Editörler :
13 Kasım 2018 09:54

elfyldz7
Aday Memur

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik mezunuyum listede bölümüm görünmüyor ama tercih yaparken K.K.K Personel, İkmal ve Maliye sınıfına başvuru yapabiliyorum. Ben Personel ve Maliye sınıfına başvuru yaptım. Bu sınıfların mülakatları nasıl oluyor? Ne iş yaparlar? Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

13 Kasım 2018 12:35

İzzetcagin
Aday Memur

iyi günler, anladığın kadarıyla bütün kuvvet komutanlıklarında astsubaylıkta, 1. sırada tüm ön lisans bölümlerinin tercih edebilceği alanlar var doğrumudur, yani bütün ön lisans bölümleri o alanlara başvuru yapabiliyor, onaylayabilirseniz çok sevinirim. Ve bu değerlendirme ne kadar sürüyor bunun hakkında da bilgisi olan birşeyler söyleyebilirse, ne zaman çağırılırız ön başvurunun ardından teşekkürler.

13 Kasım 2018 12:46

hsyn60-
Aday Memur

subaylık başvurusu yaparken transkrip diploma ve diğer bilgilerin bulunduğu sayfaların altında ekle butonu var . şimdi tekrardan bunları yüklememiz gerekiyor mu ? çünkü zaten okul adı diploma puanı bilgileri yazıyor

13 Kasım 2018 16:58

cinin
Aday Memur

askerliği yapanlar için 3 sicil amirinden onay belgesini biz mi alacağız ?

13 Kasım 2018 17:06

şanssız77
Aday Memur

öncelikle bu fetö dershanesi hakkında kesin bilgisi olan var mı.17 25 ten önce bunların dershanesine

13 Kasım 2018 17:08

şanssız77
Aday Memur

öncelikle bu fetö dershanesi hakkında kesin bilgisi olan var mı.17 25 ten önce bunların dershanesine gitmiştim.hiç bir ilgi duymama rağmen sırf evime yakın ucuz diye gidiyordum.Çocuk aklı o zamanlar.Şuan deniz ikmal istiyorum.

ne yurtlarına ,ne gazetelerine,ne evlerine,ne de bankalarına hiç bir kaydım birşeyim yok.Üniversite okurken hiç bir bağım olmadı.Ailemde fetöcüyü geçtim tarikatçı hiç kimse yok.

benim gibi olupta güvenlik soruşturmasından eğitimde elenen var mı ? ya da görevde olan var mı bildiğiniz gerçekten tanıdığınız ? güvenlik soruşturmasının kapsamında muharip ve yardımcı sınıf diye bir fark olur mu ? şimdiden teşekkürler.

13 Kasım 2018 17:36

Pekmezcan
Aday Memur

hocam merhaba. ben iki husus u merak ediyorum bunlardan 1. atıyorum piyade den benim bölüm olmadığı için seçemiyorum ancak uygun bölümleri yazıp altına uygun olmayanlarıda yazsak bi promlem olur mu 2. olarak da şınav süresi 2 dakika bu sürede dinlenip tekrar yapma şansımız var mı yoksa tek sefer de ne kadar çekersen mi ? şimdiden teşekkürler..

13 Kasım 2018 19:24

haydevira
Memur

2017'de kaç kişi başvurmuştu sayı açıklanmış mıydı?

13 Kasım 2018 20:23

hygge
Memur

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik mezunuyum listede bölümüm görünmüyor ama tercih yaparken K.K.K Personel, İkmal ve Maliye sınıfına başvuru yapabiliyorum. Ben Personel ve Maliye sınıfına başvuru yaptım. Bu sınıfların mülakatları nasıl oluyor? Ne iş yaparlar? Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

elfyldz7, 8 ay önce - Alıntıya git

başvurun kabul olmaz olsa da evrak kontrolde elenirsin

13 Kasım 2018 21:26

elfyldz7
Aday Memur

başvurun kabul olmaz olsa da evrak kontrolde elenirsin

hygge, 8 ay önce - Alıntıya git
Bölüm olmadığı için mi Tüm önlisans bölümleri yazıyo diyolar ama ben göremedim
13 Kasım 2018 21:42

hygge
Memur
Bölüm olmadığı için mi Tüm önlisans bölümleri yazıyo diyolar ama ben göremedim
elfyldz7, 8 ay önce - Alıntıya git

tüm önlisans yazanın karşısında ne varsa başvurabilirsin bölümün varsa maliye vs ne varsa artık onlarda da tik varsa onlara da başvurabilirsin.

