Editörler :
«16171819202122232425262728
09 Nisan 2019 20:45

Bleed
Daire Başkanı

Bunu anlamak için;

Verilen ilanın nereye ilan verildiğine bakın

Sonra bölümün web sitesindeki personel listesine

en son Selçuk Üniv. yada başka bir ünv. sanırım ziraat ve mühendislik fakültelerindeki bölümlerde norm sayısının 2-3 katı personeli olmasına rağmen ilana çıktı.

Norm kadro yönetmeliği bence gizliden kalktı eski sistem devam.

docent2018, 6 ay önce - Alıntıya git

Gerekçelendirmek şartıyla, öğrenci alan (aktif) bölümlere kadro çıkıyor. YÖK'ün oluru ile.

Öğrenci alamayan bölümlerde ise, şimdiye kadar çıkmış bir ilan görmedim.

09 Nisan 2019 21:13

docent2018
Daire Başkanı

Gerekçelendirmek şartıyla, öğrenci alan (aktif) bölümlere kadro çıkıyor. YÖK'ün oluru ile.

Bleed, 6 ay önce - Alıntıya git

Hocam bizde talep bile alınmıyor. Öncelik norm içi kadroların durumuna bakarız deniyor. Norm dışı için de ilerleyen günlerde bakılacak ama gelişme yok. Kadrolar dolu lafı sadece

10 Nisan 2019 05:53

akademikask
Aday Memur

Bleed, 6 ay önce - Alıntıya git
Eğer yök ün oluru ile diğer üniversitesilerin aktif bölümlerine ilan çıkıyorsa demekki yök den norm dışı kadro için onay çıkması oldukça uzun sürüyor çünkü benim gördüğüm ilanların çoğu yeni üniversiteler veya bölümler büyük ihtimal norm içi talepler ve hızlı onay alıyorlar.
15 Nisan 2019 13:35

mehmet343506
Aday Memur

Norm kadro yönetmeliği son durum işleyişi ile ilgili bilgisi olan var mı acaba? 2019 yılı öğretim üyesi kadroları için bu yılın ekonomik durumu ile ilgili geçmiş yıllara nazaran bir kısıtlama olup olmadığı konusunda bilgisi olan varsa sevinirim. Ayrıca forumda bir arkadaş tarafından, süresi dolmasa dahi rektör değişimi yapılacağı söylentisi duyulmuştu bilen var mıdır? Teşekkürler

21 Nisan 2019 06:43

akademikask
Aday Memur

Norm kadro yönetmeliği son durum işleyişi ile ilgili bilgisi olan var mı acaba? 2019 yılı öğretim üyesi kadroları için bu yılın ekonomik durumu ile ilgili geçmiş yıllara nazaran bir kısıtlama olup olmadığı konusunda bilgisi olan varsa sevinirim. Ayrıca forumda bir arkadaş tarafından, süresi dolmasa dahi rektör değişimi yapılacağı söylentisi duyulmuştu bilen var mıdır? Teşekkürler

mehmet343506, 5 ay önce - Alıntıya git
Üniversiteler kadro ilanına çıkıyorlar ama norm içi/dışı fark yok. Yine de yök ten izin alıyorlar. Eskisi gibi.
22 Nisan 2019 13:52

docent2018
Daire Başkanı
Üniversiteler kadro ilanına çıkıyorlar ama norm içi/dışı fark yok. Yine de yök ten izin alıyorlar. Eskisi gibi.
akademikask, 5 ay önce - Alıntıya git

Son ilan olarak Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ilanına bakarsanız norm içi norm dışı herhangi bir fark olmadığını anlarsınız. Rektör istiyor, YÖK onaylıyor, kadro ilan oluyor.

17 Haziran 2019 23:47

docent2018
Daire Başkanı

Norm dışı kadro talepleri hakkında bilgi var mı? Üniversiteler norm dolu olan bölümler için talep almaya başladı mı?

01 Temmuz 2019 19:00

turkmaned
Memur

Bu norm işi yürümez, yakında kldırırlar. Tayinin olmadığı bir ortamda norm gelişmenin önünü tıkar. Normun ana mantığı, belli kurumlara yığılmayı önlemektir. Norm fazlası tayinle eksik olan kuruma gider. Ancak akademide tayin yok. Yani mantığa tümüyle aykırı. Ayrıca önceden denenmişti ve başarısız olduğu görüldüğü için kaldırılmıştı. Denenmişi yeniden denemeye kalkmak israftır.

Normu bölüm açmak için gereken minumum koşullara göre belirliyolar. Onu da lisansa göre. Lisansüstünde koşullar daha ağır. Bu durumda birçok enstütü bölümleri kapatmak zorunda kalacak lisansüstünde. çünkü norm lisansın inimumuna göre belirlendiği için, bu sayı lisansüstünün minimumunun altında kalacak.

Kısacası yürümez ve eskiye dönerler. Olan yine yükselmesi geciktirilen veya sabredemeyip kurum değiştirmek zorunda kalan bir sürü akademisyene olur.

Toplam 548 mesaj
«16171819202122232425262728

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?