Editörler :
12 Şubat 2019 11:15

docent2018
Daire Başkanı

Belgelerle ilgili herhangi bir gelişme oldu mu? Ya da bir bilgi edinen malum kurumdan bilgi alamıyoruz. Özellikle Ankara dışında yaşayanlar bu konudan oldukça muzdarip maalesef...

atılımo, 5 ay önce - Alıntıya git

10-11 ay beklenmesi normal mi kesin doçentlik belgesi için?

13 Şubat 2019 17:52

Doçentadayı2
Memur
Nerede bu kesin doçentlik belgeleri?! ÜAK gerçekten çok kötüniyetli çalışıyor. Bu artık ihmal, gecikme değil! Kasti olarak hazırlamak istemiyorlar! Belgeyi hazırlamamaları en hafif şekliyle kamu görevlisinin görevi ihmal suçu oluşturur. Suç duyurusunda bulunalım!
13 Şubat 2019 20:12

fzk2018
Genel Müdür

10-11 ay beklenmesi normal mi kesin doçentlik belgesi için?

docent2018, 5 ay önce - Alıntıya git

Kadro almamızı mı bekliyorlar acaba :)

26 Şubat 2019 20:27

Doçentadayı2
Memur
Üniversiteler Arası Kurul'dan bu konuda bilgi alabilen var mı acaba?
26 Şubat 2019 21:49

docent2018
Daire Başkanı
Üniversiteler Arası Kurul'dan bu konuda bilgi alabilen var mı acaba?
Doçentadayı2, 5 ay önce - Alıntıya git

Normalde kesin doçentlik belgeleri 6 ayda gelmiyor mu?

27 Şubat 2019 22:51

Doçentadayı2
Memur

Normalde kesin doçentlik belgeleri 6 ayda gelmiyor mu?

6 ay bile sürmüyordu. 1 yıl geçti. Nedir mesele anlamıyorum?
27 Şubat 2019 23:01

docent2018
Daire Başkanı
6 ay bile sürmüyordu. 1 yıl geçti. Nedir mesele anlamıyorum?

Bir ara format değiştirlecek dendi, sonra belgelerde unvan yetkisi ibaresi kalkacak denilmişti. Özellikle sözlü sonucu unvan almış olanlar ile sozlusuz unavn almışların ayrımını sağlayacaklardı. Sanırım bu durum da ayrımcılık gibi olacağı için karar veremediler.

28 Şubat 2019 12:08

Pokemonpreacher
Daire Başkanı

27/ 02/ 2017 tarihinde Doçentlik sözlü sınavında başarılı oldum. Kesin Doçentlik belgesi tarafıma Ocak 2019 tarihinde gönderildi. Dolayısıyla biraz daha sabretmeniz gerekiyor. İnşallah belgeniz daha kısa zamanda elinize ulaşır.

28 Şubat 2019 13:28

Beste_33
Şef

ÜAK bu kafayla giderse bu akademi çöker...

28 Şubat 2019 17:10

Doçentadayı2
Memur

Bir ara format değiştirlecek dendi, sonra belgelerde unvan yetkisi ibaresi kalkacak denilmişti. Özellikle sözlü sonucu unvan almış olanlar ile sozlusuz unavn almışların ayrımını sağlayacaklardı. Sanırım bu durum da ayrımcılık gibi olacağı için karar veremediler.

Öyle bir ayrım yapamazlar unvan+yetki ayrı, kadro farklı... Kadroyla ilgili bir ayırım ÜAK'ı ilgilendiren bir şey değil...
07 Mart 2019 19:16

droaslann
Şef

arkadaşlar 10 haziran tarihinde basarılı bulundum ancak hala kesin docentlik belgem gelmedi ...

bu konuda yeni bir gelişme kesin belgesi gelen yada ne zaman geleceği hakkında bılgısı olan varmı acaba?

07 Mart 2019 23:22

dr.egis
Şef

ekim 2018 başvurusuyum. geçici ve kesin doçentlik belgesi arasındaki fark nedir? doçentlik alındıktan sonra neden tek bir belge yerine geçici bir belge gönderiliyor. aydınlatırsanız sevinirim.

