Editörler : crops35
«21222324252627282930313233

sondem54
Aday Memur
06 Kasım 2018 14:20

:))))
Cetinoooo, 5 yıl önce

O zaman aziz sancar mi :))))

kostadinov11
Yasaklı
06 Kasım 2018 14:21

o soru iptal olur muhtemelen.biz yıllarca graham olarak bildik.meucci 5 sene önce bulmuş patent alamamış adam.o zaman graham hırsızlığın mucidi olmalı.

okur185
Kapalı
06 Kasım 2018 14:21

Hangisini işaretledim hatırlamıyorum ama bunlar doğru yanlış olanı soruyordu evet
sondem54, 5 yıl önce
görülen davalar kayıt altına alınırdı şık olarak vardı ve bu da doğruydu.Gayrimüslimlerin de yargılandığı doğru ise yanlış olanını soruyordu soruda?

murat788
Daire Başkanı
06 Kasım 2018 14:24

yanlış olan şık

müslümanlara üstünlük sağlanması olacaktı.

murat788
Daire Başkanı
06 Kasım 2018 14:27

birde hani osmanlının güçlenmesinin sebepleri arasında gösterilmez diyordu

halkın uç kesimlere göç etmesi gibi bi şık vardı onu işaretledim

halk ülke içinde bi yerden bi yere göçünce devlet niye güçlensin ki diye düşündüm

şıklarda bizans tekfurları vardı o kafamı karıştırdı biraz

Önder61
Aday Memur
06 Kasım 2018 14:30

Ben de yanlış yaptım herhalde diyorum herkes öyle cevap verince. Kenar sorusu ve acı sorusunu dediğiniz gibi yaptım diğerleri boş maalesef. Teşekkür ederim..

gm55, 5 yıl önce

açı sorusu kesinlikle 72 hocam ama 60 diyorlar ben hatırladığım kadarıyla 4 geometri sorusu vardı paralelkenar 180 açı 72 koninin hacmi 16pi bide son olarak uzunluk vardı oda 7 olcak ben onlarda hiç sıkıntı yaşamadıım

izmir genci
Aday Memur
06 Kasım 2018 14:35

Tedvin değil Terkin o kelime. Bende terkin işaretledim fkat sanırım cevap Beyan'mış

Önder61, 5 yıl önce

Bende emin olmadan şerhi işaretledim çok yakın geldiği için. Çalıştığım hiç bi kaynakta yoktu şerh ile alakalı bir şey.

mmtashan
Aday Memur
06 Kasım 2018 14:36

akış bozma sorusunun cevabı 1 olacak. Peki cümlenin ögeleri sorusunun cevabını hatırlayan var mı?

sondem54
Aday Memur
06 Kasım 2018 14:39

Uç kısımlara Türkmenler sınırın korunması adına göç ettiriliyordu bununla ilgili sanırım
murat788, 5 yıl önce

birde hani osmanlının güçlenmesinin sebepleri arasında gösterilmez diyordu

halkın uç kesimlere göç etmesi gibi bi şık vardı onu işaretledim

halk ülke içinde bi yerden bi yere göçünce devlet niye güçlensin ki diye düşündüm

şıklarda bizans tekfurları vardı o kafamı karıştırdı biraz

murat788
Daire Başkanı
06 Kasım 2018 14:39

akış bozma 1. olamaz kemerin takı olarak kulanılma amacını bahsetmiş ve sonunda da yeni bir teknolojik kemer tanıtıldı demiş. e sen o cümleyi atarsan geri kalan cümlenin anlamı daha da bozuluyor

mmtashan
Aday Memur
06 Kasım 2018 14:44

Murat Bey sorular açıklanınca cevabı göreceğiz hepimiz. Ama 2'den başlayıp 5'te son bulan bir konu bütünlüğü var. 1. cümlenin hiç bir alakası yok.

murat788, 5 yıl önce

akış bozma 1. olamaz kemerin takı olarak kulanılma amacını bahsetmiş ve sonunda da yeni bir teknolojik kemer tanıtıldı demiş. e sen o cümleyi atarsan geri kalan cümlenin anlamı daha da bozuluyor

Cetinoooo
Kapalı
06 Kasım 2018 14:47

O soruyu ilk once cozemedim.sona biraktim geri dondum 2. Onculu isaretledim akisi bozuyi diye ama aciklaninca ankariz simdi yanlis hatirliyoruz olabilir sinav heyecani zamani yetistirme telaşi falan...

murat788, 5 yıl önce

murat788
Daire Başkanı
06 Kasım 2018 14:47

evet 1.cümlenin geneline baktığında hiçbir alakası yok katıllıyorum

ama orda ufak ayrıntı yeni bir kemer tanıtıldı diyor

2.cümle bu kemer adım sayıyo kalori hesaplıyor diye başlıyo şimdi 1. cümleyi atınca hangi kemer ? oluyo o zaman

izmir genci
Aday Memur
06 Kasım 2018 14:52

Arkadaşlar bazen çok çalışmaktan sınav esnasında da çok ince detay düşünüyoruz halbuki basit. paragrafın kalan kısmında kemerin teknolojik bağlantısından bahsediyor ancak 1. cümle bundan bağımsız. cevap 1

murat788, 5 yıl önce

2.cümle bu kemer adım sayıyo kalori hesaplıyor diye başlıyo şimdi 1. cümleyi atınca hangi kemer ? oluyo o zaman

Yusuftac1
Aday Memur
06 Kasım 2018 14:52

Arkadaslar bozkurt-lotus icinde cok celiski var. Lozanda taviz verilmeyen konulardan olan kapitlasyon konusu iken. lozandan sonra gundeme gelmemişken nasil cevap kapitlasyon olabilir ? yani kesin mi ?

mmtashan
Aday Memur
06 Kasım 2018 14:53

Anlaşılan ikimiz de cevaplarımızdan eminiz. Hayırlısı ne ise o olsun :) Noktalama sorusunu ne yaptınız?

murat788, 5 yıl önce

serotonin58
Aday Memur
06 Kasım 2018 14:54

hocam ilk cümlede kemer kadın ve erkekte takı olarak kullanılıyor tarzında bir cümle yok muydu? devamında da teknolojik kemerden bahsediyordu. çıkarılması en mantıklı cümle 1 gibi ama bakalım.

murat788, 5 yıl önce

Cetinoooo
Kapalı
06 Kasım 2018 14:55

Cevap Terkin de olabilir o zaman

Hukuki bir terim olarak terkin; tapu kütüğü ve resmi defterlerde yer alan şerhlerin çizilmesi işlemidir. Tapu Sicil Tüzüğü?ne göre tapuya kaydı olan bir taşınmazın, kayda tabii olmayan bir taşınmaza dönüşmesi durumunda sicilden terkin işlemi yapılır.

izmir genci, 5 yıl önce

Tedvin değil Terkin o kelime. Bende terkin işaretledim fkat sanırım cevap Beyan'mış

murat788
Daire Başkanı
06 Kasım 2018 14:56

sadece ama sadece takı olmasından bahsetse şüphesiz 1 yapardım ama bakalım..

noktalamanın cevabı noktalı virgül olması gerekiyor buna da itiraz etmeyin :)

serotonin58
Aday Memur
06 Kasım 2018 14:57

ona itirazım yok hocam :)

murat788, 5 yıl önce

sadece ama sadece takı olmasından bahsetse şüphesiz 1 yapardım ama bakalım..

noktalamanın cevabı noktalı virgül olması gerekiyor buna da itiraz etmeyin :)

Toplam 654 mesaj
«21222324252627282930313233

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi