Editörler : oto-danisman-expert
09 Kasım 2018 13:12

Kaza tutanağında yalan beyan?

Merhaba

2 gün önce çift taraflı bir trafik kazası yaşadık. Kusurla olan taraf daha çok benim ama kırmızı ışık geçişi, arkadan çarpma yok. Lakin kaza esnasında karşıdaki aracın zorunlu trafik sigortası olmadığını şimdi anladım. Yeniletmemekten ötürü karşıdaki aracın zorunlu trafik sigortasi kaza esnasında aktif değildi. Kaza tespit tutanağını doldururuken ilgili şahıs sigortasını yeniletti ve ben de bu tur konularda tecrübe sahibi olmadigim icin tutanaga kişinin beyan ettiği trafik sigortasi bilgilerini girdik ve imzaladik.

Bu yalan beyana girer mi? Girerse ben de altına imza attiğım için bir tür yalan beyan da bulunmuş olur muyum? Süreci nasıl düzeltmeli ve takip etmeliyim?

Sigorta şirketine mi durumu anlatmalıyım yoksa dava mı açmalıyım?

Saygilar

Afes89
Memur
12 Kasım 2018 22:30

kanimca sigortasının olmaması seni kusurdan kurtarmaz 'di ancak olay yerine trafik polisi çağırmış olsaydın sigortası olmadığı için ya aracı bağlanırdı ya da ceza yerdi diye düşünüyorum

ikicocumubiraktm
Yasaklı
15 Kasım 2018 00:19

Hiç birşey olma seni de baglamaz adamin sigortasini yeniledi mi yebilemedi mi. Sen sordun o da sigortam var dedi bilgileri verdi olay bitti. Hatta kaza saatini sigortadan 30 dakika sonrasini yazaydiniz

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi