Editörler : ayşegül bgm
01 Kasım 2018 19:12

Fizyoterapist
Fizyoterapist atamaları her sene olduğu gibi olursa min atama puanı 92-93 olacak bu konuda kimse birşey yapmayı düşünmüyormu ? Sağlık bakanlığı fizyoterapistleri neden istihdam vermiyor hangi hastaneye giderseni gidin fizik tedavi ünitelerinde 6 aydan önce sıra bulunmuyor hastalar da mağdur mezunlarda.

Fztbetl
Aday Memur
01 Kasım 2018 19:45

Doğuda fzt olmayan hastaneler var

Hayalperesthemşire
Müsteşar
01 Kasım 2018 20:16

Hocam sizin dernek napıyor, haklarınızı savunmuyorlarmı, açık oldugu belli bişi, fzt olmayan hastaneler varmış, buralar bildirilmeli o yönde mücadele etmelisiniz, en az 500_600 kişilik alım kopartmanız gerekiyor

Fztbetl
Aday Memur
01 Kasım 2018 20:19

Saglik bakanligi hastalara 3 ay sonrasina randevu verildigini fzt olmayan hastaneleri yada az sayida fzt olan hastaneleri biliyor zaten atamak işlerine gelmiyor atanirsak her ay maas verecekler bize

Hayalperesthemşire, 5 yıl önce

Hocam sizin dernek napıyor, haklarınızı savunmuyorlarmı, açık oldugu belli bişi, fzt olmayan hastaneler varmış, buralar bildirilmeli o yönde mücadele etmelisiniz, en az 500_600 kişilik alım kopartmanız gerekiyor

Fztbetl
Aday Memur
01 Kasım 2018 20:23

Biz biraraya gelip birseyler yapamiyoruz hakkimiz olani alamiyoruz 1000 atama olacak dediler hayal oldu bu kadar kisinin yuksek puan aldigi donemde 1000 atama yapilmasinin tam sirasi

erkan222
Aday Memur
01 Kasım 2018 21:04

son alımla haziran ayında istanbulda toplum sağlığı merkezine atandım fizyoterapistim burada tek fizyoterapistim 4 tane diyetisyen çalışıyor ve atama robotuna bakarsanız diyetisyenler toplum sağlığı merkezine entegre olmuşlar ayrıca yeni yapılan şehir hastanelerinin fizik tedavi bölümü taşeron şirketlerce işletiliyor bu da büyük sorun atamalar için birçok ilçe hastanesinde fizyoterapist yok herkes şehirlere gitmek zorunda kalıyor

Ftrist
Aday Memur
01 Kasım 2018 21:19

Dernek birşey yapmış olsa şuan bu durumda olmazdık zaten 500-600 atama bile yangını bir bardak suyla söndürmeye çalışmaktan başka birşey değil binlerce zabıta alındı tek işleri sokakda gezmekten sağda solda oturup aylak aylak dolaşmaktan başka birşey yapmayan bizim sokakda 6 tane zabıta yanyana yürüyor muhabbet ediyor ne iş yapıyor bunlar onlara alım varda bize yokmu mevzu maaşsa onlarada maaş veriliyor. İlk 15 binle girdiğim bölümümde ben iş bulamıyorum benim gibi birçok arkadaşım var kendi bölümünde iş bulamadığı için gidip başka memurluk yazan alım olmadımça üniversite puanlarıda düştü şimdi 100binle bile çok rahat girilşyor bölüme ve haliyle yığılmada her yıl daha fazla artıyor. Ne olacak bu şekilde aklım gerçekten hiç kesmiyor. Bu kadar insanın hakkını kim savunacak kim görecek hiç bilmiyorum. Yakında iktisat işletmeden farkımız kalmayacak.
Hayalperesthemşire, 5 yıl önce

