Editörler : crops35
«34567891011121314»
10 Kasım 2018 20:48

Bende kayseriliyim abi organize sanayide 3 yıl çalıştım sonra kpss çalışmaya karar verdim öyle söyleyeyim
agorguc, 5 yıl önce

evet dostum kayseriliyim mke güzel ama hangi fabrikada olduğunuza ve ne beklediğinize bağlı ilk defa bir işte çalışacaksan kötü ama özelde yıllarca sürünmüşsen emin ol güzel.

agorguc
Şef
10 Kasım 2018 20:52

özele gelde orda konuşalım kardeşim

hsynerhan38, 5 yıl önce
Bende kayseriliyim abi organize sanayide 3 yıl çalıştım sonra kpss çalışmaya karar verdim öyle söyleyeyim

Pasgor
Aday Memur
10 Kasım 2018 21:36

Hocam burdan konuşun bizde bilgilenelim ?? torna freze kaynak mak kullanıyormu mke kurumunda teknıkerler .
agorguc, 5 yıl önce

özele gelde orda konuşalım kardeşim

agorguc
Şef
10 Kasım 2018 21:44

Hocam arkadaşla hemşehi çıkınca burayı boşuna mesgul etmeyelim diye özele gel dedim. Mke ile ilgi merak ettiğiniz bir şey varsa sprun elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

MKE de memurlara hiçbir şekilde tezgah vs kullandırmazlar kendinizi ona hazırlamayın. Sizin yaptığınız iş genelde Kontrol olur.

Pasgor, 5 yıl önce
Hocam burdan konuşun bizde bilgilenelim ?? torna freze kaynak mak kullanıyormu mke kurumunda teknıkerler .

Pasgor
Aday Memur
10 Kasım 2018 21:51

İlk cümlenin sonuna gülücük koydum ama Soru işareti olarak geçmiş mesaja .ilk olarak onu belirtmek isterim .benim merak ettiğim mke kurumuna atanan arkadası daha sonradan tekrar kpssyle ugrastıgı goruyorum hep .kurum da genel olarak sartlar ne durumdadır acaba .
agorguc, 5 yıl önce

Hocam arkadaşla hemşehi çıkınca burayı boşuna mesgul etmeyelim diye özele gel dedim. Mke ile ilgi merak ettiğiniz bir şey varsa sprun elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

MKE de memurlara hiçbir şekilde tezgah vs kullandırmazlar kendinizi ona hazırlamayın. Sizin yaptığınız iş genelde Kontrol olur.

agorguc
Şef
10 Kasım 2018 22:13

Bu sadece MKE için geçerli değil genelde insanlar ilk olarak atanalımda gerisi önemli değil diyorlar ama sonradan memlekette çalışmak için tekrar hazırlaniyorlar. Kurumu forumlardan takip etmissinizdir kurum çok hantal ve bu hantal yapı çalışırken yoruyor insanı. Görevde yükselme sınavları sık açılmıyor en büyük sorun ise tayin olmaması

Pasgor
Aday Memur
10 Kasım 2018 22:32

Evet hocam çok dogru şayet bende öyle düşünüyorum atanayımda neresi olursa olsun diyorum ama gönül güzel bi kuruma atanıp artkl bidaha uğraşmamak istiyor.kurumlar hakkında da pek bilgi sahibi değiliz genelde herkes bilgisini kendine saklıyor . Herkes yazsa senin gibi keşke diger kurumlar hakkında da bilgi sahıbi olabilsek
agorguc, 5 yıl önce

Bu sadece MKE için geçerli değil genelde insanlar ilk olarak atanalımda gerisi önemli değil diyorlar ama sonradan memlekette çalışmak için tekrar hazırlaniyorlar. Kurumu forumlardan takip etmissinizdir kurum çok hantal ve bu hantal yapı çalışırken yoruyor insanı. Görevde yükselme sınavları sık açılmıyor en büyük sorun ise tayin olmaması

agorguc
Şef
10 Kasım 2018 22:47

Şimdi ben böyle dedim diye çok kötü bir kurummuş gibi düşünmeyin birçok kuruma göre makine kimya çok iyi. Bahsettiğim bu hantal yapı devletim çoğu kurumunda mevcut. Yani Mke benim memleketimde olsa başka kuruma geçmek istemezdim kesinlikle. Maaşı çoğu kurumdan iyi kesinlikle tatmin eder gelen kişileri, iş yükü az ve çok yüksek olmayan puanlarla yerleşiyorunuz.

Pasgor, 5 yıl önce
Evet hocam çok dogru şayet bende öyle düşünüyorum atanayımda neresi olursa olsun diyorum ama gönül güzel bi kuruma atanıp artkl bidaha uğraşmamak istiyor.kurumlar hakkında da pek bilgi sahibi değiliz genelde herkes bilgisini kendine saklıyor . Herkes yazsa senin gibi keşke diger kurumlar hakkında da bilgi sahıbi olabilsek

Makine Tekn.
Aday Memur
10 Kasım 2018 22:48

Üniversite hakkında bilgi almak isteyen olursa sorabilir elimden geldiğince cevaplarım .
Pasgor, 5 yıl önce
10 Kasım 2018 23:01

Cesursayan = 96

Fatih6854 = 95+-

Agorguc = 93+-

makine tek. = 93

Mpekdaş = 93

2016bozkurtgiriş = 90+-

Giyare = 83

Mustafa = 81

İstanbullu jojuk = 80+-

Pasgor = 79

Gökhan1453 = 78,75+- Chnkes = 75-80 aralığında

Hsynerhan = 72+-

Muratkrkrkr = 69,25-

Battalgazi = 60,75

Ncholas = 60

10 Kasım 2018 23:04

Arkadaşlar çoğunuzu 2014 ten biliyorum, (memur olanları) bize de kadro bırakında bizde ekmeğimize bakalım

10 Kasım 2018 23:10

Merak etme hocam memurlar belli yeri bekliyor her yeri yazmıyorlar
muratkrkrkr, 5 yıl önce

Arkadaşlar çoğunuzu 2014 ten biliyorum, (memur olanları) bize de kadro bırakında bizde ekmeğimize bakalım

ibrahim018
Şef
10 Kasım 2018 23:28

Makine bolumu okumayi düşünüyorum tavsiye eder misiniz

Pasgor
Aday Memur
10 Kasım 2018 23:30

Hocam şimdiki aklım olsa kpps tercıh robotundan hangı bolüm hangi puanla alıyo ona bakıp ona göre gider okurdum ...
ibrahim018, 5 yıl önce

Makine bolumu okumayi düşünüyorum tavsiye eder misiniz

Ncholas
Aday Memur
11 Kasım 2018 09:31

İnşallah buradaki herkes emeğinin karşılığını alır

mst01
Memur
11 Kasım 2018 15:59

Evet Bilgi verirseniz iyi olur . Yıllık izin maaş çalışma şartları gerektiğinde izin alabilme durumu genel hatlarıyla açıklarsanız sevinirim
Makine Tekn., 5 yıl önce
Üniversite hakkında bilgi almak isteyen olursa sorabilir elimden geldiğince cevaplarım .
11 Kasım 2018 16:14

Sizin netiniz ve bölümünüz nedir hocam
mst01, 5 yıl önce
Evet Bilgi verirseniz iyi olur . Yıllık izin maaş çalışma şartları gerektiğinde izin alabilme durumu genel hatlarıyla açıklarsanız sevinirim

mst01
Memur
11 Kasım 2018 16:54

Pmyo 3001 . 100 net olarak hesapladım
hsynerhan38, 5 yıl önce
Sizin netiniz ve bölümünüz nedir hocam
11 Kasım 2018 17:02

3001 den mi tercih yapacaksınız
mst01, 5 yıl önce
Pmyo 3001 . 100 net olarak hesapladım

mst01
Memur