Editörler : Pangaea
12345678910111213»
07 Kasım 2018 08:08

Darısı bizim başımıza hocam. Geçmişte bu uygulama vardı diyoruz bazı insanlar hala anlamamakta ısrar ediyorlar. Neyse herkesin kendi düşüncesi. Herkese günaydın güzel ve müjdeli bir gün olması dileğiyle.

PhysicistTeacher333, 5 yıl önce

İnşallah herkesin gönlüne göre olur. Ben 2010 da geçmiştim. Darısı sizlerin başına.

ays muş
Şef
07 Kasım 2018 08:43

inşallah hocam. Birgün bizimde öğretmenler günümüzü kutlayanlar olur.... :(

asidadas, 5 yıl önce

Valla hocam benim Şahsi kanaatimce 24 Kasım'da hayırlısıyla Sayın Meb Bakanı tüm memur öğretmenlere müjdeyi verecektir

08 Kasım 2018 08:27

Günaydın herkes için hayırlı haberlerin geldiği bir gün olmazı dileğiyle.

nicksosyal
Şef
08 Kasım 2018 09:51

Sayın Vostok;

diğer başlık altında bana yazmış olduğunuz cevaba karşılık bir cevap yazmaya müsade edilmeden başlık yazışmaya kapatıldı ve buradan yazmak ihtiyacı hissettim. Başlıkları birleştirmeden şahsıma karşı yazılmış bir cevaba cevap dahi veremeden yazışmaya kapatılmasını etik bulmuyorum ve kınıyorum,

şartları daha iyi olduğu için veya başka bir nedenle olsun kurumlararası geçiş memurun yasal hakkıdır. alım şeklini eleştirebilirsiniz. genel anlamda niyet okuyup da mesleğini sevdiği için geçmek isteyenlerin de önünü tıkayamazsınız.kaldı ki öğretmenlik meslek kanunu çıkacaksa buna kalıcı ve adil bir çözüm getireceklerine de inanıyorum. 657 ye 74. maddeyi değiştirmedikleri sürece kurumlararası geçiş haktır.

Ayrıca doğru diyorsunuz ülkemize hizmet ediyoruz. maaş da veriyorlar karşılığında. "yıllarca boş gezen birisi değilim yani" ülkeme faydalı işler yapıyorum.. geniş düşünüyorum devlet alım şeklinde engelleyemediğiniz ücretli öğretmenlik alımında olsun ya da diğer bazı memur alımında olsun belli bir hizmet istiyor.. bu da emeğe saygı demektir. lütfen siz de geniş düşünün ben geniş düşünmenin içeriğini açtım anlayamadığınız için ... saygılar

ays muş
Şef
09 Kasım 2018 09:08

Kurum içi ve kurumlarası geçiş kanunda yer alan bir haktır. Kamuda liyakat gereği , üst öğrenimi bitirmiş memurun, yetkin olduğu ünvana geçmek istemesinden doğal ne olabilir?

09 Kasım 2018 09:53

Herkese hayırlı cumalar. Kanunda var olan hakkın uygulanması kanuni haktır. Memur öğretmenler olarak bu hakkı talep etmekte en büyük hakkımızdır.

BAYYCU-NOYAN
Memur
09 Kasım 2018 11:59

Tam 17 yıldır bekliyorum... 13 yıl polislikte geçti...ilk beni almaları lazım.. biraz da mesleğimizi yapalım...

10 Kasım 2018 10:49

Memur öğretmenlerin taplerlerinin gerçekleşmesine az kaldı. Yıllardan aylara düştük. Ama bizi daha fazla bekletmesinler. Biran önce geçişler başlasın.

Akrep233
Daire Başkanı
10 Kasım 2018 11:05

Şefim 13 yıl da öğrenciye be vereceksin ben de 8 yıllık polisim ama KPSS girip 82.4 aldım KPSS dışı alıma karsıyım ... madem cok istıyorsun mesleğini KPSS görseydin be abi
BAYYCU-NOYAN, 5 yıl önce

Tam 17 yıldır bekliyorum... 13 yıl polislikte geçti...ilk beni almaları lazım.. biraz da mesleğimizi yapalım...