Fztbetl
Aday Memur
01 Kasım 2018 22:37

...........................bu formu doldurup gonderelim

erkan222
Aday Memur
01 Kasım 2018 22:40

zamanında uygulanan yanlış politikalar yüzünden bu durumdayız okul sayısı çok fazla artırıldı bir de fizyoterapistler hastanede tek birimde çalışıyor hemşirelerin ise birçok alanı var iktisat işletme mezunları bizden daha şanslı birçok kuruma başvurabiliyorlar en olmadı ptt sınavına giriyorlar fizyoterapistlik bizim ülkemiz dışında çoğu yerde saygınlığı olan bir meslek başka hiçbir ülkede fizik tedavi hekimliği yok gitgide işler karıştı özel kurumlarda da maaşlar eriyor günden güne

Ftrist, 5 yıl önce
Dernek birşey yapmış olsa şuan bu durumda olmazdık zaten 500-600 atama bile yangını bir bardak suyla söndürmeye çalışmaktan başka birşey değil binlerce zabıta alındı tek işleri sokakda gezmekten sağda solda oturup aylak aylak dolaşmaktan başka birşey yapmayan bizim sokakda 6 tane zabıta yanyana yürüyor muhabbet ediyor ne iş yapıyor bunlar onlara alım varda bize yokmu mevzu maaşsa onlarada maaş veriliyor. İlk 15 binle girdiğim bölümümde ben iş bulamıyorum benim gibi birçok arkadaşım var kendi bölümünde iş bulamadığı için gidip başka memurluk yazan alım olmadımça üniversite puanlarıda düştü şimdi 100binle bile çok rahat girilşyor bölüme ve haliyle yığılmada her yıl daha fazla artıyor. Ne olacak bu şekilde aklım gerçekten hiç kesmiyor. Bu kadar insanın hakkını kim savunacak kim görecek hiç bilmiyorum. Yakında iktisat işletmeden farkımız kalmayacak.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
01 Kasım 2018 22:55

Malesef öyle Türkiye de önemli bölümlerin kıymetı yok gerekli önemi de gösterilmyr, şartlar daha da kötüye gidicek vaziyet bunu gösteriyor, sağlıkcıya verilen değer zaten ortada, devlette iş bulamayanlar özellerde kendini geliştirip sabredip ordan ilerlemeye bakıcak, özel hastalar falan alarak, arkdsm o şekilde yapıyordu güzel paralar kazanıyordu, Allah biz genclerin yardımcısı olsun çok yanlış ve zor bir döneme denk geldik

erkan222, 5 yıl önce

zamanında uygulanan yanlış politikalar yüzünden bu durumdayız okul sayısı çok fazla artırıldı bir de fizyoterapistler hastanede tek birimde çalışıyor hemşirelerin ise birçok alanı var iktisat işletme mezunları bizden daha şanslı birçok kuruma başvurabiliyorlar en olmadı ptt sınavına giriyorlar fizyoterapistlik bizim ülkemiz dışında çoğu yerde saygınlığı olan bir meslek başka hiçbir ülkede fizik tedavi hekimliği yok gitgide işler karıştı özel kurumlarda da maaşlar eriyor günden güne

Fztbetl
Aday Memur
01 Kasım 2018 23:26

Mücadele eden fztler grubunda form linki paylastilar o formu doldurup gonderelim sesimizi duyurmus oluruz

PepeReis
Kapalı
02 Kasım 2018 00:05

Arkadaslar bence fizyoterapistler diyetisyenler psikologlar bir araya gelmeli öncelikle. Hepimiz aynı dertten muzdaripiz. Bir manifesto yayinlamamiz lazim. Öncelikle her üniversite bizim bölümlerimizi acmamali. Yığılma önlenmeli. Asmler faaliyete gecirilmeli. Bir olursak sesimizi duyarlar.

Outlanderr
Aday Memur
02 Kasım 2018 23:07

Türkiyede çoğu meslek ölmüştür. Bundan 15 yıl önce mühendisim diyen adama saygı duyulurdu. Şuanda sokağa çıkın elinizi sallayın mühendise çarpar. Matematik yapamayan adamlar bile mühendisliği kazanıyor. Moleküler biyoloji ve genetik ilk açıldığı zamanlar lysden 520 puanla alıyordu. Şuanda en embesili bir sokun sınava kazanır bu bölümü çünkü bingöl üniversitesine bile açtılar bu bölümü. Diyetisyenlik ve ftr de bundan nasibini aldı. Ben 2014'te ftrye yerleştiğim zaman 30 bin ile sonlarda ancak yerleşebilmiştim. Tıpa dişe gidecek puanı olanlar hacettepe ftrye gidiyordu. 4 Sene sonra ise en iyi ftr eğitimi veren en yüksek puanlı hacettepenin sıralaması 32 bine düştü. 4 yıl önce zar zor girdiğim bölümün en iyi eğitim veren üniversitesine 4 yıl sonra rahatlıkla girebiliyorsam sistemde bir sorun vardır.

