Editörler :
«13141516171819202122232425
11 Ocak 2019 19:39

Siyri Fusi
Şef

https://www.memurlar.net/haber/801919/rektorluk-istisna-atamalar-hakkinda-karari-beklemeden-ogretim-uyesi-ilanina-cikti.html

Yorumunuz nedir, bir açıklama yapabilecek var mı? İlanlar mı durdu?

docent2018, 6 gün önce - Alıntıya git

bende hiçbir şey anlamadım hocam.yorum yapabilen olursa seviniriz.

11 Ocak 2019 20:26

hautenoir
Aday Memur

norm kadro yönetmeliğine dahil fakülte bazında soruyorsanız.myo da dahil ama 2/3 kuralı geçerli değil.

Siyri Fusi, 6 gün önce - Alıntıya git

yok fakülte veya myo değil ben mesela bilgi işlemde, kütüphanede, kariyer ofislerinde vb olan yani önceden uzman kadrosunda görevlendirilen personelden bahsediyorum. öğretim görevlisi adı oldu fakat kadro planlaması norm mu olacak yoksa rektörlük bu kadroları norm dışında mı tutacak, çok eksik ve karışık bi yönetmelik

11 Ocak 2019 20:33

Siyri Fusi
Şef

yok fakülte veya myo değil ben mesela bilgi işlemde, kütüphanede, kariyer ofislerinde vb olan yani önceden uzman kadrosunda görevlendirilen personelden bahsediyorum. öğretim görevlisi adı oldu fakat kadro planlaması norm mu olacak yoksa rektörlük bu kadroları norm dışında mı tutacak, çok eksik ve karışık bi yönetmelik

hautenoir, 6 gün önce - Alıntıya git

uygulamalı öğretim görevlisi alımlarında,üniversireye bağlı bölüm,merkez gibi birimlere alı larda norm kadro uygulaması yok.önceden nasılsa öyle alım yapılacak.

12 Ocak 2019 19:42

angarali26
Aday Memur

İPTAL İLANI

11.01.2019 tarihli ve 30652 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz öğretim üyesi alını ilanı 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununda öğretim üyesi kadro sayıları belli olmadığından dolayı iptal edilmiştir.

İlgililere duyurulur.

Arkadaşlar bu ne demek acaba.

12 Ocak 2019 22:01

docent2018
Şube Müdürü

İPTAL İLANI

11.01.2019 tarihli ve 30652 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz öğretim üyesi alını ilanı 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununda öğretim üyesi kadro sayıları belli olmadığından dolayı iptal edilmiştir.

İlgililere duyurulur.

Arkadaşlar bu ne demek acaba.

angarali26, 5 gün önce - Alıntıya git

Sanırım ilanlar durdu demek ancak 2019 yılında öğretim üyesi ilanları da vardı. Kararname beklenecek gibi.

13 Ocak 2019 22:13

istanbul lu mu
Aday Memur

Norm kadro belirlenirken anabilim dalı, yönetim kurulları görüşleri şart mı? Rektör isterse bunları dikkate almadan kadro isteyebilir ve açabilir mi?

14 Ocak 2019 21:17

Siyri Fusi
Şef

Norm kadro belirlenirken anabilim dalı, yönetim kurulları görüşleri şart mı? Rektör isterse bunları dikkate almadan kadro isteyebilir ve açabilir mi?

istanbul lu mu, 4 gün önce - Alıntıya git

morm kadro için zaten yönetmelik çok net.norm kadro dışı talepler için ilgili bölümün kurulunun uygun görüşü, yön. kurulunun gerekçeli kararı yök e bildirilir.yök değerlendirmeye alır ve karara bağlar red veya kabul

15 Ocak 2019 01:50

kyalin
Aday Memur

Tıp Fakültelerinde, hele eski olanlarda norm kadronun çok üzerinde öğretim üyesi var, ve profesör sayısı oran olarak daha fazla. YÖK' ün norm dışı kadro talepleri konusundaki tutumunu biliyormuşsunuz? Yoksa tıp fakültelerine yeni atanma veya yükseltilme olasılığı çok düşük olacaktır.

15 Ocak 2019 11:42

docent2018
Şube Müdürü

Tıp Fakültelerinde, hele eski olanlarda norm kadronun çok üzerinde öğretim üyesi var, ve profesör sayısı oran olarak daha fazla. YÖK' ün norm dışı kadro talepleri konusundaki tutumunu biliyormuşsunuz? Yoksa tıp fakültelerine yeni atanma veya yükseltilme olasılığı çok düşük olacaktır.

kyalin, 2 gün önce - Alıntıya git

Şu an zaten Cumhurbaşkanlığı'nın kararı beklenecekmiş. 2019 yılı için öğretim üyelerine verilecek sayı belli olacak belki de norm kadrolar buna göre revize edilecek. İlanlar durdu şimdilik.

Toplam 489 mesaj
«13141516171819202122232425