Editörler :
03 Kasım 2018 22:42   

İnş. Müh Yüksek lisans

İyi akşamlar,

İnşaat mühendisliği mezunuyum.Hidrolik veya yapı alanında yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.Daha önce yüksek lisans yapmış veya hala yapan arkadaşlar, alım aşamasında neler yapılır, özellikle bilim sınavında neler sorarlar, zor mudur?Gibi sorulara yanıt verip, tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.

03 Kasım 2018 22:44

engineer.1905
Aday Memur
Laboratuvar çalışması istemiyorsanız hidrolik tavsiye ederim dersler de çok zorlamaz hatta sınavlar genelde formalite olur önemli olan bilimsel araştırma yapman
04 Kasım 2018 09:26

nickthecooper
Kapalı
vakit kaybı, akademisyen olacağım referans da var diyorsan yap.
04 Kasım 2018 14:35

bilgin314
Aday Memur
Laboratuvar çalışması istemiyorsanız hidrolik tavsiye ederim dersler de çok zorlamaz hatta sınavlar genelde formalite olur önemli olan bilimsel araştırma yapman
engineer.1905, 11 ay önce - Alıntıya git

yapı bölümünün veya diğer alanlarının laboratuar ortamları zor mudur?Bir de siz yüksek lisansa başlama aşamasındayken bilim sınavında ne tür sorular vardı?Yani eğer bilim sınavına katılırsam hangi tempoda çalışmalıyım? Teşekkürler.

04 Kasım 2018 14:36

bilgin314
Aday Memur
vakit kaybı, akademisyen olacağım referans da var diyorsan yap.
nickthecooper, 11 ay önce - Alıntıya git

akademisyenlik için değil ama yeni bir şeyler öğrenmek için yüksek lisans düşünüyorum.

04 Kasım 2018 16:14

engineer.1905
Aday Memur
Başlarken benim girdiğim üni de bilim sınavı yoktu ama ders aşamasındaki bilim etik dersinin sorularını diyorsan gönderirim mail ile . Akademisyenlik önü biraz kapandı araştırma görevlisi olsanda 50/d den dolayı yar doç kadrosu sıkıntılı artık doktoran bitikten sonra görevi bırakmak zorunda kalıyorsun kendini geliştirmek için bence iyi
04 Kasım 2018 16:44

bilgin314
Aday Memur
Başlarken benim girdiğim üni de bilim sınavı yoktu ama ders aşamasındaki bilim etik dersinin sorularını diyorsan gönderirim mail ile . Akademisyenlik önü biraz kapandı araştırma görevlisi olsanda 50/d den dolayı yar doç kadrosu sıkıntılı artık doktoran bitikten sonra görevi bırakmak zorunda kalıyorsun kendini geliştirmek için bence iyi

evet bende yeni bir şeyler öğrenmek için istiyorum, ama başvuru aşamasında bilim sınavıyla ilgili bilgi edinmeye çalışıyorum.Sizin içinde uygunsa abcdbusa.2582@gmail.com adresine gönderebilirseniz çok sevinirim.Yardımlarınız için teşekkürler, iyi günler.

04 Kasım 2018 18:34

engineer.1905
Aday Memur
Tamam Hocam
04 Kasım 2018 19:22

engineer.1905
Aday Memur
Gönderdim hocam
04 Kasım 2018 22:43

nickthecooper
Kapalı

akademisyenlik için değil ama yeni bir şeyler öğrenmek için yüksek lisans düşünüyorum.

bilgin314, 11 ay önce - Alıntıya git
Helal valla size.Bu zamanda parasal karşılığı olmayan her şey vakit kaybi bence.Bu arada yeni bir sey naminada tatmin olmayacaksınız.Ozelde Kursa gidip program öğrenmek daha karli
05 Kasım 2018 00:04

rasitcelik
Kapalı

Sevdigin alanda yapmak istiyorsan, para kaybını görmezden gelebilirsen yap.

Bilim sınavı da universiteden universiteye degisip genelde temel bilgiler sorarlar. (Zor degil yani)

Geneli pisman oluyor yaptığına ama pesin soyleyeyim. Sahsen ben 1-2 senedir dusunuyordum yapmayi. Beklentimi tam anlamıyla karşılamadi diyebilirim.

07 Kasım 2018 23:40

bilgin314
Aday Memur
Gönderdim hocam

çok teşekkürler, saolun

07 Kasım 2018 23:53

bilgin314
Aday Memur

Sevdigin alanda yapmak istiyorsan, para kaybını görmezden gelebilirsen yap.

Bilim sınavı da universiteden universiteye degisip genelde temel bilgiler sorarlar. (Zor degil yani)

Geneli pisman oluyor yaptığına ama pesin soyleyeyim. Sahsen ben 1-2 senedir dusunuyordum yapmayi. Beklentimi tam anlamıyla karşılamadi diyebilirim.

rasitcelik, 11 ay önce - Alıntıya git

yeni birşeyler öğrenme anlamında mı pişman olunuyor?

08 Kasım 2018 17:29

rasitcelik
Kapalı

Hem yeni bir seyler öğrenme açısından, hem enerji kaybı, hem maddi kayıplar.

Her gun biraksam mi diye düşünüyorum ama sonunu merak ettiginden duruyorum.

08 Kasım 2018 21:11

nickthecooper
Kapalı
Bu hayatta para getimeyen ise bulasmayin .Bir şeyler öğrenmek mis şakamisiniz.Lisans da hocalar cok mu öğretmeye hevesliydi sanki.Yusekte daha beter.Hem para hem zaman gidiyor.Stres cabasi.Saçın dökülüyor.Ozelde program icin kursa gidin.Hobi edinin bence daha mantıklı para ve zamanınız varsa.Scuba diving,winsuit gibi.Hayat zaten kisa bilginin sonu yok ki işin varsa macera aramayin
12 Aralık 2018 22:27

alpri55

merhaba hocam, ben de sakaryaya başvurmak istyorum. bilim sınavıyla ilgili bilgi edinebildiniz mi bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba?

Toplam 15 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?