14 Kasım 2018 03:40

Tyypzn
Aday Memur

hocam merhaba. ben iki husus u merak ediyorum bunlardan 1. atıyorum piyade den benim bölüm olmadığı için seçemiyorum ancak uygun bölümleri yazıp altına uygun olmayanlarıda yazsak bi promlem olur mu 2. olarak da şınav süresi 2 dakika bu sürede dinlenip tekrar yapma şansımız var mı yoksa tek sefer de ne kadar çekersen mi ? şimdiden teşekkürler..

Pekmezcan, 8 ay önce - Alıntıya git
Eğer dinleneceksek insallah hava da değil de yerde yatılı bi sekilde dinleniriz :D
14 Kasım 2018 08:14

Yeni Komiser
Aday Memur

Hocam mantıken 2 dk boyunca hiç durmadan şınav çekmek çok zor sonuçta hiçbirimiz olmadı değiliz tahminimce bu süre zarfında ne kadar çekersen istersen ilk 1 dakika bekle son 1 dakika aban ama sağlam çalışmak lazım ben 2 dakika boyunca en baba 42 yapıyorum şimdilik

14 Kasım 2018 09:42

serkanglr1
Aday Memur

Bandoya başvurabilmek için illa ki müzikle alakalı bölüm okumuş olmak mı gerekiyor.

14 Kasım 2018 20:34

Narnur
Aday Memur
merhaba fiziki yeterlilik sınavında mekik şınav ve koşu var 70 puan şartı herbiri için mi geçerli yoksa toplamda mı 70 alınmalı?
14 Kasım 2018 20:37

Narnur
Aday Memur
merhaba fiziki yeterlilik sınavında 3 sınav var ve 70 puan şartı var her bir sınav için mi 70 alınmalı yoksa 3 sınava girerek mi 70 puanı toplamaya çalışıyoruz?
15 Kasım 2018 00:06

Esperad0
Aday Memur

1. Belgeler kontrol edildiğinde uygunluk derecesi yoksa başvurduğun dalı iptal ederler. 2. Şınavda istediğin kadar dinlenebilirsin ama şınav vaziyetinde tabi yere yatarsan en son ne çektiysen o sayılır??bide o kadar çektikten sonra nasıl dinleneceksin bilemiyoeum kollar bitmiş oluyor?? Buda ekstrası mekik çekerken de yatarken dinlenemiyorsun yerde en fazla 3 sn kalabiliyorsun ve mekiğin zorlayıcı kısmı eller çaprazlama göğüste olacak şekilde çekiyorsun. Ellerini bozarsanda iptal oluyor. O da yine şınavdaki gibi en son ne çektiysen o sayılıyor. (Bende eylülde mülakata girdim taze bilgiler bunlar??)
15 Kasım 2018 00:51

bilgin314
Aday Memur

merhabalar,

bende d.k.k deniz sınıfı dış kaynaktan muvazzaf subaylıkta başvuruda bulunmuştum.Sağlık, fyt ve sözlü mülakatları geçtik şu an heybeliada'ya eğitim çağrısı bekliyorum.Merak ettiğim biz ilk başta intibak eğitimi alacak mışız galiba ve bu eğitimin çok zor olduğu bırakanların genelde bu aşamada bıraktıkları söyleniyor.

Sorularım; İntibak eğitiminde bizi tam olarak ne bekliyor(süresi, mesela bir günde neler yapılır, fiziki olarak çok zorlar mı)?

İntibak eğitimini geçtikten sonra yemin edip normal dersler mi alıyoruz?

Sınavlar vize final şeklinde mi oluyor?

Belki biraz saçma gelebilir, ama ben tam olarak yüzme bilmiyorum, başvuru şartlarında da yüzme şartı aranmıyordu, bu çok sorun olur mu?

15 Kasım 2018 07:31

Meqane
Aday Memur
İntibak eğitimi bittikten sonra rahatlama olmuyor arkadaşlar o dönemde yine askeri eğitim alıyorsunuz yanaşık düzen, sürünme , tüfekli tüfeksiz hareketler hepsi var
15 Kasım 2018 11:36

mustafadboglu
Aday Memur
Sözlü mülakattan geçebileceğini düşünmüyorum.
atalak, 8 ay önce - Alıntıya git

geçebilirsin orada kimse sana bedelli başvurusu yapıp yapmadığını sormuyor

Toplam 253 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?