırıtıyordur heralde.

Türk tüm etnik kimliklerin üzerinde bu memlekete vatandaşlık bağı ile bağlı insanlara denir. Osmanlı terimi dünyada sadece bizde kullanılır. Bilinen adı Türk İmparatorluğudur.

Türk kimliği bir etnik kimlik değildir. Kürt, Laz, Çerkez farketmez. Bu ülkenin kimliğini taşıyan herkes Türktür.

Gerisi ingilizlerin bu topraklarda sürdürdüğü ayrımcılıktır...

charismaturk
Memur
21 Ekim 2018 22:58

Biz Türküm derken ırkçılık yapmıyoruz.Türk derken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kastediyoruz.Bu bilinçte olamadığımız için birlik olamıyoruz zaten.Irk meselesine girersek işin içinden cikamayiz.Hemen herkesin kökeninde farklı ırklar vardır yoksa.
dinar12, 5 yıl önce

orion07
Genel Müdür
22 Ekim 2018 04:19

Alparslan, Osmanlı, Kanuni sultan süleyman, Fatih sultan mehmet, Abdülhamit han, Atatürk.

Hepsi bizim değerlerimiz.Türk kelimesinden rahatsızlıkta osmanlıdan rahatsızlıkta kabul edilemez ve bu topluma empoze edilemez.

Beğenmeyen çeksin gitsin.

Osmanlıdaki ecdadımla gurur duyuyorum, Türklüğümle de gurur duyuyorum.

dsn1
Kapalı
22 Ekim 2018 06:48

Kimse sana yada çocuğuna oku demiyor ki. Futbol maçlarında yabancıları bırak bazı Türk oyuncular bile İstiklal Marşı nı okumuyor. Kimse onları linç etmiyor. Andımızı da okumayabilirsin pekala. Ama bizim çocuklarımızın bunu okumasından rahatsız olman büyük sorun işte.

Bu arada İstiklal Marşının ilk 2 kıtasında da vatanla ilgilli bir tane cümle geçmiyor hatırlatırım. Ya millet ve ya bayrak güzellemesi var. Kahraman ırkım derken Türk ırkından bahsediyor ve hiç gocunmuyorsun bakıyorum.

dinar12, 5 yıl önce

dinar12
Memur
22 Ekim 2018 09:35

Kardeşim yazdığım yazının son iki cümlesini bir daha oku istersen. Ben bunun Türkler tarafından okunmasına karşı değilim. Ama ben ilk okuldayken öğretmenler bize zorla okutuyordu bunu. Özellikle okumayanı takip ediyorlardı. Bir parça aklı selimle düşünsene. Sana birinin zorla başka milletten olduğunu söylettiğini. O zaman çocuktuk ama şimdi olgun insanlarız. Benim aidiyet duygum var fakat aidiyet problemim yok. Türk milleti benim için İslam bayraktarlığı yapmış değerli bir millettir. Şu an Türkiyede yaşamaktan gayet memnunum, çevremdeki insanların çoğu Türk ama ben Türk değilim ve olmayacam. Ben Kürdüm derken birin Türküm demesinden niye rahatsız olayım ki. Olayın sosyolojiik boyutu ayrı tabi. Bunun yanında Osmanlı yönetimi ve halkının çoğunluğunun Türk olmasının bu konuyla bir alakası yok. Bir çok milletin kanı bu günkü vatan topraklarını suladı. Kimse benim torunlarımı Türkleştirsinler diye savaşmamıştır. Bunu yazan arkadaş ne kast ediyor anlamadım.

Ben KANUNLA BÜTÜN çocuklara Türküm dedirtilmesine karşıyım. Bunu Türk düşmanlığı olarak görmek çok saçma. Hatta İşe girdikten sonra maddi destek verdiğim ilk öğrenci Türktü ve ben bunu şimdi düşünüyorum O zaman bu Türk diye düşünmemiştim. Çünkü bu çok saçma ve basit bir düşünce. Ama maalesef halkımız yıllarca merhamet duyguları yerine düşmanlık duygularıyla beslendi. Tarih kitaplarında diğer milletler sadece düşmanmış gibi gösterildi. Çanakkaleye gidip Bakarsanız dünyanın ne kadar farklı yerlerinden şehidimiz olduğunu görürsünüz. Bana yol veren arkadaşlara da lafım benim atalarım da seninkiler gibi savaştı. Velev ki savaşmamış olsalar bile. Ben bu gün bu ülkeye hizmet ediyorsam ve, burayı seviyorsam, aslım burada yeşermişse senin nasıl söz hakkın varsa benimde var. Ha bana değer vermezsiniz, ciddiye almazsınız o sizin bileceğiniz iş. Kalpleri yalnız Allah bilir. Kötü niyetli olanlarında hükmünün o verir.

Vatan sevgisi şarttır. Vatanını sevmek zorundasın diyebilirsiniz. Ama Türkiyede yaşayan herkes Türk değildir. Kanunda ne yazıldığı değil kaderde ne yazıldığı önemlidir.

dsn1, 5 yıl önce

Kimse sana yada çocuğuna oku demiyor ki. Futbol maçlarında yabancıları bırak bazı Türk oyuncular bile İstiklal Marşı nı okumuyor. Kimse onları linç etmiyor. Andımızı da okumayabilirsin pekala. Ama bizim çocuklarımızın bunu okumasından rahatsız olman büyük sorun işte.

Bu arada İstiklal Marşının ilk 2 kıtasında da vatanla ilgilli bir tane cümle geçmiyor hatırlatırım. Ya millet ve ya bayrak güzellemesi var. Kahraman ırkım derken Türk ırkından bahsediyor ve hiç gocunmuyorsun bakıyorum.

mislina6085
Aday Memur
22 Ekim 2018 09:42

Biri yazmış Twitter a Milliyetçilerin önüne Andımız Chp lilerin önüne İş bankası 80 milyon bunları tartışıyor diğer gündemler unutuldu :)
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi