Editörler : **sude**
30 Ekim 2018 18:25   

SMMM Hakkında

ocak ayında başka bir üniversite ve bölüme geçiş yapıcam ailem biraz daha rahat diye mali müşavirlik yapmamı istiyor kendi yerini açarsın diyor şuan bulunduğumuz ilçede ailem de tanınmış insanlar bu yüzden çevre konusunda pek sıkıntım olmaz diye düşünüyorum hem ilçede ki en saygın

mali müşavirlerden bazıları stajda sonrasında vs yardımcı da oluruz işi öğrenirsen en az 3000 tl ile işe başlarsın burada falan dedi hani bir bakımdan garanti meslek olarak gördüğüm için ilgimi çekti ama forumlarda çoğu kişi baya kötülemiş mesleği ondan dolayı karamsar kaldım. Üniversite

tercihi için ya matematik öğretmenliği ya da işletme okuyup smmm olmayı düşünüyordum sizce hangisi daha rahattır.(işletme okuduğumda 1 yıl a grubundan da hazırlanıcam sınava)

30 Ekim 2018 23:55

Flaquan
Aday Memur

Cevap verecek kimse yokmu

02 Kasım 2018 11:39

Cagkut
Aday Memur

Öncelikle meslek için '' biraz daha rahat'' diye tabir kullanmışsınjz. Bu kesinlikle yanlış bana göre. Her mesleğin zorlukları var tabiki ama bu mesleği seçeceksen eğer çok sabırlı, dikkatli, çalışmayı seven biri olmalısın.

Meslek seçiminede gelirsek matematik öğretmenliği daha güzel durutor ama öğretmenlik matematik bölümü değil!

Kpss A grubu ise kariyer meslekleri dediğimiz meslekler var ve bu meslekler gerçekten çok kaliteli meslekler. A grubuda sabır işi çalışırım dersen 2veya 3 yılını vermelisin.

Karar tabi ki senin ama SMMM mesleğide yabana atılacak meslek değil tabi ki. Eskiden çok kolay kazanılan bir meslek oldugu için biraz itibarı sarsılmış ama bana göre çok saygın bir meslek.

Herşey senin elinde kardeşim okumak için değil hayat için oku

Başarılar

03 Kasım 2018 22:04

Flaquan
Aday Memur

Öncelikle meslek için '' biraz daha rahat'' diye tabir kullanmışsınjz. Bu kesinlikle yanlış bana göre. Her mesleğin zorlukları var tabiki ama bu mesleği seçeceksen eğer çok sabırlı, dikkatli, çalışmayı seven biri olmalısın.

Meslek seçiminede gelirsek matematik öğretmenliği daha güzel durutor ama öğretmenlik matematik bölümü değil!

Kpss A grubu ise kariyer meslekleri dediğimiz meslekler var ve bu meslekler gerçekten çok kaliteli meslekler. A grubuda sabır işi çalışırım dersen 2veya 3 yılını vermelisin.

Karar tabi ki senin ama SMMM mesleğide yabana atılacak meslek değil tabi ki. Eskiden çok kolay kazanılan bir meslek oldugu için biraz itibarı sarsılmış ama bana göre çok saygın bir meslek.

Herşey senin elinde kardeşim okumak için değil hayat için oku

Başarılar

Cagkut, 9 ay önce - Alıntıya git

ailemin bana söylediği bu, yılda 1 hafta falan zor oluyormuş o hafta gecelere kadar durmamız gerekiyormuş o kadar da olsun dedi, bu arada matematik öğretmenliğinin ataması zor piyasada bolca matematik öğretmeni var ve kpss atama puanları da bu yüzden yüksek oluyor yani en az 85 gibi atanıyor yani en son baktığımda öyleydi ama ne bileyim matematiği sevmiyor desem inkar etmiş olurum yani sevdiğim için gerekirse 90 bile almak için çalışırım ama işte ya atanamazsam ya mülakatta geçemezsem şeyleri var hadi diyelim kpss ile olmadı dershanelere başvuru yapıcaz o zaman da asgeri ücret'e yakın bir ücrette çalışıcam yani en azından bi 4-5 yıl böyle olacak bunlar olunca da birazcık çekiniyorum

10 Aralık 2018 04:39

Pelinn90
Aday Memur

Merhaba ilk defa staj giris sinavina girecegim.Sizce istanbul avrupa mi yoksa anadolu yakasinda mi sinava girmek ulasim aciisndan daha rahat olur.Izmirden gelecegim onumzdeki hafta basvuru yapacagim ama karar veremedim.

18 Şubat 2019 15:46

burakbasell

Merhaba ilk defa staj giris sinavina girecegim.Sizce istanbul avrupa mi yoksa anadolu yakasinda mi sinava girmek ulasim aciisndan daha rahat olur.Izmirden gelecegim onumzdeki hafta basvuru yapacagim ama karar veremedim.

Pelinn90, 7 ay önce - Alıntıya git

Avrupa yakasını seçmenizi öneririm.sınav İstanbul üniversitesinde olur genelde her türlü ulaşım imkanı vardır

28 Mart 2019 09:24

AlfaMan06
Aday Memur

smmm lik rahat kolay bir meslek diye size kim söyledi anlamadım ben başa dönmüş olsam bu mesleğe girmezdim bu işin içinde biri olarak bu meslek resmen kumar gibi kazanma kadar kayıp etme ihtimalide yüksek bi meslek yine de herkesin kısmeti farklı ez cümle inşallah muvaffak olanlardan olursun

Toplam 6 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?