08 Mart 2019 10:18

ölüm_hak
Şef

Şubat ayı başında sözlü sınava girerek başarılı oldum. Sınavdan 1 hafta sonra sözlü sınav başarı belgesinin gönderilmesi için ÜAK'a ıslak imzalı dilekçe yolladım. Bu hafta başında "Doçentlik Sözlü Sınavı Başarı Belgesi" adlı kaliteli A4 kağıdına basılmış belge elime ulaştı.

08 Mart 2019 22:52

Doçentadayı2
Memur

Şubat ayı başında sözlü sınava girerek başarılı oldum. Sınavdan 1 hafta sonra sözlü sınav başarı belgesinin gönderilmesi için ÜAK'a ıslak imzalı dilekçe yolladım. Bu hafta başında "Doçentlik Sözlü Sınavı Başarı Belgesi" adlı kaliteli A4 kağıdına basılmış belge elime ulaştı.

ölüm_hak, 5 ay önce - Alıntıya git
Eser incelemesi sonucunda verilen Kesin doçentlik belgesini sorguluyoruz. Sözlü sınavda başarılı olmanızın ve bunun karşılığında aldığınız belgenin bu başlıkla hiçbir ilgisi yok
09 Mart 2019 11:16

akademisyen 64
Genel Müdür

ekim 2018 başvurusuyum. geçici ve kesin doçentlik belgesi arasındaki fark nedir? doçentlik alındıktan sonra neden tek bir belge yerine geçici bir belge gönderiliyor. aydınlatırsanız sevinirim.

dr.egis, 5 ay önce - Alıntıya git

Geçici doçentlik belgesi üak tarafından doçentlik başvurusu sonucu başarılı bulunduğunuzu yazan resmi yazıdır. Doçentlik belgesi ise diploma benzeri bir belgedir. Öğrencilerin mezuniyetlerinde aldıkları geçici mezuniyet belgesi ve diplomaları gibi düşünün.

09 Mart 2019 17:15

ölüm_hak
Şef
Eser incelemesi sonucunda verilen Kesin doçentlik belgesini sorguluyoruz. Sözlü sınavda başarılı olmanızın ve bunun karşılığında aldığınız belgenin bu başlıkla hiçbir ilgisi yok

Beyefendi/hanımefendi, sizin kadar biz de neyin ne olduğunu biliyoruz. Forumda birçok kişi yaşadığı ve sahip olduğu bilgi ve tecrübelerini farklı başlıklar altında paylaşıyor. Ben de sözlü sınavdan sonra belge alma süreci ile ilgili forum üyeleri bilgi sahibi olsun diye böyle bir yazı paylaştım.

Böyle bir paylaşımdan neden rahatsız oldunuz anlamadım.

11 Mart 2019 11:44

dr.egis
Şef

Geçici doçentlik belgesi üak tarafından doçentlik başvurusu sonucu başarılı bulunduğunuzu yazan resmi yazıdır. Doçentlik belgesi ise diploma benzeri bir belgedir. Öğrencilerin mezuniyetlerinde aldıkları geçici mezuniyet belgesi ve diplomaları gibi düşünün.

akademisyen 64, 5 ay önce - Alıntıya git

bilgi için teşekkürler..

26 Mart 2019 23:10

docent2018
Daire Başkanı

Kesin doçentlik belgeleri hala ulaşmadı mı? Sanırım 1 yılı çoktan geçti bazı arkadaşların

27 Mart 2019 19:36

Doçentadayı2
Memur

Kesin doçentlik belgeleri hala ulaşmadı mı? Sanırım 1 yılı çoktan geçti bazı arkadaşların

docent2018, 4 ay önce - Alıntıya git
Ses yok. İlginç olan birkaç kişi dışında kimsenin bu konunun umurunda olmaması
28 Mart 2019 00:09

fzk2018
Genel Müdür
Ses yok. İlginç olan birkaç kişi dışında kimsenin bu konunun umurunda olmaması
Doçentadayı2, 4 ay önce - Alıntıya git

Doğrudur hocam; norm kadro uygulaması tüm belgelerin üstünde işlev gördüğünden artık her türlü saçmalık normal gelmeye başladı çoğumuz için maalesef

Toplam 53 mesaj

ANKET
Okullarda cep telefonu yasaklanmalı mı?