10 Kasım 2018 11:06

Ücretli gibi sınav şartı koyarlar mı dersiniz çünkü bellibir kontenjan ayrılacak denildi ya bu söylenenden belirli bir taban puanı şartı gelebileceği yorumunu yaptım

10 Kasım 2018 12:20

Hocam daha alım netleşmedi ki. Ama bakanlığın sınavsız alım yapmayacağız söyleminden dolayı 2017 veya 2018 kpssye girmiş ve en az 60 puan almış olmak şartı getirilecek gibi. Buna ek olarak belirli bir hizmet yılı süreside eklerler. Örneğin ücretlide 2017 kpssden en az 60 puan şartı 540 gün prim ve 2017-2018 öğretim yılında çalışmış olmak şartı vardı. Bizede 2017 veya 2018 kpssye girmiş olmak en az 60 puan ve en az 5 yıl hizmet şartı gelebilir. Tabi bu bir öngörü. Hiçbiri olmasada hizmet yılı şartı olur ve oda en az 5 yıl olur.

diyorumki06, 5 yıl önce

Ücretli gibi sınav şartı koyarlar mı dersiniz çünkü bellibir kontenjan ayrılacak denildi ya bu söylenenden belirli bir taban puanı şartı gelebileceği yorumunu yaptım

fernandosa
Aday Memur
10 Kasım 2018 19:24

Umarım en az 10.000 alım olur ki acık cok fazla yani..Memur öğretmenlik alımında sadece ihtiyaca göre alım yapılsın. KPSS vs gerek yok zaten girdik. Hizmet yılı şartı da olmasın adaletli olmaz.Yeni mezunlar var. Mülakat yapılarak geçirilsin MEB öğretmen olarak yani.

11 Kasım 2018 20:40

Hocam gerçekçi bakalım olaylara. 400 bine 20 bin kadro veren devlet 100 bin kişiye en fazla 5 bin kişilik kadro verir.

ays muş
Şef
12 Kasım 2018 09:28

Bir kriter getirilir tabi ama nasıl yaparlar göreceğiz. Hayırlısı olsun. Hak eden hakkını alsın. Onca yıl verilen maddi manevi emekler boşa gitmesin. Bizde mesleğimizi yapalım artık...

12 Kasım 2018 09:41

Günaydın arkadaşlar hayırlı haberler aldığımız bir hafta olur inşallah. Gerçekçi bakış açısı ile, insanları kendimize düşman etmeden ama bize verilen bu tek başlığıda ihmal etmeden konunun takipçisi olmaya devam edelim. Fernandosa hocam sözüm özellikle size lütfen daha gerçekçi ve yumuşak yorumlar paylaşım.
13 Kasım 2018 09:14

Bugün günlerden umut, bize verilen müjdenin netleşmesini sabırla bekliyoruz. İkinci 100 günlük eylem planında memur öğretmenlere eğitim ve tasarruf açısından imkan veren açıklamayı bekliyoruz.

ays muş
Şef
13 Kasım 2018 09:51

İnşallah Hocam. Bugün bir açıklamamı bekliyoruz?

Bilgihademesi, 5 yıl önce

Bugün günlerden umut, bize verilen müjdenin netleşmesini sabırla bekliyoruz. İkinci 100 günlük eylem planında memur öğretmenlere eğitim ve tasarruf açısından imkan veren açıklamayı bekliyoruz.

musti160
Aday Memur
13 Kasım 2018 10:17

Arkadaşlar MEB de Sendikalarda hiç mi tanıdık birileri yok ? Çalışma var deniyor bu çalışma hakkında tam bilgi alınsa artık ?

13 Kasım 2018 10:19

Hocam Cumhurbaşkanının ikinci 100 günlük planon açıklanmasını ve eğitim kısmında bizden bahsetmesini bekliyoruz.
ays muş, 5 yıl önce

İnşallah Hocam. Bugün bir açıklamamı bekliyoruz?

ays muş
Şef
13 Kasım 2018 14:13

İnşallah hocam. Çok emekler verildi Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın...

Bilgihademesi, 5 yıl önce
Hocam Cumhurbaşkanının ikinci 100 günlük planon açıklanmasını ve eğitim kısmında bizden bahsetmesini bekliyoruz.
Toplam 823 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi