Editörler :
07 Kasım 2018 16:20   

İstifi iradesinden dönüş

sevgili forum üyeleri merhabalar bu konu hakkında bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var 02.03.2018 tarihinde bir belediyeye 657 ye tabi zabıta memuru olarak göreve başladım göreve başlama esnasında işe alınma şartı olarak 14.05.2018 ileri tarihli istifa dilekçesi vermek zorunda kaldım (istifa dilekçesi vermesem işe almayacaklardı) 08.05.2018 tarihinde istifaden bir hafta önce istifa etmek istemediğimi istifa mektubunun zorunluluk hali sebebiyle verdiğimi istifa iradem olmadıgını 14.05.2018 tarihli istifa dilekçesinin dikkate alınmaması konusunu içeren noter ihtarını noter kanalı ile belediyeye bildirdim fakat yine de işleme koydular memuruiyetime son verildi istifadan sonra istifa dilekçesi başkana üs yazı ile çıkarılmadı başkan onayı yok ayrıca memuriyetten istifa ettiğimi bildirir tebliğ tebellüğ belgesi istifa mektubuna cevap dilekçesi vs.hiç bi evrak tanzim edilmedi bende idari mahkemeye yürütmeyi durdurma talepli iptal davası açtım malesef y.d. ret geldi benim gibi böyle bi duruma düşen oldumu yada istifa konusunda tecrübeli arkadaşlar bilgi verirse cok memnun olurum

Saygılarımla

07 Kasım 2018 23:57

blaiz
Aday Memur

Bir kurumun sadece 2 ay için personel istihdam etmesi, bunun için de ileri tarihli istifa dilekçesi şartını ileri sürmesi, akabinde istifa dilekçesi sonrası ilişik kesme işlemlerinin yetkili kişi onayı olmaksızın gerçekleştirilmesi başlı başına anlaşılmaz/absürt durumlar olmakla birlikte;

14.05.2018 tarihinde geçerli olmak üzere değil de 14.05.2018 tarihli olarak düzenlenen ileri tarihli istifa dilekçesi için 08.05.2018 tarihinde noter aracılığıyla istifadan feragat ihtarı (ki hukuken hali hazırda istifa iradesi ortada yokken bundan feragat da nasıl olduğu da ayrı bir soru işareti) karşısında idare mahkemesince yd kararı verilmemişse aktardığınız bilgiler ile sonuçları arasında bir fikir yürütmek zor.

Aktardığınız bilgilere göre idarece konusu suç teşkil eden işlemler yapıldığı gözükmekle birlikte probleminize sağlık çözüm önerisi sunmak için somut bilgi ve belgelerin varlığı şart. Bu nedenle bir avukattan ivedilikle hukuki destek almanız sizin için daha uygun olacaktır.

08 Kasım 2018 08:17

dontforget me
Aday Memur

sayın blaiz dedim gibi 02.03.2018 de göreve başladım ileri tarihli göreve başlamadan önce istifa dilekçesi alındı benden hem istifa tarihi hemde dilekçe tarihi 14.05.2018 yani aynı gün verip aynı gün onaylanmıs gibi bende bu istifa iradesdinden vazgeçtimi görevime devam etmek istediğimi 08.05.2018 tarihinde noter kanalı ile kuruma tebliğ ettirdim

08 Kasım 2018 15:39

trust.111
Memur

YD ret gelmesi davayı kaybedeceğiniz anlamına gelmez. Sabredin. Olaylar anlattığınızdan ibaretse bence kazanırsınız ama dosyaya biz tam anlamıyla hakim olamayız takdir edersiniz ki...

08 Kasım 2018 17:21

dontforget me
Aday Memur

Trust111 olay anlattığım gibi sadece yd ret geldi esas dan kararın çıkmasını bekliyoruz

Toplam 4 mesaj