Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Ekim 2018 13:50

Eş durumu hak.

arkadaşlar bir yıl önce evlendim bu sene şubat atamasında eş durumundan zorunlu hizmet olmayan bir yere atandım geldiğim yer zorunlu hizmetti ama evlenmeden önce zorunlu hizmet süremi tamamlamıştım

şimdi anlaşamadık ve ayrılmayı düşünüyoruz

boşanırsak ben burada kalmaya devam eder miyim

yoksa geldiğim yere geri mi gönderirler beni

classteacher
Aday Memur
24 Ekim 2018 19:35

zorunlu hizmetinizi tamamladiysaniz oldugunuz yerde kalırsınız. zaten mebbis kişisel bilgiler modulunde zorunlu hizmet durumumuz yazar. tamamladı yazıyorsa sorun yok.

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
24 Ekim 2018 21:24

Zorunlu hizmeti tamamlamissaniz istemediginiz surece hicbir yere gitmezsiniz.

dadabada
Aday Memur
30 Ekim 2018 13:11

zorunlu hizmetimi tamamlamıştım ama son görev yerimde 3 yıl durmadan eş durumundan tayin istemiştim yani gittiğimiz yerde 3 yıl kalmak zorundayız ya tayin istemek için ondan soruyorum yoksa genel zorunlu hizmetimi bitirdim 5 yıl zorunlu hizmet yaptım

classteacher
Aday Memur
30 Ekim 2018 13:54

3 yıl kalma şartı sadece isteğe bağlı il içi ve il dışı atamalar için geçerli. Yani şu durumda size git ordaki 3 yılını tamamla gibi bişey demeleri söz konusu değil. siz şu an görev yaptığınız yerdesiniz ve ozur durumu haric artık burda 3 yıl çalıştıktan sonra tayin istersiniz
dadabada, 5 yıl önce

zorunlu hizmetimi tamamlamıştım ama son görev yerimde 3 yıl durmadan eş durumundan tayin istemiştim yani gittiğimiz yerde 3 yıl kalmak zorundayız ya tayin istemek için ondan soruyorum yoksa genel zorunlu hizmetimi bitirdim 5 yıl zorunlu hizmet yaptım

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
30 Ekim 2018 21:49

İyice oyuncağa çevirdiler zaten eş durumunu,kaldırılsın bence!...

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi