Editörler :
«15161718192021222324252627
07 Mart 2019 23:05

docent2018
Daire Başkanı

İlanlar yayınlanmaya devam ediyor pek çoğu norm dışı ilanlardan oluşuyor. O zaman neden norm kadro yönetmeliğini çıkardılar. Bu yönetmeliği bazı üniversiteler sıkıca uyguluyor ve ilana çıkmıyor bazıları da rahatça ilan veriyor. Bilgisi olan var mı?

08 Mart 2019 00:11

busRAp13
Aday Memur

İlanlar yayınlanmaya devam ediyor pek çoğu norm dışı ilanlardan oluşuyor. O zaman neden norm kadro yönetmeliğini çıkardılar. Bu yönetmeliği bazı üniversiteler sıkıca uyguluyor ve ilana çıkmıyor bazıları da rahatça ilan veriyor. Bilgisi olan var mı?

docent2018, 2 hafta önce - Alıntıya git
Norm dışı-içi olduğunu nasıl anlıyorsunuz? Bilmediğim için soruyorum
08 Mart 2019 09:44

kamword
Aday Memur

Norm kadro yönetmeliği ile güya anabilim başkanı kadro talep edecek bölüm başkanı da onaylayacak talep bölümden gelecekmiş vs.. Bu yönetmelik anabilim dalı ve bölüm başkanlarının mobbinge uğramasına yol açıyor. Rektörler, rektör yardımcıları ve dekanlar baskı kurarak zorla talep yazısı yazdırıyorlar. Sıkıysa yazmayın başınıza neler geliyor görün. Ne gerek var bu tiyatroya yazışmaya zaten rektörün dediği olacak kafadan açsın ilanı yok efendim anabilim dalının talebiyle kadro açılıyormuş tiyatro..

08 Mart 2019 16:10

docent2018
Daire Başkanı

Norm kadro yönetmeliği ile güya anabilim başkanı kadro talep edecek bölüm başkanı da onaylayacak talep bölümden gelecekmiş vs.. Bu yönetmelik anabilim dalı ve bölüm başkanlarının mobbinge uğramasına yol açıyor. Rektörler, rektör yardımcıları ve dekanlar baskı kurarak zorla talep yazısı yazdırıyorlar. Sıkıysa yazmayın başınıza neler geliyor görün. Ne gerek var bu tiyatroya yazışmaya zaten rektörün dediği olacak kafadan açsın ilanı yok efendim anabilim dalının talebiyle kadro açılıyormuş tiyatro..

kamword, 2 hafta önce - Alıntıya git

Hocam tam tersi olmasın! Rektör bölümlere talep göndermeyin diyebilir. Bizim üniversitede de çok sayıda talep olmuş norm dışı kadrolar için ama değişen bir şey yok. Norm dolu, kadro yok cevabı alıyoruz. Norm dışı kadro talebi için YÖK'ten onay 1 hafta sürüyorsa neden çoğu üniversite ilan vermiyor, karşıdan bakıyor?

08 Mart 2019 16:17

kamword
Aday Memur

Hocam bizde de zorla alım yapıyorlar bir de tiyatro oynanıyor anabilim dalı başkanına talep yazısı yazdırılıyor bölüm başkanına zorla onaylatılıyor ondan sonra da bölüm talep etti diyorlar bölümün bir talebi yok. baskıyla cebirle torpilli adam aldırılıyor

11 Mart 2019 23:02

docent2018
Daire Başkanı

Hocam bizde de zorla alım yapıyorlar bir de tiyatro oynanıyor anabilim dalı başkanına talep yazısı yazdırılıyor bölüm başkanına zorla onaylatılıyor ondan sonra da bölüm talep etti diyorlar bölümün bir talebi yok. baskıyla cebirle torpilli adam aldırılıyor

kamword, 2 hafta önce - Alıntıya git

Hocam bölümlerden giden norm dışı kadro taleplerine rektörlük nasıl işlem yapıyor, YÖK'e yolluyor mu? Son ilanlara bakılırsa neredeyse hepsi norm dışı kadro ilanı. Bölümlerdeki personel sayısı norm kadro sayısının neredeyse 3 katı da olsa ilana çıkılmış hep.

12 Mart 2019 12:11

kamword
Aday Memur

Açıyorlar istiyorlar ilan ediyorlar yök de izin veriyor orası rektörlüle yökün sorunu. Ancak ilan edilirken anabilim dalından ve bölümden çıkmış gibi yazı isteniyor zorla anabilim dalı başkanlarına talep yazısı yazdırılıyor sakat olan kısmı burası yök talebin anabilim dalından geldiğini zannediyor oysa baskıyla yazı yazıdırılıyor talep eden ya rektör ya yardımcıları ya da dekan yoksa anabiim dalı niye talep etsin ben bu tiyatroya gerek yok diyorum itirazım bu noktaya eskiden olduğu gibi rektör ilan etsin niye böyle bir tiyatro oyanıyor ki

Toplam 527 mesaj
«15161718192021222324252627

ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?