Yazdıklarım bir çok meslektaşım için acı olacak ama bunlardan kaçış yok. Bu mesleğin durumu en erken 10 yıla kadar düzelmez. Ülkede zaten kriz var. Bu ortamda birinin bizi takacağını düşünüyorsanız çok iyimsersiniz. Keza özelde maaşlar daha da düşecek. 2020'ye kadar asgari ücret 2000₺ olur. Özelde bize teklif edilen maaşta asgari ücret veya iyi bir ihtimalle asgari ücretin bir kaç yüz lira fazlası.Ve her yıl maaşlar daha da düşecek. Sizce 20 bin ile bu bölüme girenle 150 bin ile girenin maaş beklentisi aynı olur mu ? 2020'den sonrasını bekleyin de görün bakın nasıl ftr ayak oluyor. Dernek de anca gitsin hotpack partileri düzenlesin.

Velhasıl ülke b.ka batarken biz de batıyoruz. Bu insanların bu hale düşmesine neden olan kim varsa onlar da kafam girsin!

erkan222
Aday Memur
03 Kasım 2018 09:57

Arkadaşım ben de 2010 yılında hacettepeyi kazandım lys çözdük bir de 11500 sıralamalarda gittim diş eczacılık yazmadım okulda keza tıpa puanı yeten birkaç kişi vardı üstelik okul uzatmalı 5 yılda bitti 2.5 yıl özelde çalıştım çalışma temposu çok ağır zam da alamadık Allahtan son atama da İstanbul'a atandım birileri beni uyarsaydı kesinlikle yazmazdım bizden daha düşük puanla giren diğer sağlık mezunları 2 yıllık bölümlerle devlette hemen hemen aynı maaşı alıyoruz
Outlanderr, 5 yıl önce

Türkiyede çoğu meslek ölmüştür. Bundan 15 yıl önce mühendisim diyen adama saygı duyulurdu. Şuanda sokağa çıkın elinizi sallayın mühendise çarpar. Matematik yapamayan adamlar bile mühendisliği kazanıyor. Moleküler biyoloji ve genetik ilk açıldığı zamanlar lysden 520 puanla alıyordu. Şuanda en embesili bir sokun sınava kazanır bu bölümü çünkü bingöl üniversitesine bile açtılar bu bölümü. Diyetisyenlik ve ftr de bundan nasibini aldı. Ben 2014'te ftrye yerleştiğim zaman 30 bin ile sonlarda ancak yerleşebilmiştim. Tıpa dişe gidecek puanı olanlar hacettepe ftrye gidiyordu. 4 Sene sonra ise en iyi ftr eğitimi veren en yüksek puanlı hacettepenin sıralaması 32 bine düştü. 4 yıl önce zar zor girdiğim bölümün en iyi eğitim veren üniversitesine 4 yıl sonra rahatlıkla girebiliyorsam sistemde bir sorun vardır.

Yazdıklarım bir çok meslektaşım için acı olacak ama bunlardan kaçış yok. Bu mesleğin durumu en erken 10 yıla kadar düzelmez. Ülkede zaten kriz var. Bu ortamda birinin bizi takacağını düşünüyorsanız çok iyimsersiniz. Keza özelde maaşlar daha da düşecek. 2020'ye kadar asgari ücret 2000₺ olur. Özelde bize teklif edilen maaşta asgari ücret veya iyi bir ihtimalle asgari ücretin bir kaç yüz lira fazlası.Ve her yıl maaşlar daha da düşecek. Sizce 20 bin ile bu bölüme girenle 150 bin ile girenin maaş beklentisi aynı olur mu ? 2020'den sonrasını bekleyin de görün bakın nasıl ftr ayak oluyor. Dernek de anca gitsin hotpack partileri düzenlesin.

Velhasıl ülke b.ka batarken biz de batıyoruz. Bu insanların bu hale düşmesine neden olan kim varsa onlar da kafam girsin!

Birgaripüye
Memur
03 Kasım 2018 21:16

Hocalarım merhaba , 2018/5 Kpss ile atanan Fizyoterapist'lerden birisiyim. Kamuya atanmama rağmen özeldeki ve kamuya girmek isteyen meslektaşlarıma sizlerle beraber kafa yoruyorum. Çözüm ne ? Kontenjanlar düşürülsün ,Kamuya alımlar artsın.. Bunların hepsi de geçici çözüm. Bence kalıcı çözüm diğer branşlardan hekimlerle çalışabilmek.. Ortopedistler, Nörologlar , Beyin ve Sinir Cerrahlar, El Cerrahları, Plastik Cerrahlar, Pediatrik Nörologlar.. mesleğimizi rahatlatacak öncelikli konu bence bu.

Fztbetl
Aday Memur
03 Kasım 2018 23:46

Ortopedistlerde bizimle calismak istiyorlar aslinda ama fizik hekimleri engel oluyorlar doktor olarak bakanlikta bizden daha fazla agirliklari var

Birgaripüye, 5 yıl önce
Hocalarım merhaba , 2018/5 Kpss ile atanan Fizyoterapist'lerden birisiyim. Kamuya atanmama rağmen özeldeki ve kamuya girmek isteyen meslektaşlarıma sizlerle beraber kafa yoruyorum. Çözüm ne ? Kontenjanlar düşürülsün ,Kamuya alımlar artsın.. Bunların hepsi de geçici çözüm. Bence kalıcı çözüm diğer branşlardan hekimlerle çalışabilmek.. Ortopedistler, Nörologlar , Beyin ve Sinir Cerrahlar, El Cerrahları, Plastik Cerrahlar, Pediatrik Nörologlar.. mesleğimizi rahatlatacak öncelikli konu bence bu.

Birgaripüye
Memur
06 Kasım 2018 19:36

FTR'yi kazandığım 2009 yılından beri iyiye giden hiçbir şey görmedim. 2010da gönüllü staj yaparken supervisörüm mesleği bırakmamı söylemişti. Şu an kamudayım ama özel sektörde sıkıntı çeken meslektaşlarım adına üzülüyorum. Çok üzülüyorum .
Fztbetl, 5 yıl önce

Ortopedistlerde bizimle calismak istiyorlar aslinda ama fizik hekimleri engel oluyorlar doktor olarak bakanlikta bizden daha fazla agirliklari var

Ftrist
Aday Memur
13 Kasım 2018 10:48

Şu ülkede bekçiler kadar bile gerekli değiliz bekçilere binlerce kadro açın rekor puanlarla zorlukla kazanıp okuyup bitirdiğimiz bölümümüzde bize yılda 50-60 kadro verin yazıklar olsun başka birşey demiyorum

İşsizfzt
Aday Memur
13 Kasım 2018 20:19

Bu kadar gerekli olup bu kadar gereksiz görülen bir meslek grubu daha görmedim.

Ftrist
Aday Memur
14 Kasım 2018 00:55

Gece gündüz çalış ilk 15 bine gir git gurbet elde yıllarca zorluklarla oku bitir işsiz kal bunlardan geriye birde 20bin kyk borcu kalsın devlet yaşın geçti diye sağlık sigortasından muaf tutsun hastaneye bile gideme öte yanda adam liseyi bile zar zor bitirsin ama devlet anında kadro açsın. 19bin bekçi alımından söz ediliyor. Kaç tane fZt alınıyor yılda yazık günah bunca emeklere valla yazık ya

Birgaripüye
Memur
14 Kasım 2018 01:42

Özel sektörde bulunanlar mutlaka alternatifler düşünmeli. Gerçekten sonumuz iyi değil??
Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi