Editörler : swat3410
21 Ekim 2018 11:07

Gaziliğimi verirler mi?

Daha önce burda yazmıştım- 19 Ağustos 2016 günü bir bombanın imhası sırasında patlama oldu sol el yüzük parmağım koptu. Olayın üzerinden Belli bir zaman geçtikten sonra maalesef önce açığa alındım sonra ihraç edildim. 10 Ağustos 2017'de EGM ye nakdi tazminat başvurusu yaptım fakat ret cevabı aldım. Özetle ihraç olduğundan dolayı vermediler(bomba iç güvenlik meselesi olarak dgerlendirmiyoruz dediler). Bu kararı Mahkemeye verdim mahkeme SGK yıda dahil etti. SGK 'nın mahkemeye sunduğu savunma özetle : 1- ihraç olmam 2- Egm'nin nakdi tazminat Komisyonun verdiği ret kararı 3- görevime son verildiği tarihten önce, görevini yapamayacağına dair kesin işlemli raporu almamak 'tan dolayı bana gazilik verilmemeliymiş. Olayın oluş şekli işlenişi bunların Hiçbirinde bir kusurumun olmadığını kabul ediyorlar. Yani kısacasi ihraç olmamdan dolayi vermek istemiyolar. Benim sormak istediğim bu sayılanların bi tutar yani varmi. Bide mahkeme nasil bi karar verir acaba

iMAJJJ TURK
Yasaklı
21 Ekim 2018 11:34

ihractan donme sansin var mi? ve neyden ihrac oldunki

Karahan444
Aday Memur
21 Ekim 2018 11:42

Malum fetöden ihraç polisim. Dönmeyi düşünmüyorum, istemiyorumda

iMAJJJ TURK
Yasaklı
21 Ekim 2018 11:50

komisyona basvur iade ol haklarini al istifa e. boyle yaparak isini kendin zorlastiriyosun zaten

Karahan444
Aday Memur
21 Ekim 2018 12:55

Mevcut durumumda hukuk ve vicdan ışığında karar ne olur. Hukuk bilgisi ile

iMAJJJ TURK
Yasaklı
21 Ekim 2018 13:03

yaralandiktan sonra gazilik icin basvurmayip ayrildiktan sonra basvurduysan aleyhine olur

Karahan444
Aday Memur
21 Ekim 2018 13:08

Olay sonrası raporluyken 1 hafta sonra tutuklandı. 6 ay sonra ilk mahkeme de bıraktılar. Yani gazi lige başvuracak imkanım yoktu.

iMAJJJ TURK
Yasaklı
21 Ekim 2018 13:16

bunlari belirterek dosyayi danistaya goturebilirsin.danistaya goturme hakkinda var zaten

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi